Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yeni İstanbul ( Çağlayan) Adliyesi Maceralarımız

Yanıt
Old 29-07-2011, 17:21   #61
AV.ARZU KILIÇ

örneğin şişli iki asliye hukuk mahkemesinde bir dosyam var... çağlayan da bu mahkemenin kaç asliye hukuk olduğuna/olacağına dair bir bigilendirmeye rastlayanınız var mı acaba..ben baronun sitesinde bu yönüyle bir bigilendirmeye rastlayamadım....
Old 29-07-2011, 17:29   #62
Av.Ömer KAVİLİ

Mutsuz Adliye binasında imar kanununa karşı hile

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Avukatlara ayrılan araç park yeri sayısı netleşince hayal kırıklığına uğramaya hazır olun...

Yooo öylesine bir tahmin işte...

Sevgili avukatlarımdan Hakan EREN,

Hayal kırıklığınıza bir katkı olsun diye yazıyorum.

Mimari Proje'de "Avukatlar Otoparkı" olarak ayrılan ve yapılan katın tamamı iptal edilerek avukatların otoparkı olarak, içinde yer aldıkları "Halk Otoparkı" bölümüne kaydırılmış.

Küçük bir merak :

1 - Acaba adliye binasının "Ruhsat"ı var mıdır ?

2 - Acaba adliye binasının yapımında "İmar Kanununa karşı hile" var mıdır ?

Şimdilik sadece merak benimkisi.

Ömer Kavili 15638

0532 322 00 23

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun
ÖZDEMİR ASAF
Old 29-07-2011, 17:34   #63
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
sarıyer taşındı önümüzdeki hafta beyoğlu taşınıyor diye biliyorum... şişli adliyesi de mi taşınıyormuş...

Dosyaları kuru temizlemeciye götürmüyorlarsa, öyle görünüyordu.
Old 29-07-2011, 17:46   #64
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Az önce Şişli Adliyesinin önünden geçtim. Dosyalar yine açık kasa bir kamyonete yükleniyordu. Etrafta da hiç güvenlik görevlisi yoktu.

Sevgili avukatlarımdan Suat Ergin,

Ortalığı karıştırmayın lütfen, raporlarda her şeyin nizami yürütüldüğünün yazmadığını mı sanıyorsunuz ?

Güvenlik tedbiri, adı üstünde, "Güvenlik Tedbiri" yani gizli tedbir alınmış olmalı ki siz görememişsiniz; yoksa, yoksa, yoksa... Eyvah mı acaba ?

Ömer Kavili 15638
Old 29-07-2011, 18:07   #65
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
:

Küçük bir merak :

1 - Acaba adliye binasının "Ruhsat"ı var mıdır ?

2 - Acaba adliye binasının yapımında "İmar Kanununa karşı hile" var mıdır ?

Şimdilik sadece merak benimkisi.

Ömer Kavili 15638

/B]
[/center]

Ruhsatı yoksa ve/veya imar kanuna karşı hile varsa ya birileri dava açarsa, mahkeme ne karar verir acaba?
Old 29-07-2011, 23:08   #66
av_berna

sayın istanbullu meslektaşlarım yeni adliyenız hayırlı uğurlu olsun ) istanbul adliyesinde dava actım ve memleketımden muhabere ıle yolladım.bir hafta yani tam tebligatımın yapılacagı zamanlarda taşınmış.haberde duyunca sok oldum ) birde davam imzaya itirazdı. VAYYY HALİME ((
1- davam uyap a girer girmez acılmıs sayılıyordur da. benım dosyam kaybolmamıştır umarım )
2- istanbul adlıyesını tam yerını ögrendım kiii,taşındınız.))
3- İstanbul barosu " ben kayboldum " derse, bizim gibi misafir avukatlar hiçççç bulamaza sanırım...EYVAHHH! )
Old 30-07-2011, 00:25   #67
oeroglu

Alıntı:
Yazan av_berna
3- İstanbul barosu " ben kayboldum " derse, bizim gibi misafir avukatlar hiçççç bulamaza sanırım...EYVAHHH! )

eğer trenle istanbula geliyorsanız;

haydarpaşadan bir durak önce söğütlüçeşmede trenden inin, metrobüse binin, mecidiyeköyden bir durak sonra inin, arkanızdaki camlı ovalimsi devasa bina çağlayan adliyesidir.

eğer istanbula uçakla geliyorsanız; (sabiha gökçen havalimanı için): gelen yolcular kapısının hemen önünden 16 s ye(sabiha gökçen havalimanı-çayırbaşı iett otobüs hattıdır) binin, son durak olan çayırbaşı metrobüs durağında inin, metrobüse binin, mecidiyeköyden bir durak sonra çağlayan durağında inin, arkanızdaki camlı ovalimsi devasa bina çağlayan adliyesidir.

eğer istanbula uçakla geliyorsanız;(atatürk havalimanı için): 2 terminal arasındaki tünelden dış hatlar terminali kısmına geçin, en alt kata inin : havalimanı-aksaray metrosuna binin,(en alt kata inin, veya sorun, yönelendirme tabelaları çok yetersiz) metrodan ataköy istasyonunda inin, "ataköy şirinevler medeniyet köprüsü"nün merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sola dönün, köprüden e-5 istikametine doğru yürüyün, e-5 in orasından geçen metrobüs hattına inin, metrobüsle çağlayan durağına gelin, önünüze gelen camlı ovalimsi devasa bina çağlayan adliyesidir.

iyi yolculuklar...
Old 30-07-2011, 21:31   #68
av_berna

SAYIN MESLEKTAŞIM OEROGLU...bilgileriniz için tşk.ederimherzaman uçakla gidipgeliyorum. kayseriden istanbula gitmek süper kolayyy ama, istanbul'da çağlayanı bulmak traji-komik ) sora soraaa buluyoruz artık.
Gercekten tşk.ederim.bu yol tarifini not eder,gidince güzerhahımı buna göre yaparım.tekrar tşk.ederim.iyi çalışmalar...
Old 31-07-2011, 01:41   #69
üye37570

Bende geçtiğimiz hafta çağlayan adliyesine gittim. Bazı aksaklık ve eksikliklerle karşılaştım. Bende burada onları aktarayım.

Öncelikle adliyenin en alt katında (sanırım -3) üç gsm operatörü de çekmiyor. Telefonda mı sorun var dedim. Ama diğer telefonla da denedim yine aynı. Ardından asansör gerçekten garip. Kendi kafasına göre gidiyormuş gibi.
Katlarda "danışma" var ama danışma içinde kimse yok (adliye tam olarak işlevsel hâle gelmediğinden olabilir). Son olarak da kantinlerin hiçbiri açık değil.
Çalışan tek baro odası da acayip kalabalık, bunu da söylemeden geçmeyeyim.
Old 03-08-2011, 15:43   #70
S.Orhan

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
sarıyer taşındı önümüzdeki hafta beyoğlu taşınıyor diye biliyorum... şişli adliyesi de mi taşınıyormuş...

Evet Beyoğlu adliyesi bu hafta taşınıyor. 6 Eylül'e kadar Şişli, Fatih ve Eyüp adliyeleri de taşınmış olacak.
Old 03-08-2011, 16:02   #71
S.Orhan

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
örneğin şişli iki asliye hukuk mahkemesinde bir dosyam var... çağlayan da bu mahkemenin kaç asliye hukuk olduğuna/olacağına dair bir bigilendirmeye rastlayanınız var mı acaba..ben baronun sitesinde bu yönüyle bir bigilendirmeye rastlayamadım....

Sayın Kılıç HSYK.nın internet sitesinde 15.07.2011 tarihinde ''istanbul hakimlerinin müstemir yetkileri'' ile ilgili kararname yayınlandı.Bu kararnamede taşınan mahkemelerin İstanbul adliyesinde (Çağlayanda) kaç nolu mahkeme olduğu da belirtildi.Örneğin Şişli 2. asliye hukuk mahkemesi İstanbul 11.asliye hukuk mahkemesi oldu Bilgilerinize.
Old 03-08-2011, 16:17   #72
hakikiavukat

Mutlu Beyoğlu İcraları Da Taşınmış

Beyoğlu icra daireleri de neredeyse taşınmış . Ancak icra daireleri acil işler dışında henüz işlem yapmıyorlar , pazartesi işlem yapılamaya başlanacakmış.

Beyoğlu 1. İcra = İstanbul 32. İcra
Beyoğlu 2. İcra = İstanbul 35. İcra
Beyoğlu 3. İcra = İstanbul 34. İcra
Beyoğlu 4. İcra = İstanbul 21. İcra
Beyoğlu 5. İcra = İstanbul 20. İcra olmuş.
Old 05-08-2011, 09:45   #73
Av.Nurgül

Çağlayan adliyesinde arayacağımız yeri bulma ümidiyle baya bir dolaştıktan sonra, Avukat dinlenme odası yapılmış olmasınının nedenini çok daha iyi anladım, o dolaşma ve telaşla baya bir ihtiyacımız olacak diye düşünüyorum Bence en önemli sebep bu
Old 06-08-2011, 01:10   #74
av_berna

SAYGIDEĞER İSTANBUL BAROSU'NA KAYITLI MESLEKTAŞLARIM...
Gerçekten çokk acil bilgi ve yardımlarınıza ihtiyacım var.Çünkü Ben İstanbul barosuna kayıtlı değilim ve sadece duruşmalarım için gidiyorum. Sizden ricam benim henüz İSTANBUL ADLİYESİ TAŞINMADAN HATTA TAŞINMAYA YAKIN ZAMANLARDA, İMZAYA İTİRAZ DAVASI ACARAK, MUHABERE İLE İSTANBUL ADLİYESİNE GÖNDERDİM. 26 HAZİRANDA GÖNDERDİĞİM DAVA DİLEKÇEMİN AKIBETİNİ HALA ÖĞRENEMİYORUM. İCRA DAİREMİZE BAŞVURU DAVAYI AÇTIĞIMIZ ANLAMINA GEİYOR VE BUNU ÜYAP SİSTEMİNE KAYDETTİRDİM TABİKİ.
DAVAMIN AKIBETINI NASIL ÖĞRENEBILIRIM...? HALA DURUŞMA GÜNÜ VE TENSİP TEBLİĞ OLMADI BİZE. NE TELEFONU VAR ÇAĞLAYANIN,NE DE BİLEN...))
İSTANBULLU MESLEKTASLARIM EĞER SİZLER ÇAĞLAYAN ADLİYESINDEN YAKINIRSANIZ, BİZLER UZAKTAN NAPALIMMMM...????
Old 06-08-2011, 10:10   #75
Admin

Alıntı:
Yazan av_berna
S 26 HAZİRANDA GÖNDERDİĞİM DAVA DİLEKÇEMİN AKIBETİNİ HALA ÖĞRENEMİYORUM. İCRA DAİREMİZE BAŞVURU DAVAYI AÇTIĞIMIZ ANLAMINA GEİYOR VE BUNU ÜYAP SİSTEMİNE KAYDETTİRDİM TABİKİ.
DAVAMIN AKIBETINI NASIL ÖĞRENEBILIRIM...
Adliyeye Gidiyorum panomuza not bırakan meslektaşlarımızdan birinden yardım isteyebilirsiniz veya Şehirlerarası Nöbetçi Avukat forumumuzda siz bir ilan bırakabilirsiniz.

Not: Lütfen mesajlarınız BU ŞEKİLDE TAMAMI BÜYÜK HARFLER kullanmayınız. İnternette bağırmak anlamına gelir.
Old 12-08-2011, 03:59   #77
Av.Ozan Kayahan

Varsayılan Uyap

En kolayı UYAP tan bakmak diye düşünüyorum.

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ
Old 12-08-2011, 09:37   #78
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Av.Ozan Kayahan
Bir de bazı yönlendirme tabelaları hatalı. Umarım düzeltirler.

Yeni bir eve taşınsak yerleşmek bir ayı buluyor nerdeyse. Bilindiği gibi İstanbul adliyesi 5 ayrı yerde faaliyet gösteriyordu, Beşiktaş dışında tüm birimler taşındı,bunun yanında 5 ilçe adliyesi de taşınıyor.Bu aşamada bu tür aksaklıkların olması doğal.Umudumuz kısa sürede aksaklıkların giderilmesi.Daha önce de yazdığım gibi HSYK.nın yetki kararnamesinde ilçe adliyelerinden gelen mahkemelerin burda kaç no.lu mahkeme olduğu belirtildi.Ayrıca İstanbul adliyesinin İnternet sitesinde adliye telefon rehberi yayımlandı, değişiklikler nedeniyle bazı hatalar olmakla birlikte,rehberde cumhuriyet savcılarının, mahkemelerin ve kalemlerin bulunduğu oda numaraları ile telefon numaraları yazıyor.Güncellemesi de devam etmekte.Adliyeye gelmeden önce ön hazırlık yaparsanız daha az sıkıntı çekeceğinizi düşünüyorum.
Herkese kolaylıklar dilerim
Old 15-08-2011, 13:43   #79
janveljan

Dikkat

[quote]
Alıntı:
Yazan janveljan
Üstad bilgisi olan var mı diye sormuşsunuz.Suat beyde duyumlarına göre ücretsiz olacağını söylemiş.Aslında bu konuda somut bir bilgim yok.Ancak avukat otoparkının ücretli olacağı konusunda sizi temin edebilirim.Bana güvenin.Sizi mahçup etmem.

Biliyorsunuz Bakırköy ve Beyoğlu adliyelerindeki otoparklar ücretli.Ücreti de 3 TL.Benzer bir ücretlendirme burası içinde söz konusu olabilir.Ancak sizin için çok masrafa girip bu devasa yatırımı yaptık deyip ,giriş çıkış ücretini 5 TL ,kalış saatine göre de kademeli ücretlendirme yapabilirler.(Bkz. Yakındaki Cevahir Alışveriş Merkezi.Sarayımızın AVM den ne eksiği var dimi ama.)

Yukarıdaki tahminlerim noktasına virgülüne kadar gerçekleşti.Çağlayan Adliyesi'nin otopark ücreti yakınlardaki Cevahir Alışveriş Merkezi'nin Otoparkıyla yarışıyor.Geçen cuma günü adliyede bir kaç saat işim vardı, otoparktan çıkışta 10 TL sını Adalet Bakanlığımızın pamuk ellerine bıraktım.

Şimdi ikinci öngörümün gerçekleşmesinden korkarak Eylül ayını bekliyorum.Adli tatil sonrası yetersiz otopark sebebiyle, bütün pistleri dolu Atatürk Havaalanı üzerinde fır dönen pilotlar gibi otoparkta tur atacakmışız gibi bir his var içimde
Old 19-08-2011, 15:10   #80
poseidonmavi

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ

http://www.istanbulbarosu.org.tr/ima...AN_TASINMA.pdf

bu linkte mahkemelerin eski ve yeni numaraları vardır sayın meslektaşım.
sayıglarımla
Old 21-08-2011, 21:58   #83
S.Orhan

Alıntı:
Yazan eşitlik mi
Ginger kiralama işi..Fena fikir değil )

Ginger var zaten)
Old 22-08-2011, 08:06   #84
mabitades

Zencefil var tabii ama avukatlar için değil, güvenlik görevlilerinin kullanması için. Bu durumda ben ciddi anlamda paten kullanmayı düşünüyorum
Old 23-08-2011, 23:25   #85
parezer3447

Sayın meslektaşlarım bu sabah bende ilk defa çağlayan adliyesine gittim. Görevliler çantamı X-RAY cihazından geçirmemi istediler. Stajyer avukat kimliğimi göstermeme rağmen görevliler başsavcılığın kesin talimatı olduğunu belirttiler. Bende bu durum üzerine kanun amir hükmü karşısında savcılığın talimatını dinlemeyeceğimi belirterek, isterseniz tutanak tutun ya da içeri girmemi bi şekilde engelleyin tercih sizin diyerek zorla da olsa X-RAY den çantamı geçirmeden giriş yapmayı başardım Görevliler Baro numaramı ve kimlik bilgilerimi alarak peşimi bıraktılar.

Öğleden sonra tekrar adliyeye giriş yaptığımda ise bu sefer çantamı X-Ray cihazından geçirmemi talep etmediler.
Old 24-08-2011, 00:35   #86
elevent

Varsayılan Baro listesi

Alıntı:
Yazan poseidonmavi
http://www.istanbulbarosu.org.tr/ima...AN_TASINMA.pdf

bu linkte mahkemelerin eski ve yeni numaraları vardır sayın meslektaşım.
sayıglarımla

Baronun listesine güvenip UYAP'tan bakmadan gittim, 20 dakika kaybettim. Şişli 4. İcra - İstanbul 18.İcra olarak yazmış Baro pdf dosyasında ama Şişli 4. İcra aslında İstanbul 31. İcra olmuş.
Old 24-08-2011, 08:54   #87
S.Orhan

Alıntı:
Yazan sedaciftci
Zencefil var tabii ama avukatlar için değil, güvenlik görevlilerinin kullanması için. Bu durumda ben ciddi anlamda paten kullanmayı düşünüyorum

Paten kullanan birini görürsem bu sizsiniz demektir yani
Old 24-08-2011, 10:37   #88
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan elevent
Baronun listesine güvenip UYAP'tan bakmadan gittim, 20 dakika kaybettim. Şişli 4. İcra - İstanbul 18.İcra olarak yazmış Baro pdf dosyasında ama Şişli 4. İcra aslında İstanbul 31. İcra olmuş.

Baro listeyi kaldırdı. Listenin hatalı olduğunu, güncelleştireceklerini söylediler.
Old 24-08-2011, 19:15   #89
eşitlik mi

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Kandemir
Sayın meslektaşlarım bu sabah bende ilk defa çağlayan adliyesine gittim. Görevliler çantamı X-RAY cihazından geçirmemi istediler. Stajyer avukat kimliğimi göstermeme rağmen görevliler başsavcılığın kesin talimatı olduğunu belirttiler. Bende bu durum üzerine kanun amir hükmü karşısında savcılığın talimatını dinlemeyeceğimi belirterek, isterseniz tutanak tutun ya da içeri girmemi bi şekilde engelleyin tercih sizin diyerek zorla da olsa X-RAY den çantamı geçirmeden giriş yapmayı başardım Görevliler Baro numaramı ve kimlik bilgilerimi alarak peşimi bıraktılar.

Öğleden sonra tekrar adliyeye giriş yaptığımda ise bu sefer çantamı X-Ray cihazından geçirmemi talep etmediler.

Sonrasında bir gelişme olursa bildirebilirseniz sevinirim.Merak ettim doğrusu ne olacak acaba )
Old 26-08-2011, 09:25   #90
Av.A.Prc

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Kandemir

Tavrınızdan dolayı tebrik ediyorum...Bu davranışı ellerinde çantalarıyla beraber İstanbul Baro Başkanı ve Yönetim Kurulununda sergilemesini bekliyorum..Zira hangi talimat kanundan daha üstün tutulabilir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi