Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Gayrİmenul SatiŞ ProdedÜrÜnde Gazete İlani

Yanıt
Old 25-07-2009, 10:53   #1
wellan

Varsayılan Gayrİmenul SatiŞ ProdedÜrÜnde Gazete İlani

Sayın meslektaşlarım,bir konuda yorumlarınıza ihtiyaç duymaktayım.Gayrimenkul için gazete ilanı verilirken bu ilanın yayınlama prosedürü nasıl gerçekleşmektedir.Yani ilanı kendimiz hazırlayıpta mı tirajı yüksek gazetelerden birinde yayınlıyoruz.Bu konuda bilgisi olan meslektaşlarım bu konu hakkında bilgi verirlerse sevinirm.Şimdiden herkese teşekkürler.
Old 29-07-2009, 15:33   #2
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan wellan
Sayın meslektaşlarım,bir konuda yorumlarınıza ihtiyaç duymaktayım.Gayrimenkul için gazete ilanı verilirken bu ilanın yayınlama prosedürü nasıl gerçekleşmektedir.Yani ilanı kendimiz hazırlayıpta mı tirajı yüksek gazetelerden birinde yayınlıyoruz.Bu konuda bilgisi olan meslektaşlarım bu konu hakkında bilgi verirlerse sevinirm.Şimdiden herkese teşekkürler.

Çok yakın zaman içersinde gayrimenkul satışı dosyam olmamakla birlikte ;

1-Gayrimenkul satış ilamı; üst yazısı ile birlikte basın ilan kurumunun bölge müdürlüğüne Fakslanıyor(İzmir numaraları bende var);
2-Yarım saat kadar sonra telefon edilip, ücret soruluyor.
3-Belirtilen ücret; belirtilen banka hesabına icra dairesi ismi ve dosya numarası belirtilerek havale edilyor.
4-Sonrasında yayınlanan gazete Basın İlan kurumu tarafından İcra Müdürlüğünün dosyasına gönderiliyor.

Ancak üst yazıda hangi tarihler arasında ilanın yayınlanacağı ve tirajı hakkında bilgilendirici yazı yazmanız gerekiyor.
Ben en son bu şekilde yapmıştım. Bir değişiklik söz konusu ise takip edemedim
Old 07-01-2011, 18:56   #3
Sertaç KAYA

gayrimenkul satış ilanı esas veya talimat icra müdürlüklerince hazırlanmaktadır.(kendimiz hazırlayamıyoruz zira yanlışlık yapılması ihalenin feshi davasına sebep olunabilir.)icra müdürlüklerinden alınan bu ilanla birlikte basın ilan kurumuna başvurduğunuzda takribi 3-4 gün sonrası için size yayınlanacak gazete ismi verilir.
Old 25-11-2012, 06:35   #4
halloween

Acil yanitiniza ihtiyacim var.. Peki o gun gazateyi almazsak ne olur?
İcra muduru bana o gun gazeteyi al dosyana koy demisti...
Old 25-11-2012, 07:27   #5
Sertaç KAYA

Sayın üstadım o gün derken yayınlandığı günü kastettiyseniz hiç birşey olmaz sadece gazete ilanını alıp verdiğiniz ilan metni ile aynı mı değil mi diye kontrol etmeniz ,hata var ise düzeltme amaçlı tavzih ilanı yazdırıp yayınlatmanız gerekli, tavzih ilanının süresi (satış tarihinden önce)sanırım taşınmazlarda 15 gün taşınırlarda 10 gündü .tabi son güne bırakmamanız önemli,ama illa yayınlandığı gün dosyaya girecek diye bir şart yok
Old 25-11-2012, 09:18   #6
halloween

Ustad cevabin icin tesekkur ederim ..
Simdiye kadar hic unuttugum olmamisti.. Ayni gun gider basin ilana gazeteyi alir icra dosyasina koyardim... Belkide cumartesi olusundan unuttum...
Peki icra dosyasina gazete ilanijin orjinalini koymam sart degil mi ? Pazartesi gidip basin ilana eski trihli gazeteyi alabilirmiyim acaba?
Old 29-11-2012, 17:34   #7
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan halloween
Ustad cevabin icin tesekkur ederim ..
Simdiye kadar hic unuttugum olmamisti.. Ayni gun gider basin ilana gazeteyi alir icra dosyasina koyardim... Belkide cumartesi olusundan unuttum...
Peki icra dosyasina gazete ilanijin orjinalini koymam sart degil mi ? Pazartesi gidip basin ilana eski trihli gazeteyi alabilirmiyim acaba?

Merhabalar;

Basın İlan Kurumu gazeteyi faturası ile birlikte size verecektir.

Sorun yok yani...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi