Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Temel Tahtını Kaybetti.Artık Tahtta 10 İtm Var

Yanıt
Old 08-05-2003, 15:57   #1
Batu Han

Varsayılan Temel Tahtını Kaybetti.Artık Tahtta 10 İtm Var

bugün 10 icra tetkik merciinde staj yapıyordum.duruşmaya girdim.
10itm nin duruşma günü haftada 1 gün oda perşembe.hakim 3 saattir dosya kabul ediyor hepimiz gebermişiz yorgunluktan.hakim 22sini duruşma tarihi verdi avukata. avukat defterine baktı.hakim bey ileri bir tarihe atabilirmiyiz dedi.hakimde mübaşire 22sinden sonra kaçı var diye sordu.mübaşir takvimi açtı baktı baktı ve 23ü var dedi.
hakimin önünde gülemiyoda insan.nasıl tuttum kendimi bi ben bide allah bilir.
bide anlamadım kimsenin yüzünde gülümseme bile belirmedi doğru dürüst.yoksa bendemi bi gariplik var
Old 06-06-2003, 17:49   #2
Marmara24

Varsayılan Duruşmanın Kralı

Yok yok sizde bir gariplik olduğunu sanmam. Korkmuşlardır mübaşirden, gülersek tersler bizi diye. Bu kanıya nerden mi vardım? 1. Ağır ceza mahkemesinde girdiğim duruşmalardan pek tabi.

Hazırlık soruşturmasının kralı savcıdır, son soruşturmanın ise Hakim. Peki duruşmanın ki kimdir o zaman diye sorsak beklenen yanıt yine hakim olmalıdır ama diil, diil, hiç diil ( tabi avukatlar için pek geçerli diil bu). Sayın mübaşirimizdeki hava, karizma kimsede yok o duruşma salonunda. Tanıklara nerde duracaklarını gösterirken ki tavırları, bacak bacak üstüne atmış sanık yakınlarını bir el işaretiyle hizaya sokması( ki öölee kasılıp duran, kim korkar hakimden, mahkemeden, ben bu tür ortamlara alışığım, edasıyla oturanları bozması hoşuma gitmedi değil) izlenmeye değerdi.

Eminim siz de benzer durumlara sıklıkla şahit oluyorsunuzdur. En çok gözüme çarpan da dosyaları getirirp götürürken ki " benim sayemde burası bööle tıkır tıkır işliyo, ben olmasam vay halinize " tavırlarıydı.

Tabi ya, alem buysa kral sensin mübaşir abi, abim benim bea.
Old 09-06-2003, 21:48   #3
Batu Han

geçenlerde hakim duruşmada yanlış dosyayı açtı.en az 20 dkka duruşma tıkır tıkır yürüdü.kimse bişeyin farkına varmadı.sonra olay anlaşıldı.hakim utancındanmıdır nedir tüm duruşmayı yeni baştan 5 dkkada halletti
böyle garip olaylar hep benim başımamı geliyor....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi