Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nişanlandığım için eski eşim velayet davası açacak...

Konuyu Kilitleyin
Old 06-02-2013, 23:29   #1
konuk

Varsayılan Nişanlandığım için eski eşim velayet davası açacak...

Merhaba,
2010 yılında 1.5 yıl uğraşma sonucunda çekişmeli olarak boşandım.Hakim o zaman 5 yaşında olan kızımın velayetini bana verdi.Eski eşim velayeti vermemek için akıl sağlığımın yerinde olmadığını öne sürdü, sağlam raporu aldım. Öğretmenim, memurluktan atılmam için sayısız iftiranın olduğu dosyayı il milli eği. müd. ne verdi, soruşturma geçirdim, yine birşey elde edemedi. Sonunda istemeyerek de olsa hem boşanmayı hem de kızımın velayetini vermeyi kabul etti. Bu süre zarfında tehdit ve takipleri bitmedi,kaç kez karakolluk olduk 3 er kez adres ve tel no değiştirdim. Ben yine de görüşme zamanları dışında bile kızım ne zaman isterse babasıyla görüştürdüm,hiç zorluk çıkarmadım.
Geçenlerde nişanlandım ve nişanlım eve gelmeye başladı. Kızımla arası çok iyi,kızım çok mutlu, derslerinde başarılı bir çocuk,babasını tanıdıkça bana hak veriyor boşanma konusunda. Eski eşim nişanı duymuş,bana "ben yaşarken size bu dünyada huzur yok kızımı senden alacağım" dedi. Kızım şu an 8 yaşında, babasında kalmak istemiyor. Velayet davası açarsa alma şansı var mıdır? Benim ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.
Old 07-02-2013, 09:23   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan konuk
Merhaba,
2010 yılında 1.5 yıl uğraşma sonucunda çekişmeli olarak boşandım.Hakim o zaman 5 yaşında olan kızımın velayetini bana verdi.Eski eşim velayeti vermemek için akıl sağlığımın yerinde olmadığını öne sürdü, sağlam raporu aldım. Öğretmenim, memurluktan atılmam için sayısız iftiranın olduğu dosyayı il milli eği. müd. ne verdi, soruşturma geçirdim, yine birşey elde edemedi. Sonunda istemeyerek de olsa hem boşanmayı hem de kızımın velayetini vermeyi kabul etti. Bu süre zarfında tehdit ve takipleri bitmedi,kaç kez karakolluk olduk 3 er kez adres ve tel no değiştirdim. Ben yine de görüşme zamanları dışında bile kızım ne zaman isterse babasıyla görüştürdüm,hiç zorluk çıkarmadım.
Geçenlerde nişanlandım ve nişanlım eve gelmeye başladı. Kızımla arası çok iyi,kızım çok mutlu, derslerinde başarılı bir çocuk,babasını tanıdıkça bana hak veriyor boşanma konusunda. Eski eşim nişanı duymuş,bana "ben yaşarken size bu dünyada huzur yok kızımı senden alacağım" dedi. Kızım şu an 8 yaşında, babasında kalmak istemiyor. Velayet davası açarsa alma şansı var mıdır? Benim ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.

Sayın konuk,
Nişanlanma ya da evlenme tek başına velayeti etkileyecek hususlar değildir. Bu olayların çocuk üzerindeki etkisi ile genel olarak çocuğun yararı ve isteği, velayet davalarında önem taşır.
Olası bir davada bir avukattan doğrudan hukuki yardım alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi