Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

iddet müddeti davası

Konuyu Kilitleyin
Old 03-12-2010, 15:58   #1
Konuk

Varsayılan iddet müddeti davası

iddet müddeti için dava açtım .gerekli tüm deliler hazır.mahkeme dava tarihini 10 şubat 2011 tarihli olarak verdi.ve kalemden dava için gün verildiğinde eski eşe de tebligat gönderileceği söylendi.sorum şu: neden eski eş geliyor.davalı hasımsız davacı taraf ben olduğuma göre bunu anlayamadım.ayrıca dava günü hakim eski eşime ne soracak.vede karar alındı diyelim ikimizede karar kağıdı verildiğinde adresim açık olarak eşime verilen kağıtta olcak mı bunun olmasını istemiyorum çünkü eski eşimin nerde oturduğumu bilmesini istemiyorum..şimdiden teşekkür +ederim..(anlaşmalı boşandım.hiç bir şekilde bir şey talep etmedim.]
Old 03-12-2010, 16:29   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iddet müddeti için dava açtım .gerekli tüm deliler hazır.mahkeme dava tarihini 10 şubat 2011 tarihli olarak verdi.ve kalemden dava için gün verildiğinde eski eşe de tebligat gönderileceği söylendi.sorum şu: neden eski eş geliyor.davalı hasımsız davacı taraf ben olduğuma göre bunu anlayamadım.ayrıca dava günü hakim eski eşime ne soracak.vede karar alındı diyelim ikimizede karar kağıdı verildiğinde adresim açık olarak eşime verilen kağıtta olcak mı bunun olmasını istemiyorum çünkü eski eşimin nerde oturduğumu bilmesini istemiyorum..şimdiden teşekkür +ederim..(anlaşmalı boşandım.hiç bir şekilde bir şey talep etmedim.]

Bence kalem memurları bu işlemi daha önce yapmamışlar. Yazdığınız gibi, dava zaten hasımsız. Tebligat göndermeleri mümkün değil. Nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ama İstanbul'da duruşma açmayan mahkemeler bile var. Rapor gelince karar yazılıp, ilgilisine verilmektedir.

Bir avukat vasıtasıyla bir daha deneyin.
Old 03-12-2010, 16:55   #3
Konuk

bu durumda ne yapmam gerek.avukat tutamam..maddi durumum buna müsait değil.davayı yeniden mi açmam gerek..
Old 03-12-2010, 17:26   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
bu durumda ne yapmam gerek.avukat tutamam..maddi durumum buna müsait değil.davayı yeniden mi açmam gerek..

Kalemle tekrar konuşun. Gerekirse, hakime sorsunlar. Yine olmazsa, yeni bir dava açın.

Yoksul olduğunuzu kanıtlamanız halinde, bulunduğunuz yer barosu tarafınıza ücretsiz avukat tayin edecektir. Başvurabilirsiniz.
Old 06-12-2010, 16:45   #5
Konuk

Alıntı:
kalemle tekrar konuşun. Gerekirse, hakime sorsunlar. Yine olmazsa, yeni bir dava açın.

Yoksul olduğunuzu kanıtlamanız halinde, bulunduğunuz yer barosu tarafınıza ücretsiz avukat tayin edecektir. Başvurabilirsiniz.

avukat bey ilginiz için teşekkür ederim.bugün gittim kalemdeki memur dediğiniz gibi yanlış işlemde bulunmuş..davamı boşanma sanmış nasıl bir anlama algılama ise bende anlamadım.kararımı aldım.gerekçeli karar ile evlenmem için artık bir mahsur yok..ama kalemdeki memurun hatası ile beklemiş olsaydım boşa zamandı.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi