Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Deliller kisminda eksiklik

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-08-2020, 16:37   #1
AvMHM

Varsayılan Deliller kisminda eksiklik

Merhabalar sayin meslektaslarim. Bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.
Karsi taraf tarafimiza bir ihtarname gondermisti. Biz suresinde ihtarnameye cevap verdik.
Akabinde cevabimizi beklemeden islem yaptiklarindan dolayi dava actik. Hukuki deliller kisminda ihtarnameye cevabimizi yazmayi unutmusum. Hem dava dilekcesinde hem cevaba cevapta soz konusu ihtarnameye cevaptan aciklamalar kisminda bahsetmistim. Dilekceler teatisi henuz tamamlanmadi. Davali 2.cevabi verecek.
Hakim ara karar kurarak ihtarnameyi mahkemeye sunmam icin sure verdi. Ben bu sure icerisinde hem bize gelen ihtarnameyi hem de cevabimizi sunduk.
Hukuki deliller kisminda bunu belirtmemis olmam sikinti yaratir mi sizce?
Simdiden tesekkurler.
Old 17-08-2020, 10:09   #2
Av.Can

Hiçbir sakıncası yok. Tanık yemin gibi belli delilleri açıkça belirtmek lazım bunun dışında zaten dilekçede belirtmişsiniz ihtarname konusundan. Dayandığınız delillerden olduğu belli. Üstelik teati aşaması bitmeden sunmuşsunuz.
Old 17-08-2020, 10:15   #3
AvMHM

Soru

Alıntı:
Yazan Av.Can
Hiçbir sakıncası yok. Tanık yemin gibi belli delilleri açıkça belirtmek lazım bunun dışında zaten dilekçede belirtmişsiniz ihtarname konusundan. Dayandığınız delillerden olduğu belli. Üstelik teati aşaması bitmeden sunmuşsunuz.

Cok tesekkur ederim meslektasim. Benim de o sekilde aklima geldi. Tanik ve yeminin ozellikle belirtilmesi gerektigi, "ve sair yasal deliller" bu ikisini kapsamadigini.
Ama bizim bu belge niteligindeki delil ile alakali emin olamamistim.
Cevabiniz icin cok tesekkurler.
Old 19-08-2020, 18:18   #4
furugferruhzad

HMK tanımıyla ihtarnameye cevap sizce delil midir? Delil elde etmeye yarayan ikrar VS gibi bir araçtır. Kaldı ki dava dilekçesinde açıkça zikredilmiş. Hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ön incelemede süre verilecek o zaman sunun dava dilekçelerinde yer alan her hususla ilgili süre veriliyor çünkü.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi