Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

siddet nasil kanitlanir

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-11-2012, 05:35   #1
Konuk

Varsayılan siddet nasil kanitlanir

Merhabalar, ben esime bosanma davasi actim siddetli gecimsizlik sebebi ile 9 ay oldu ikinci davamda yakinda gorulecek, siddet gordugume dair rapor aldim ozel bir hastaneden ama duyduguma gore bu hastane raporu karakol kayidi olmadan gecmiyormus, bu konuda beni aydinlatabilirmisiniz, bir konu daha var esimin beraber oldugunu dusundugum bir kadin var bu kadinin ailesinden birkac kisiye ve kendisine mesajlar attim elimde kesin bilgi yoktu iliskilerini dogrulayan, bu benim bosanma davamda benim aleyhime olurmu?
Old 29-11-2012, 20:53   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Şiddetin fiziksel ve ruhsal izleri bilim insanları tarafından usulune uygun bir biçimde tespit edilmiş delil olarak kabulü gerekir.

Bir tıbbi evrakın geçerliliği karakoldan sonra gitmeye endekslenemez.

Bu nedenle adı adli rapor olmasa da raporunuz delil olarak kabul edilecektir.

2-Eşinizin evlilik dışı ilişkisinden eşiniz sorumludur ve davayı ona yöneltmeniz uygun olur.

İlişkisi olduğunu düşündüğünüz birine, konuyla ilgili mesaj göndermek duruma göre zararsız olabileceği gibi hakaret veya iftira sucuna konu olabilir.

Mesaj içeriklerini bilmeksizin yorum yapmak mümkün değildir.Bu vesile ile eğer kusurlu bir eylemin olduğunu düşünüyorsanız bunun yolu kendi başınıza hesaplaşmak değil,hukukun olanaklarından yararlanmanızın daha uygun olacağıdır.Böylece haklı durumdayken kendinizi zararlandıran girşimlerden korunmuş olabilirsiniz.

Bir avukttan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 30-11-2012, 03:00   #3
Konuk

esimin iliskisi oldugunu dusundugum kadina, kadinin kizina ve ailesine yonelik tehdit icerikli mesaj attim kendi telefonumdan, yani esimden uzak durmasini ve durmazssa kizinin ve kendisinin oturdugu yeri bildigimi ve hesabini soracagimi yazdim acikca ve kardeslerinede aynisini yazdim. bu konuda o kadin bana tazminat davasi acabilirmi?
Old 30-11-2012, 10:31   #4
üye7160

Alıntı:
Yazan Konuk
esimin iliskisi oldugunu dusundugum kadina, kadinin kizina ve ailesine yonelik tehdit icerikli mesaj attim kendi telefonumdan, yani esimden uzak durmasini ve durmazssa kizinin ve kendisinin oturdugu yeri bildigimi ve hesabini soracagimi yazdim acikca ve kardeslerinede aynisini yazdim. bu konuda o kadin bana tazminat davasi acabilirmi?

Sayın konuk,tehdit,hakaret ve iftira gibi hususlar hukukumuzda suçtur.tazminattan öte hakkınızda savcılığa suç duyurusunda bulunursa ve savcılık tarafından yapılan kovuşturmada tehdit suçunu işlediğiniz sonucuna varılırsa hakkınızda ceza davası açılabilir ve ceza alabilrsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki destek almanız yararınızdadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi