Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Baro Adli Yardım Konusunda Yardımcı Olur Musunuz.?

Konuyu Kilitleyin
Old 12-09-2009, 17:02   #1
Konuk

Varsayılan Baro Adli Yardım Konusunda Yardımcı Olur Musunuz.?

Boşanma davası açmak istiyorum.Fakat maddi durumum yok.Barodan avukat talep ettim.Gerekli ilgiyi göremiyorum.Kimse yeterli bilgi vermiyor.Dava açmak ücretliymiş.Ben bu ücreti karşılayacak güce sahip değilim.Bu durumda dava açamayacak mıyım.? Eşimin evine dönüp o korkunç hayata devam mı etmek zorundayım.? Ne yapmalıyım.?
Old 12-09-2009, 18:13   #2
üye8180

Sayın Konuk, baro adli yardım bürolarının çalışma şekilleri bellidir. Buna göre, ikametgah, nüfus kağıdı fotokopisi, muhtarlıktan alacağınız fakirlik ilmuhaberi ile , önceden randevu alarak baroya başvuracaksınız. Burada, sizin başvurunuzu alacak olan görevli avukatlar, sizin maddi durumunuzu öğrenmek amacıyla, doğru cevaplar vermek zorunda olduğunuz sorular yöneltirler. Bu sorular, bir form halinde standart olarak önceden belirlenmiştir. Maddi durumunuz araştırılıp, sizin adli yardımdan yararlanmanızın uygun olduğu kanaatine ulaşılırsa, size ücretsiz avukat tayin edilir. Bu aşamadan sonra muhatabınız, baro tarafından görevlendirilecek olan adli yardım avukatıdır. Bu meslektaşımıza noterden, özel resimli boşanma vekaletnamesi çıkartıp, zorunlu yargılama giderleri ve masraflarını vererek boşanma davasını açabilirsiniz.

Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyip bu yazdığımız süreci takip etmenizi rica ederiz.
Old 12-09-2009, 18:19   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Boşanma davası açmak istiyorum.Fakat maddi durumum yok.Barodan avukat talep ettim.Gerekli ilgiyi göremiyorum.Kimse yeterli bilgi vermiyor.Dava açmak ücretliymiş.Ben bu ücreti karşılayacak güce sahip değilim.Bu durumda dava açamayacak mıyım.? Eşimin evine dönüp o korkunç hayata devam mı etmek zorundayım.? Ne yapmalıyım.?

Meslektaşıma ek olarak, boşanma davasında maktu harç ödenir. Dosya vetebligat masrafı ile birlikte 40-50 TL tutmaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi