Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Tutuklunun hak ve yükümlülükleri

Yanıt
Old 27-06-2006, 13:50   #1
metinunal83

Varsayılan Tutuklunun hak ve yükümlülükleri

Ceza hukuku çalışma grubunun ilk ve şuan için tek üyesi olarak bu konuda çalışmak isteyen arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum ve hoşgeldiniz..
Şimdi asıl meseleye gelelim bu konu başka bir arkadaş tarafından bana iletildi bende buraya taşımaya karar verdim.Çalışmaya biryerden başlamak kazım..Konu şu;
-Acaba hakkında tutukluluk kararı verilmiş bir kimse kpss sınavına girebilirmi?
-Girebilirse hangi şartlarda ?
Haydi arkadaşlar katılımınızı bekliyorum..saygılarımla..
Old 27-06-2006, 22:31   #2
metinunal83

hadi arkadaşlar okadar kişi okumuş gruba katılım yok,ceza hukuku bu kadar zevksiz mi?
Old 28-06-2006, 23:40   #3
Brusk

Sevgili Metin ÜNAL, burada eğer bir konuyu tartışmaya açacaksak bu tartışmaya değer bir konu olmalıdır. Tutuklunun elbette KPSS sınavanı girmesini engeller bir sebep yoktur isterse hakimlik-savcılık sınavlarına dahi girebilir. Bir hukukçu olarak bunu biliyor olmalısın tutukluluk kamu haklarını kullanmaya engel bir durum değildir..
Old 28-06-2006, 23:46   #4
metinunal83

sayın bursk konunun çok fazla tartışmaya değer olmadığının bende tahmin edebiliyorum ama bi yerden başlayalım istedim..sizinde yardımınızla geliştiririz forumu...
Old 03-07-2006, 13:48   #5
kerim

mahkeme kararı olmaksızın kişinin suçlu olduğu kesin olarak bilinse dahi bu bir engel teşkil etmez yani bir engel sözkonusu değil saygılarımla
Old 03-07-2006, 19:41   #6
metinunal83

teşekkürler sayın kerim...sizide çalışma grubumuza üye olmaya davet edebilirmiyim?
Old 04-07-2006, 10:03   #7
kerim

teklifiniz beni şereflendirdi zevkle teşekkürlerimle
saygılarımla....
Old 20-07-2006, 15:09   #8
seyitsonmez

sayın brusk un cevabını yadırgadıgımı belırteyım.
"Sevgili Metin ÜNAL, burada eğer bir konuyu tartışmaya açacaksak bu tartışmaya değer bir konu olmalıdır. Tutuklunun elbette KPSS sınavanı girmesini engeller bir sebep yoktur isterse hakimlik-savcılık sınavlarına dahi girebilir. Bir hukukçu olarak bunu biliyor olmalısın tutukluluk kamu haklarını kullanmaya engel bir durum değildir.."
cevabı bılmeyebılır meslektasımız ama bellıkı ogrenmeye paylaşmaya calısıyor...ayrıca sanırım pratıkte nasıl olacak dıye bır soru sormaya calışmıstı..
Old 12-03-2008, 17:07   #9
ulkenm

tutuklama bir tedbir kararıdır. kişinin kamusal hakları kullanmasını engellemez.
Old 03-05-2008, 14:14   #10
Kartepeli12

Kamusal haklarını kullanmasını engellemeyen bu hakkın nasıl uygulandığını da biliyorsunuz. Cezaevine bir giren bir daha ne zaman ve nasıl çıkar.onu ancak ALLAH bilir. Belki İnsaflı ve görevini seven bir Yargıca denk gelir de tahliye edilir. Yoksa Cezaevi İdaresi o kişi hakında Ne Savcıya ne de Yargıçlara durumunu bildirmez. Ziyaretleri bile kısıtlıdır.Sınava girme talebinde bulunduğunda ise dilekçesi ancak 15 gün sonra belki Savcılığa iletilir ki sınav tarihi çoktan geçmiştir.Ayrıca Ceza evindeki tutuklu ve hükümlülere Kalem dahi verilmediğini tahmin edebiliyormusunuz. Haklar, sadece Kanunlarda yazılı olarak kalmıştır. Uygulamada pek nadir görülür.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi