Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

Yanıt
Old 01-05-2007, 19:50   #1
av.sally

Varsayılan Hayatta en çok nelerin hayalini kurduk?

İnsan hayalleriyle yaşar hayyalleriyle varmış ben bunu yeni öğreniyorum daha doğrusu öğrenemeye çalışıyorum.Kendimi daima hayal kurma yetisi eksik oluşmuş biri olarak gördüm yeni yeni bunun zevkine varıp tadını çıkarıyorum.Ama bunu yaparkende insanların acaba hayata dair hayallei nelerdir diye de düşünmekten kendimi alıkoyamadım.Nlerin hayalini kuruyoruz en uçuk olanından en küçük hayalere herşeye varım yeterki paylaşmak isteyin.Bu arada gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda da bilgi verirseniz sizin adına mutlu olabilir yahut kendi hayallerimiz adına umutlanabiliriz ne dersiniz?
Paylaşımdan bulunan ve zaman ayırna herkese şimdiden teşekkürler.

SAYGILARIMLA
Old 01-05-2007, 20:38   #2
ncoban

benim en büyük hayalim yapmış olduğum bir işten dolayı yüzlerce insanın beni ayakta alkıışlaması.biliyorum bunun için çok çalışmam lazım ama imkansız değil.kim bilir belki birgün başarırım
Old 01-05-2007, 21:06   #3
av.sally

Alıntı:
Yazan ncoban
benim en büyük hayalim yapmış olduğum bir işten dolayı yüzlerce insanın beni ayakta alkıışlaması.biliyorum bunun için çok çalışmam lazım ama imkansız değil.kim bilir belki birgün başarırım

Hayalini bizimle paylaşan sevgili dostuma hepimizden kocaman
Old 01-05-2007, 22:14   #4
Seyda

En büyük hayalim babamın, annemin,kardeşimin ve sevdiklerimin hep

yanımda olacağı güzeeeel bir hayat ve bu hayatta adaletin

dağıtıcısı olmak..

Sevdiğim işi yapmak, görmek istediğim ülkeleri görebilmek, Beşiktaş'ın her sene

şampiyon olması, hatta şampiyonlar ligi şampiyonu olması ( ),

mutlu bir yuva ve çocuklar da ek hayalcikler..

Çok şey mi hayal ediyorum??
Old 01-05-2007, 22:41   #5
Cest la vie

En buyuk hayalim, ders dinledigim sinifin kursusunde, kendi ogrencilerime ders anlatabilmekti.

Hayalimi gerceklestirdim.

ABD'ye gelmeyi hic hayal etmemistim, bir anda, bir yil icerisinde birden geliverdim. Ama simdi diger ulkeleri, yasam sekillerini ve kulturleri de gormeyi hayal ediyorum... Hayal etmeden gerceklesen birsey, hayal ederek de gerceklesecek mi acaba..

Bakalim, kimbilir...

(Hayalleriii biraaaak, umutlar senin olsun... diye bir sarki vardi, o geldi aklima birden )
Old 01-05-2007, 23:37   #6
av.sally

Alıntı:
Yazan Seyda
En büyük hayalim babamın, annemin,kardeşimin ve sevdiklerimin hep

yanımda olacağı güzeeeel bir hayat ve bu hayatta adaletin

dağıtıcısı olmak..

Sevdiğim işi yapmak, görmek istediğim ülkeleri görebilmek, Beşiktaş'ın her sene

şampiyon olması, hatta şampiyonlar ligi şampiyonu olması ( ),

mutlu bir yuva ve çocuklar da ek hayalcikler..

Çok şey mi hayal ediyorum??

Niçin çok şey olsun Sayın Seyda inanarak isteyelim yeterki bütün hayallerimiz bizimle olsun ebediyenHayallerinizi ve pek tabi hayalciklerinizin hep yüreğinizde taşıyarak hayatınıza katmanız temennisiyle...Sevgilerle
Old 01-05-2007, 23:40   #7
av.sally

[quote]
Alıntı:
Yazan Ahu
En buyuk hayalim, ders dinledigim sinifin kursusunde, kendi ogrencilerime ders anlatabilmekti.

Hayalimi gerceklestirdim.

Harika ne mutlu size!!!

Alıntı:

ABD'ye gelmeyi hic hayal etmemistim, bir anda, bir yil icerisinde birden geliverdim. Ama simdi diger ulkeleri, yasam sekillerini ve kulturleri de gormeyi hayal ediyorum... Hayal etmeden gerceklesen birsey, hayal ederek de gerceklesecek mi acaba..
Keşkeeeeeeeeeeeeeeee

Alıntı:

Bakalim, kimbilir...
Umarım,ümit edelim ve hayale devam edelim
Old 03-05-2007, 13:07   #8
av.sally

Ben en büyük hayalim sanatçı olabilmek.Ama yanlış anlaşılmasın şarkıcı değil kastettiğim.İstediğim bir sanatçı gibi hayata bakmak sanatın her dalına başka türlü aşığım ben...
Old 03-05-2007, 14:56   #9
uye8490

"insan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar"demiş şair.Şimdi düşündüm de mesleğe başladım başlayalı hiç hayal kurmamışım.Acaba yaşamıyor muyuz?Çocukluk ve ilk gençlik yıllarında yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olan hayaller orta yaşa doğru ilerledikçe yerini onulmaz bir beyin ve yürek yorgunluğuna terkediveriyor..
Şu anki hayalim,mesleğimin,insanların incir çekirdeğini doldurmayan sorularıyla zamanımın gaspçısı olmadığı bir seviyeye gelmesi.Bizim toplumda bu ne kadar mümkün bilemiyorum ama ,hayal ettiğim müddetçe yaşıyor varsayıldığıma göre tek yolum bu.
Old 03-05-2007, 15:50   #10
suskun_juliette

Bir hayali dahi olmayan insanlar ne yapsın?Ben eskiden hayal kurardım,hayal ettiklerimden fazlasını elde ettim çoğu zaman..Ben nihayetinde anladım ki hayat kendi bildiğini okuyor..Kaderinde yazılanların satır aralarına bir şeyler karalamaya çalışsan da onlar okunmuyor..Bu yüzden hayal kurmuyorum..Alkışlanmayı hayal etmemiştim yüzlerce insan tarafından alkışlandım,hukuk okumayı hayal etmemiştim hukuk okuyorum,farklı kültürleri tanımayı hayal etmemiştim ailemden uzakta yıllar geçirmeyi aklımdan geçirmezdim şimdi uzaklardayım...Ama şimdi hayallerim sadece beklentilerim oldu,planlarım düşlerimin yerini aldı...Bana hayallerinden ödünç verecek olan insanlar olsa da sanırım bu özelliği hiç bir zaman geri kazanamayacağım..Hayalleri olan insanlar,ne mutlu size..
Old 03-05-2007, 15:54   #11
Envanter

hayallerimle şuan yaşadığım gerçekler arasında bir bağlantı kurmaya çaıştığım zaman şaşırrıyorum. çok alakasız ve gerçek dışı şeyleri hayal ediyorum. mesela dün Ay'da arsa parsellemeyi hayal ettim. ne gereği var dimi. ben eğer Ay'daysam zaten o koca kütle benimdir demek. ancak şu varki bu mantık bile günlük yaşamıma hiç uymuyor. Ay'a gitmek kim ben kim. abartılı bir hayal kurmuşum demek ki. birde iki tane kafamın olmasını hayal ettim. yalnız kaldığımda sıkılmamak için. zaten o zaman yalnız kalmak hiç bir zaman mümkün olmayacak. süperman olmayı ya da yer çekiminin etkisinden etkilenmemeyi hayal ettim çocukça.
tamam tamam bir tane de gerçekle bağlantılı bir hayalimi anlatayım. hava harp okuluna girmeyi hayal etmiştim. sınava girdim ama gerçekleşmedi. ama bu hala pilot olamayacağım anlamına gelmez.
Old 03-05-2007, 16:07   #12
AV. NURAN

Benim hayalim de BORÇSUZ BİR HAYAT meslekte 5. yılıma giriyorum. Ama kendim dışında herkesi fazla düşündüğüm için çok zor durumda kalıyorum.Galiba hayır demesini öğrenmem gerekiyor. Bi gün "hiç borcum yok" diyebilmeyi inanın çok isterdim.
Old 03-05-2007, 17:24   #13
cemaydın

En büyük hayalim hiçbir çaba göstermeden herşeye sahip olabilmek .
Old 03-05-2007, 18:02   #14
sureyyabozkurt

Varsayılan tabiki iyi bir kariyer

haytta en çok okul hayatımda başarılı olmanın hayalini kurdum bunu çalışarak başardım. bu yıl mezun oluyorum ama iş imkanları o kadar zor ki neye nereden başlayacağımı bilemiyorumç umarım beklentilerim zaman içerisinde ve güzel bi şekilde gerçekleşir. mezun olmakla herşey hallolmuyomuş
Old 03-05-2007, 22:25   #15
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Sataşma 1

Alıntı:
Yazan Seyda
Alıntı:
Beşiktaş'ın her sene şampiyon olması, hatta şampiyonlar ligi şampiyonu olması
Alıntı:
Çok mu hayal ediyorum

Çoooooook... Hem de pek çok...
Old 04-05-2007, 17:15   #16
metus_82

Varsayılan Benim hayallerim...

Benim birden fazla hayallerim var...Bir kitapta okumuştum "hayal etmek başlamanın yarısıdır"diyordu evet bu sözü duyduktan sonra hayallerimin ne kadar kıymetli olduğunu anladım
En büyük hayalim önce mesleğimde güzel bir yere geldikten sonra yani ayaklarım yere basmaya başladığında "Muhtaç kadınlar için gönüllü avukatlık yapmak" ve şehrime Kadın Sığınma Evi açmak ki inşallah bunları yerine getirmeye çok istiyorum.
Ayrıca çocukluğumdan beri en büyük hayalim artistik patinaj sporunu yapabilmekti ama bu hayalim gearçekleşemediğne göre Bir artistik patinaj şampiyonasının yapıldığı yerde izlemekte beni tatmin edebilir
Birde Mısırdaki piramitleri görebilme şansına eribeşilirsem çok mutlu olacağım
SANIRIM ÇOK ERİŞİLEMEZ HAYYALERİM YOK ,UMARIM BUNLARI GERÇEKLEŞTİRME ŞANSINA NAİL OLABİLİRİM...
Old 04-05-2007, 20:20   #17
yakanmoz

Varsayılan hayaller

Herkes gibi bende önceleri hayal kurardım ve gerçekten hayal kurmak hoşuma giderdi. Bu hayallerde öyle aham şaham hayaller değildi. Küçük toz pembe hayallardi. Ama zamanla o pembeliği giderek sadece tozu kaldı. Şimdilerde ise hayal kurabilmenin hayallerini kuruyorum. Ama malesef gerçek hayat hayallerden uzak ve hayaller kadar güzel değil. Ama şunun anladımki hayaller halallerde kaldıkça güzel. Bırakın öyle kalsın.
Old 05-05-2007, 16:24   #18
Güldal

Varsayılan Size hayal belki ama bana İDEAL

At binmek
okyanuslara dalmak
parşütle uçmak
bir sürü çocuk doğurmak
çok dil öğrenmek
farklı yerler keşfetmek
çocuklar ve kadınlarla ilgili hayellerimi gerçekleştirmek
adalet dağıtabildiğim kadar dağıtmak....(sıkmayacağını bilsem daha yazarım)
Nihayetinde hayata inat 99 yaşına kadar yaşamak yaşadıklarımı kitap haline getirmek ve sonrasında ölmek
Old 05-05-2007, 19:42   #19
HÜLYA ÖZDEMİR

Benim hayalim, okulsuz bir yöreye adıma okul yaptırmak.
Old 05-05-2007, 23:06   #20
av.sally

Alıntı:
Yazan HÜLYA ÖZDEMİR
Benim hayalim, okulsuz bir yöreye adıma okul yaptırmak.
Kutlarım...
Old 10-05-2007, 17:48   #21
AV.ZAFER TUNCA

Varsayılan hayallerimin hiç bitmemesi hayaliyle....

hayatta hayallerimin hiç bitmemesi,
hayallerime ulaşmamı sağlayacak azim ve gücümün hiç bitmemesi ve
GODFATHER' ın elini omzumdan hiç çekmemesini diliyorum...

ayriyetten
yıllar sonra tekrar yakaladığım huzurumu birdaha kaybetmemeyi ve,
çok kısa süre önce aşık olduğum ama bundan haberi olmayan biri ile evlenmeyi hayal ediyorum
Old 15-05-2007, 09:54   #22
maydin

Benim hayalim ise öyle birşey yapmalıyım ki dünya değişmeli...Birşeyler düşündüm ama bunun dünyayı değiştirmeyeceğine karar verdim.. Daha yaratıcı şeyler bulmalıyım.
Old 15-05-2007, 10:40   #23
Opioid

Varsayılan son iki gün

2 gün kaldı..
en büyük hayalimin gerçekleşmesine sadece 2 gün kaldı..
İnşallah olacak.
(olursa eğer) ne şanslı biriyim değil mi?
Old 15-05-2007, 16:27   #24
Jeanne D'arc

Hiç hayalim yok! (Sanırım durum vahim.)
Old 15-05-2007, 20:11   #25
av.sally

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Hiç hayalim yok! (Sanırım durum vahim.)
Çok üzüldüm sayın D'arc çünkü hayal kurulmadan yaşanan hayat aslında birçok duydudan yoksunmuş bunu anladım anladığım günden beri de daha çok hayal için çabalar oldum.Şiddetle size ve siz gibi olanlara tavsiye edilir.

Saygılar
Old 16-05-2007, 12:16   #26
minee.mine

Benim hayâlim gerçektende hayâl!.............
Ben herkesin karşısındaki kişinin menfaatlerini düşündüğü, insanların birbirinden korkmadığı, sınırların olmadığı herkesin büyük bir aile gibi olduğu bir dünya hayal ediyorum.
Tabi sadece hayal; bunun imkansızlığını çok güvendiğim dostlarımdan kazıklar yiyerek iyice öğrenmiş bulunuyorum ama yinede insanların birbirinden korkmadığı güven ve barış dolu bir dünyada yaşamak çok güzel olmazmıydı...
Saygılar
Old 16-05-2007, 13:11   #27
av.m.a.g

benim hayalim, sayın seyda'nın da hayali gibi,

ailemle ve sevdiklerimlerimle beraber aynı şehirde yaşamak, aileme olan borcumu ödemekti...
ancak hayatta herzaman istediklerimizin veya hedeflerimizin olamayacağını çok acı bir şekilde yaşamış bulunmaktayım...
şimdi istanbuldayım, ailem ve bütün sevdiklerim benim için gurbette, aslında istanbul benim için gurbetti ancak şimdi tam tersi oldu...
Geri dönüşüm şu animkansız gibi, her an gerçekleşmeyen bu hayalimle yaşıyorum desem abartmış olmam...

Aslında çok hayalci olmak da iyi değil, çünkü hayallerle yaşarken, bir de gerçek hayatın acı gerçekleriyle yüzyüze gelince insan yıkılıyor...

herşeryin fazlası zarar olduğu gibi hayal kurmanın da fazlası zarar diye düşünüyorum,
Old 16-05-2007, 18:04   #28
Av.Ali DURAK

hem çalışıp hem okula gittiğimden dolayı şimdilik iş konusunda başarılı olduğumu düşünüyorum.Ama ilerde meclis tv de izlenmek istiyorum.Ama en büyük hayalim çankaya köşkü.Bu ülke için yapacak çok şeyim var.
Old 16-05-2007, 20:23   #29
suskun_juliette

Aliİdeallerin Büyük Gibi Görünebilir Ama Azmin Ve Hırsın Karşısında Öyle Durmuyor Ulaşılamayacak Gibi GörünmüyorÖyle Ki Adının Yanına 'Av.' Ünvanını Yapıştırıvermişsin HemenHadi Hayırlısı Olsun Arkadaşım
Dip Not:Unutma Ki Ders De Çalışmak LazımŞu Final Haftasını Atlattığımızda Daha Sağlam Hayaller Kurulabilir Diye Düşünmekteyim

Bu Arada Benim Hayalim,Tüm Mağdurları Ve Özellikle De Mağdur Kadınları Her Anlamda Desteklemek...Öncelikli Amacım İse Haklıyı Haksızdan Objektif Bir Biçimde Keskin Hadlarla Ayırabilmek....Umarım Bunu Başarabilirim...
Old 17-05-2007, 05:09   #30
abdulgani

Mutlu "Gerçekçi olun ve imkansızı gerçekleştirin"

arkadaşlar ben büroyu açtığımda 5 yıl da 5 kişilik bir ekibe, 10 yılda da uluslararası bir hukuk bürosuna sahip olmayı hayal ediyordum. Hayalin ilk etabı gerçekleşti. İkinci etap için çalışmalara yavaş yavaş başlıyorum. ben hayal edilen her şeyin gerçekleşeceğine inanırım.Mutlu Kalın
Saygılarımla,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi