Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kapanan dava tekrar açılabilir mi ?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-01-2013, 02:49   #1
Konuk

Varsayılan kapanan dava tekrar açılabilir mi ?

şubat 2010 da erkek arkadaşım tarafından tecavüze uğradım o zaman 16 yaşımı doldurmamıştım bunu yapan kişi 21 yaşındaydı olaydan sonra mahkemeye gidip dava açtım ama bu süreç içinde o kişi beni ikna etmek için uğraştı onun ailesinden arayıp beni tehdit edenler oldu yaşım küçüktü o zaman korktuğum için davayı geri çektim sonrasında davayı çekme nedenimin tehdit olduğunu bildiren dilekçe yazıp verdim ama davanın kapandığını söylediler.psikolojim çok bozuldu hala hergece kabuslarla sıçrayarak uyanıyorum anti depresan kullanmaya başladım ama iyi değilim. tekrar davayı açmam mümkün mü açarsam kazanma olasığım ne olur acaba?
şimdiden teşekkürler.
Old 14-01-2013, 12:25   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan Konuk
şubat 2010 da erkek arkadaşım tarafından tecavüze uğradım o zaman 16 yaşımı doldurmamıştım bunu yapan kişi 21 yaşındaydı olaydan sonra mahkemeye gidip dava açtım ama bu süreç içinde o kişi beni ikna etmek için uğraştı onun ailesinden arayıp beni tehdit edenler oldu yaşım küçüktü o zaman korktuğum için davayı geri çektim sonrasında davayı çekme nedenimin tehdit olduğunu bildiren dilekçe yazıp verdim ama davanın kapandığını söylediler.psikolojim çok bozuldu hala hergece kabuslarla sıçrayarak uyanıyorum anti depresan kullanmaya başladım ama iyi değilim. tekrar davayı açmam mümkün mü açarsam kazanma olasığım ne olur acaba?
şimdiden teşekkürler.

Cinsel saldırı suçu(TCK m.102/2 ) şikayete tabi bir suç değildir.Bu nedenle sadece sizin şikeyetten vazgaçmeniz davayı düşürmez.Kamu davası olduğu için sanığın yargılamasına devam edilir.

Ayrıca yaşınız itibariyle tarafınıza bir vekil atanması gerekirdi.18 yaşını doldurmayan mağdurlara zorunlu vekil görevlendirilmesi arandığından,mağdurun vekil olmaksızın ve sonuçları hatırlatılmaksızın şikayetinden vazgeçmesi geçerli olmaz.Dosyanızdan vekilinizi öğrenebilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak adına zorunlu vekilinizden veya bir avukattan hukuki yardım almanızı öneririm.
Old 15-01-2013, 07:21   #3
Konuk

teşekkür ederim evet dava süresince barodan atanan avukat vardı ama ben ifademi verirken ciddiye almak biyana olaylar karşısında ciddiyetsiz bi tavır içerisindeydi istersem uzlaşma yapılıp evlenme kararı çıkarttırabileceğini söyledi ve o zaman ben daha 16 yaşındaydım
benim anlamadığım nokta kamu davasına dönüşmemesi zaten bu işte eksik giden birşeyler var
dün kendi belirlediğim bir avukatla görüştüm tekrar dava açıp kazanabileceğimizi söyledi bugün dosya bilgilerimi alıp götüreceğim bakalım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi