Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evlilik ve Organ Bağışı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-01-2011, 20:59   #1
Konuk

Varsayılan Evlilik ve Organ Bağışı

ben 30 haziran da mahkeme kararıyla eşimden boşandım.ama o boşanmaya itiraz ederek olayı temyize götürmüş.şimdi temyizden gelecek olan kararı bekliyoruz.eşim boşanmak istemedigi için degil temyize olayı taşıması.nafaka vermek istemediginden.artık ben onunla ilgili hiç bişey istemiyorum.nafakasından da vazgeçtim.şimdi halen karı koca sayıldıgımızdan.geçenlerde benim kaydımı eski yaşadıgım yere marmarise aldırtmış.hala evli gözüktügümüzden böyle şeyler olabilirmiş.diye bişey yapamadım.ama şimdi beni facebooktan bulup bana msj göndermiş.benim organlarımı bagışlamış öyle diyor.böyle bişeyde olabilirmi.silmedim zaten o mesajı.eger suçsa delil olarak tutuyorum.yapabilirmi.ne yapacagımı şaşırdım artık.geçen günlerde de size yazmıştım av.engin bey sorumu cevaplamıştı.kaydımı sormuştum.şimdi bu organ bagışı nasıl oluyor.buna benim yetkim olmadan verilebiliyormu.bu temyiz kararı nezaman sonuçlanır.biran evel ben eski eşim olan insandan kurtulmak istiyorum.bundan korkuyorum.başıma herşey yapabilir.bunu da yaptıysa yapabiliyorsa daha neler yapar bilemiyorum.ne olur bana cevap verin.yol gösterin.bu suçsa hemen şikeyetçi olayım.şimdiden verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim
Old 18-01-2011, 09:07   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Hiç kimse ya da hiçbir kuruluş tarafından sizin organlarınız/dokularınız sizin adınıza bağışlanamaz, böyle bir bağışlama girişimi hiçbir kişi ya da kuruluş tarafından kabul edilemez ve vücut bütünlüğünüzü ilgilendiren herhangi bir hususta sizin iradeniz dışında işlem yapılamaz. Dolayısıyla yanıltılıyorsunuz, eşiniz, sizi psikolojik açıdan yıpratmak adına bu tip sözler sarfediyor olabilir.

Yargıtay'dan dosyanın dönüşü zaman alabilir, 1 yıldan önce temyiz incelemesinin tamamlanıp dosyanın dönmesini beklemeyin. Maalesef Yargıtay'ın iş yükü oldukça ağır ve hakimler özveriyle hareket etmesine rağmen temyiz süreci uzun zaman alıyor.

Saygılarımla..
Old 18-01-2011, 12:12   #3
Konuk

Varsayılan teşekkür ederim

verdiginiz bilgi için teşekkür edrim.peki ben suç duyurusunda bulunabilirim miyim.temyiz kararı gelene kadar.benimle bu ugraşlarının sonu gelmicek sanırım.ya bi tazminat ya bi suç duyurusunda bulunazmıyım.bi göz korkusu mahkemece verilemez mi.
Old 18-01-2011, 15:02   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
...suç duyurusunda bulunabilirim miyim...
Türk Ceza Kanunu'nun 123. maddesinde düzenlenen "Kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçundan suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Belirttiğim suça istinaden dava açılması durumunda 3 ay-1 yıl arası hapis cezası bulunmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,12289691 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.