Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

karar düzeltme süre

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-02-2008, 10:34   #1
netya

Varsayılan karar düzeltme süre

Sayın meslektaşlarım zor durumda kaldım hemen konuya gireyim
kabul edilen bir dava yargıtaydan bozularak döndü ancak ben dosyayı karara cıktıktan sonra devraldım bu arada bozma kararı 2.eski avukata tebliğ çıkmış dün öğrendim ne yazıkki sevgili meslektaşım almadığını iddia ediyor ancak çalışanı almış böylece karar düzeltme süresini kaçırdım
haftaya yeni duruşma günü verilmiş dün dosyaya bakmasam bunuda öğrenemeyeceğim
her neyse şu an yerel mahkemenin vereceği kararı temyiz etme yoluna mı gitsem-bu hakkıma halel gelmemiştir sanırsam-
yoksa süreyle ilgili hak talep etme ve karar düzeltmeyi deneme şansım varmı zira bozma kararı vekalet süresi geçmiş ve 2. eski avukata tebliğ çıkmış haberimiz yoktu diyebilr miyim
ancak haftaya duruşması onu tekrar hatırlatayım,
Şimdiden teşekkürler
herkese iyi çalışmalar
Old 08-02-2008, 13:14   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
vekalet süresi geçmiş ve 2. eski avukata tebliğ çıkmış

Vekalet süresi nasıl geçmiş? Süreli vekaletname mi sözkonusudur?

Saygılarımla
Old 08-02-2008, 13:16   #3
netya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Vekalet süresi nasıl geçmiş? Süreli vekaletname mi sözkonusudur?

Saygılarımla

Evet süreli vekalet kaldı ki daha sonra bir başka avukat devralmış ondan sonrada ben devralmıştım
Teşekkürler
Old 08-02-2008, 13:37   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan netya
Evet süreli vekalet kaldı ki daha sonra bir başka avukat devralmış ondan sonrada ben devralmıştım
Teşekkürler

Bence sözkonusu avukat bir dilekçe ile mahkemeye müracaat edip, tebligatın mahkeme kalemi tarafından kendisine sehven gönderildiği; sekreterinin de sehven aldığını belirtip, tebligatı iade etsin(Yapmazsa meslek kurallarını hatırlatın).

Böylece Yargıtay kararının size tebliğ edilmesini sağlayın.

Saygılarımla
Old 08-02-2008, 16:48   #5
netya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bence sözkonusu avukat bir dilekçe ile mahkemeye müracaat edip, tebligatın mahkeme kalemi tarafından kendisine sehven gönderildiği; sekreterinin de sehven aldığını belirtip, tebligatı iade etsin(Yapmazsa meslek kurallarını hatırlatın).

Böylece Yargıtay kararının size tebliğ edilmesini sağlayın.

Saygılarımla
Teşekkür ederim ancak dediğim gibi duruşması haftaya ve avukatın böyle bir davranış sergileyeceğini sanmam zira kendisi etiler de adliye ise k.çekmece
Bu noktada karar düzeltmeye gitmemem bana ne kaybettirir görüşlerinizi bekliyorum tekrar teşekkürler
Old 09-02-2008, 20:24   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan netya
Teşekkür ederim ancak dediğim gibi duruşması haftaya ve avukatın böyle bir davranış sergileyeceğini sanmam zira kendisi etiler de adliye ise k.çekmece
Bu noktada karar düzeltmeye gitmemem bana ne kaybettirir görüşlerinizi bekliyorum tekrar teşekkürler

Etiler'de ofisi olanların, meslek kuralları karşısında bir ayrıcalığı yoktur.

Mahkemenin vereceği son kararı bilemiyoruz. Kararında direnirse sizin için sorun yoktur. Bozmaya uyarsa önce temyiz sonra karar düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.

Saygılarımla
Old 11-02-2008, 08:29   #7
netya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Etiler'de ofisi olanların, meslek kuralları karşısında bir ayrıcalığı yoktur.

Mahkemenin vereceği son kararı bilemiyoruz. Kararında direnirse sizin için sorun yoktur. Bozmaya uyarsa önce temyiz sonra karar düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.

Saygılarımla
Sayın Ergin cevaplarınız için teşekkür ederim Etilerde bürosu olmasının tabiki ayrıcalığı olamaz, ilgili adliye k.çekmece olduğu için aradaki mesafeye dikkat çekmek istemiştim
Sorumun cevabını aldım tekrar teşekkür ederim, İyi çalışmalar
Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi