Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Masal Sever Mİsİnİz????

Yanıt
Old 17-09-2009, 20:54   #31
üye8180

ÜÇ ORTAĞIN BAŞINA GELENLER

Martı, yarasa ve bir devedikeni arkadaş olmuşlar. Martı demiş ki:

' Gelin hep birlikte ticarete atılalım. Para kazanalım, bolluk içinde yaşayalım.
Aklımızı başımıza toplayalım, günümüzü gün edelim '

Yarasayla devedikeni martıya hak vermişler. Düşünmüşler taşınmışlar sermaye aramaya karar vermişler.

Yarasa kapı kapı dolaşarak borç para bulmuş.

Devedikeni bir kenarda biriktirdiği kumaşları getirmiş.

Mart da bakır kaplar almış.

Paralarını ve mallarını alıp bir gemiye binmişler.

Daha yarı yola bile gelmeden fırtına çıkmış.

Rüzgar o kadar güçlüymüş ki ortakların bindiği gemi daha fazla dayanamamış alabora olmuş.

Gemi batınca mallar ve paralar da denizin dibini boylamış.

Martı, devedikeni ve yarasa canlarını zor kurtarmışlar.

O günden beri borçlarını ödeyemeyen yarasa, kimselere görünmemek için gündüzleri uçmaz, yalnızca geceleri gezer. Martı, bakır kapları karaya vurur umuduyla hep deniz kenarında dolaşır. Devedikeni de gelen geçene takılır, bu giydikleri benim kumaşlarım mı, diye bakarmış.

Yaaa böyleymiş.
Old 17-09-2009, 21:15   #32
üye8180

KURT İLE KOCAKARI

Aç bir kurt avlanmaya çıkmış. Köyün sonundaki bir kulübede bir çocuk ağlayıp duruyormuş. Kurt kulübenin yanından geçerken içerden bir kocakarının :

- Eğer susmazsan seni bir kurda veririm! dediğini duymuş.

Kurt av iştahıyla postu oraya sermiş, çocuğun kendisine verilmesini beklemeye başlamış.

O bekleye dursun, gecenin yarısı olmuş. Demeye kalmamış, tekrar kocakarının sesini duymuş. Bu sefer de:

- Ağlama benim yavrum, ben seni kurda vermem. O kurt hele bir gelsin de bak gör, biz onu nasıl öldürürüz! diyormuş kocakarı.

Kurt:

' Anlaşılan bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor' diye düşünmüş. Yattığı yerden kalkıp köyden uzaklaşmış.

Buradaki ana fikir de ' tutarlı olun ' sanırım. Çok güldüm ben bu masala...
Old 17-09-2009, 21:40   #33
Gülümse

Neslihan Hanım,

Dilerim bu hoş paylaşımlarınız devam ettirsiniz. Biz de size katkıda bulunmaya çalışırız...

Sevgiyle
Old 14-01-2010, 23:17   #34
nostaljielif

masal hiç sevmem.kızıma hiç masal anlatmam.onun oyuncaklarına isimler takar oyuncaklarının hepsine bir hayat hikayesi oluştururuz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi