Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kültür ve Sanat Resim, Heykel, Tiyatro, Bale, Opera, Modern Dans vs.kültür ve sanat faaliyeti ile ilgili sohbetler

Enstrüman Çalan Hukukçular

Yanıt
Old 01-05-2007, 23:55   #1
hungryrabbitjumps

Varsayılan Enstrüman Çalan Hukukçular

Merhabalar ben S.Ü. 3. sınıfta okuyorum.Ud Keman ve bilumum müzik enstürmanlarını çalabiliyorum.Eğer varsa başka hukukçu müzikle ilgilenen bana ulaşsın bi ara resital yaparız.
Old 03-05-2007, 19:37   #2
av.sally

Alıntı:
Yazan zozzo
Merhabalar ben S.Ü. 3. sınıfta okuyorum.Ud Keman ve bilumum müzik enstürmanlarını çalabiliyorum.Eğer varsa başka hukukçu müzikle ilgilenen bana ulaşsın bi ara resital yaparız.

Çalmasını her ne kadar bilmesemde çocukluk hayalimi gerçekleştirme arzusu sardı beni bu aralar.Keman çalmak istiyorum.Bana yardımcı olur musunuz?Sevinirim
Old 13-05-2007, 13:44   #3
av.sevdacan

Kendi çapımda gitar çalıyorum. Müzikle aram oldukça iyi. Bir nevi terapi benim için.

Biraraya gelip resital yapabilsek gerçekten ne iyi olurdu.

Arada gitarım detone olsa bile iyi çalanların yanında kaynardım

Gitarı ilerletmem için -kendi egzersizlerimin dışında- ne gibi önerileriniz olur?
Old 13-05-2007, 14:27   #4
av.sevdacan

Sn.Yıldırım

Siz çalıyor musunuz?

Akorlu kursa gittim çok sıkıldım.
Old 13-05-2007, 22:52   #5
Av.Duygu Işık Behrem

6 yaşımdan 15-16 yaşıma kadar org, elektronik piyano ve piyano çaldım, o zamanlar hayatımdaki tek ve en büyük hayalim konservatuvara girmekti. Ailemin buna pek de gönüllü olmadığını fark edince onları da üzmemek adına bu hayalimden vazgeçtim. Ancak müzik, hayatımda hep bir şekilde var oldu! Liseli gençlerin %60'i gibi ben de lise yıllarımda gitar çalmaya başladım; üniversite sınavlarına hazırlık derken aldığım dersler yarım kaldı!(Bundan bir kaç ay önce kardeşimin gözüm gibi baktığım gitarımı benden habersiz satmış olduğunu öğrenip kriz geçirdim-sinir krizi!!!)
Son olarak da yan flüte heves ettim ve bir süredir yan flüt çalmayı öğreniyorum! Gerçekten mükemmel bir enstrüman, herkese tavsiye edebilirim. Ancak biraz zorluğunu göze almak gerek!

Tüm meslektaşlarıma tavsiyem, müziği bir şekilde hayatınızın içine katmanız yönünde. Özellikle bizimkisi gibi stresli,meşakkatli ve yorucu bir meslek icra ederken, ruhlarımızı ve bedenimizi mutlu etmenin çeşitli yollarını bulmak çok büyük önem taşıyor. Ben hayatımdaki çok büyük boşlukları müzik ile doldurmayı, mutsuzluklarımı müzik ile unutmayı, yorgunluğumu yine müzik ile atmayı başardım. Gün içinde 1 saat dahi olsa bir şeyler çalmak insana inanılmaz bir huzur veriyor. Bence sizler de deneyin, denemekten zarar gelmez
Sevgi ve saygılarımla...
Old 01-06-2007, 13:12   #6
ParanoidAndroid

Varsayılan Başlık maşlık yok (düşündüm de çeliştim galiba:)

Annemin merakı nedeniyle (aile evimizde) kanun, kemençe, ud, keman, bağlama, melodika, gitar var. Yani bu enstrümanları çalabilecek arkadaşlar varsa annem agırlamaktan büyük zevk duyacaktır Annem çok istedi bir enstrüman çalmamı; orta okuldayken gitar dersleri almıştım gerçi; müzik okulundaki eğitmenim beni piyanoya yönlendirmek istemişti; parmaklarım uygunmuş - kulak da var Keşke gitseymişim. Müzik eğitmeni, nota öğretmedi; o zamanlar idrak edemedim ama sonrasında düşününce kızdım; akor da akor! Şimdilerde de tıngırdatabiliyorum biraz
Benim hayalim bateri çalmaktı; çok geç girdi yaşantıma ama hoş geldi, sefa getirdi Ankara'da Tunus Caddesi yakınlarında, bir bodrum katında Madhouse adında bir stüdyo vardı. Ankara'da stajımı yaparken, adliyeye bagetlerle giderdim; çıkışta doooğru Madhouse'a! Şimdi Şişli'de oturuyorum ve aylardır Şişli civarında bir stüdyo arasam/sorsam da bulamadım. Varsa bileniniz lütfen bildirin.. (Taksim'de var ama haftaiçi eve varışım zaten zor oluyor; gidemem)
Saygılar..
(Kapatırken aklıma bir şarkı geldi: Çaal, çaal, çaaaaaaaaaal gi-taaaar , ne sinir bir şarkıydı )
Old 01-06-2007, 13:27   #7
Seyda

Ben de müziğe gitarla başlayanlardanım.Üniversite sınavını kazandığım sene kursa başlamıştım, sonra hoca bizi bırakıp gitti Kurs yönetimiyle anlaşamadılar ve yeni gitar hocası gelene kadar da ben kursu bıraktım.Devamı, çoğu amatör ruhlu müzik severler gibi oldu.Kendi kendime geliştirdim.

Fakültenin 4.yılında bir bıraktım, birdaha elime almadım desem yeridir..

Şimdiki hevesim bağlama, ud, (bıkmayacağımı bilsem keman).. Bir enstrümanı çok iyi çalabilmeyi çok isterdim,umarım bunu başarırım
Old 08-06-2007, 16:59   #8
Doomswar

Alıntı:
Yazan av.sevdacan
Gitarı ilerletmem için -kendi egzersizlerimin dışında- ne gibi önerileriniz olur?

Sn. sevdacan;
Gitar çalmanın en önemli unsuru bildiğiniz gibi beynin sağ ve sol lobunu ayrı kullanmaktır.Egzersizlerin yanı sıra iki elinizide farklı görevlerde kullanmaya çalışmanızı tavsiye ediyorum bunun yanı sıra kanımca akorla çalınan gitar insanı geliştirmez sadece bulunduğu düzeyi korur.Klasik müziklerle parmaklarınız,nota bilginiz,el hızınız,kulağınız,sağ ve sol loblarınız,öğrenmeye yarayan beyin ön lobunuz oldukça gelişir.Yani tablar veya notalarla önce internette var olan etüd leri sonra da yavaş yavaş klasik müziğe geçmenizi tavsiye ediyorum.Bağışlayın beni gitarda ne kadar ilerdesiniz bilemiyorum.

Ben kendimce klasik,akustik,elektronik gitar,bateri,ud,klavye çalıyorum ama hukukçu değilim hukuk severim buradan bir kanaat notu kullanırmısınız?

Saygılarımla
Old 08-06-2007, 20:45   #9
av.sevdacan

Parmaklarımdaki nasırlar geçmek üzere Günde yarım saatlik egzersizlerle önceliği ünlü "Fabrika Kızı" eserine vererek alıştırmalara başlayayım en iyisi

Kanaati teşekkür olarak ekledim bu arada
Old 15-06-2007, 16:25   #10
ocean10

zozzo,okuldaşız...bende uzun süredir gitar ve bağlama çalıyorum....bi ara keman da denedim...aslında bu konuda maymun iştahlıyım...(yeteneklimiyim neyim)ama piyano çalmayı isterdim...
Old 15-06-2007, 23:11   #11
Cest la vie

İlkokulda çocukluk arkadaşımla beraber bir öğretmenin evinde org kursuna başlamıştık. İlkokul bir ya da ikiydim sanırım. Ama öğretmenimizin iki yaramaz çocuğu vardı ve çok net 'portakallı elleriyle gelip orgumuzu çalmaya çalışıyorlar' sebebiyle gitmeyi bıraktığımızı hatırlıyorum. Demek içimizde yokmuş.

Sonrasında aynı arkadaşımın gitar, benimse bateri(hatta daha ilerisinde davul) hayalimiz başladı. Grup bile kurabilirdik o hayallerle! Orta sonduk sanırım, bateri kursu diye birşey olamayacağı için, gürültüsünden dolayı bateriyi eve dahi almak hayal olduğu için o arkadaşımla beraber gitar kursuna başladık.Hocamız çok yaşlıydı(Tarsus'ta hoca bulduk da yaşlılığı kalmıştı!), bize önce notaları öğretti, ikinci gidişte 'Samanyolu'nun notalarını verdi. İkinci hafta ilk derste 'Hatırla Sevgili'nin notalarını verip arada 'dum tıs tıs' yapmamızı da istedi. Biz eve gittiğimizde artık sıkıntıdan görev paylaşımı yaptık arkadaşımla. Notaları birimiz, akor kısmını diğerimiz çalıyordu ve ikinci haftanın ikinci dersine(haftada iki gün birer saat alıyorduk) hocamızın karşısına gayet uyumlu bir şekilde şarkıyı çalar şekilde çıktık. Hocamız o kadar büyüttü ki, gözler faltaşı: 'siz grup kurmuşsunuz, şöyle iyisiniz, böyle iyisiniz!' bize iyice gaz verdi! Gaz vermekle kalmadı bizi herkese de anlatmaya başladı, oysa biz tek şarkıya bağlı kalmanın sıkıntısından oyun oynuyorduk! Neyse hoca bizi sadece övmekle kaldı, her derste birşey yapmadan farklı şarkıların notalarını vermeye devam etti. Akor öğrenmeyi isteyip durduk, hep 'başka sefere'ye erteledi. Biz de sıkılıp bıraktık. Bırakış o bırakış...

Şimdi kardeşimin hayali baterist olmak(sanırım bizim genlerimizde var bateri sevdası-babam da okuldayken kurdukları grubun bateristiymiş). Ama o benden bir adım öne geçti ve üniversitenin ilk yılında eve bateri aldı! Şu an komşular rahatsız olmasın diye üstüne tşört falan koyarak kendi kendini geliştiriyor, ben beceremiyorum pek ama.

Neyse, arada dum tıs dum tıs vuruyorum ya, o da yeter!
Old 21-02-2009, 13:53   #12
Ece Soysal

Olumlu nihayet buldum...

Bende bu konuyu arıyordum nihayet buldum erzincan hukuk'tayım ben piyano ve keman çalıyorum yapalım bir resital arkadaşlar
Old 10-05-2009, 00:58   #13
Arda İnal

Alıntı:
Yazan EceSoysal
Bende bu konuyu arıyordum nihayet buldum erzincan hukuk'tayım ben piyano ve keman çalıyorum yapalım bir resital arkadaşlar

kendi başınıza bir Farid Farjad albümü çıkarabiliyorsunuz desenize.. Ben de nâçizane, bağlama ve mızıka çalıyorum. Nota bilmiyorum ve bilmek de istemiyorum. Çaldığım kadarı yetiyor bana.
Old 22-05-2009, 01:27   #14
üye25928

Ben de Selçuk Hukuk'tayım, bizim fakültemizde malesef bir müzik topluluğu mevcut değil. Ama ben Gazi Hukuk'a arkadaşlarımı ziyarete gitmiştim, enstrüman çalabilen hukukçular orada toplanıp Hukuk fakültesi Müzik topluluğu kurmuşlar. Orada onları dinlemek de nasip oldu. Keşke bizim fakültede de böyle bir topluluk olsa diye imrenmiştim.
Old 13-08-2009, 23:47   #15
albertina

Gazideki topluluğa bende katılırım inşallah bu sene..=) Bende ailemin ısrarıyla başlamıştım bağlamaya 1 sene gibi uğraştım...Araya ÖSS çalışmaları girince bağlamam bi yere ben bi yere, geçen elime aldım çoğu şeyi unutmuşum...Şimdi bana enstrüman çalan hukukçu denir mi denmez mi bilemiyorum
Old 14-08-2009, 16:22   #16
üye25928

Alıntı:
Yazan albertina
Gazideki topluluğa bende katılırım inşallah bu sene..=) Bende ailemin ısrarıyla başlamıştım bağlamaya 1 sene gibi uğraştım...Araya ÖSS çalışmaları girince bağlamam bi yere ben bi yere, geçen elime aldım çoğu şeyi unutmuşum...Şimdi bana enstrüman çalan hukukçu denir mi denmez mi bilemiyorum
Umarım katılırsın, canlı performansları müthişti, dinlemek nasip oldu da
Old 17-08-2009, 09:11   #17
yagmur

selamlar
bence de müthiş

bende böyle bir grupta yer almak isterdim ancak benim şuanki enstrumanım sesim
ihtiyaç varsa ben buradayım
iyi çalışmalar
Old 08-05-2010, 23:04   #18
hukukbilgisi

Ben biraz bağlama ve biraz da ıslık çalabiliyorum
Islık deyip geçmeyin Efkan Şeşen, Renkler ve Islıklar diye iki adet albüm yaptı. Güzel icra edilirse ıslık da enstrüman gibi
Old 09-06-2010, 21:50   #19
Aslı Aydın

Ben de liseye başladığımda 1.5 yıl kadar keman çalmıştım fakat daha sonra dershaneydi sınav maratonuydu derken bırakmak zorunda kaldım. Şimdi kemanı elime bile alamıyorum çünkü unuttum bile denebilir çalmayı. Belki devam etmeye çalışsam edebilirim ancak şimdi de yoğun hukuk maratonu başladı.
Old 29-08-2017, 13:46   #20
avukatmüzisyen

Lisedeyken ben de gitar çalıyordum. Ancak hayalimde hep keman çalmak vardı. Bana çok değer veren , benim de çok değer verdiğim birinin yönlendirmesiyle kemana başladım. Kendimi en iyi ifade edebildiğim zamanlardır herhalde çaldığım zamanlar. Bazen ofise getirip, ofistekilere çalıyorum .Yaptığım meslek, kazandığım para, yaşadığım dostluklar yahut aşklar..Hepsinden öte esas çalarken ben buyum diyorum kendime.

Gerçekleştirmek istediğim hayallerimden birisi de bir gün yazdığım onlarca denemeyi derleyip bir roman yayınlamak.
Müzik herkesin hayatında olmalı. Herkes kendini en iyi hangi çalgıya yakın hissediyorsa onu almalı eline.
Old 29-08-2017, 13:47   #21
avukatmüzisyen

Alıntı:
Yazan Aslı Aydın
Ben de liseye başladığımda 1.5 yıl kadar keman çalmıştım fakat daha sonra dershaneydi sınav maratonuydu derken bırakmak zorunda kaldım. Şimdi kemanı elime bile alamıyorum çünkü unuttum bile denebilir çalmayı. Belki devam etmeye çalışsam edebilirim ancak şimdi de yoğun hukuk maratonu başladı.

Bence devam edin bırakmayın kemanı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi