Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Okulunuzdan Ne Kadar Memnunsunuz?

Yanıt
Old 04-02-2007, 14:37   #31
adalet06

Varsayılan mrblar

arkadaşlar ben ankara hukuda okuıyorum ama bir ayrıcalığını görmedim yani ankara hukukla aynı eğitimi almak ya da almak hiçbir şey değiştirmez aslında benim için değiştiriyo her geçen gün hukuktan nefret etmeye başlıyorum ardından mı ne oluyo cevabı sokaklarda ;çıkın ve herhangi bir kişiye sorun adalete güveniyo musunuz diye yanıtı belli. eee ne oluyo yani sırf hakim yetiştirmek güzel bi şey mi???en çok hakim ankara hukukda çıkıyor buna kimse bi şey demiyor;ama sonuçalrına bakın kısaca açıklamaya çalışayım: şu an toplumda adalete, hakimlere güven yok bu yadsınamaz bi gerçek peki bu hakimlerin büyük kısmı ankara hukuk mezunu değilmiydi sonucu düz mantıkla çıkarabilirsiniz
sürç_i lisan ettiysek affola
Old 04-02-2007, 15:40   #32
yağmurdamlası

Varsayılan Merhaba

Sayın adalet06,
Böyle ince düşünmeniz çok güzel ama adalet er ya da geç yerine gelecektir sözüne inanmalıyız.Hayatta neler atlatacak insanoğlu neler göreceğiz.İnsanlarımız belki adalletten beklediklerini göremeyebilirler belki onların düşübdükleri ceza başka.Fakat sizler gerçeği göstermek için hep umutlu ve hep güçlü olmalısınız.
Old 04-02-2007, 23:43   #33
wunderkınd erdem

adalet06 bende bir ankara hukuklu olarak size katılmıyorum...aslında katılmak istemiyorum....dedikleriniz doğru olsa da bu gerceği değiştirecek olan da biziz..
Old 05-02-2007, 08:25   #34
adalet06

arkadaşlar bizler değiştireceğiz eğer buna inanmasaydım ankara hukuku şimdiye kadar bırakırdım ancak bu inancım günden güne kırılıyor nedeni önceki yazılarımda da belirtiğim gibi hocalar bize hukuk sevdirmiyor tam tersine nefret ettiriyor sonraysa bende inanç azalıyor inş dediğiniz gibi olur bu hocalara rağmen iyi birer hukukçu oluruz ayrıca geciken adalet adalet değildir en acı örneğini çok saygıdeğer hırant dinkin öldürülmesinde gördük yasin hayalin davası sonuçlandırılsaydı ben bu son bi kaç cümleyi yazmamış hırant dink de yaşıyo olacaktı sürç_i lisan ettiysek affola
Old 05-02-2007, 12:25   #35
olcar

Bende istanbul hukuk öğrencisi olarak biraz mizahi(ve güncel) bir ekleme yapayım.

Sınav dönemimiz bitti niyahet rahat bir nefes alalım diyemiyorum çünkü sonuçlar hala belli değil.Hayır yaklaşık bir ay önce olduğumuz sınavın sonucu belli değil ve bütü de üç dört gün sonra .Tabi yukarda bir arkadaşın zikrettiği gibi kalanlar geçenlerden çok olunca ve sınava sınıfın iki üç katı giren olunca durum bu olur...

Lütfen açıklansın artıkkk...
Old 05-02-2007, 17:44   #36
eyucel

Mutlu

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Okulumuzun özellikle kampüsteki diğer fakültelerden ayrı bir misyonu var bence..
Hocalarımız,eğitim anlayışı ve öğrenciye yaklaşım son derece iyi,ön yargılarımdan dolayı pek istekli gelmesemde şimdi çok memnunum..
Bizi zorlayan tek şey tüm sene boyunca tek vize ve tek final olmamız..
Ankara üniversitesiyle karşılaştırmayan arkadaşlar olsada,Ankara'nın en büyük rakiplerinin Marmara ve Selçuk olduğunu düşünüyorum..!
Old 05-02-2007, 20:20   #37
redmehmet

Varsayılan istanbul kültür üniversitesi

ben istanbul kültür üniv. hukuk okuorm 1.sınıf öğrencisism okulumuz eğitim kadrosu ve sunduğu olanaklar gercekten cok güzel eminmiki bir cok devlet universitsinden daha iyi olanak sunduğuna...
Old 06-02-2007, 14:11   #38
yağmurdamlası

Varsayılan hocalarımız

Gerçekten her zaman eğitim hayatında öğretmenlerin(hocaların)önemli yeri vardır.Dersi hem sevdirebilirler hem de dersten öğrenciyi soğutabilirler.Ama biz ne kadar çok seviyorsak okulumuzu o kadar çok çaba göstereceğimize inanıyorum.Biz öğrenciler kararlı olalım ve bildiğimizi okuyalım gerisi kolay.Çalışınca başarırız elbet.
Old 08-02-2007, 06:20   #39
Av.İbrahim Hakkı KOÇ

Merhaba Arkadaşlar,

Yakındoğu Üniversitesi 4. sınıf öğrencisiyim. Okulumuz Lefkoşa merkeze 20 dakika uzaklıkta ve sabah 07.00 den akşam 22.00 ye kadar çalışan servisiyle lefkoşa içerisinde öğrencilerin ulaşımını sağlamaktadır.

Öncelikle kalacağınız yer eğer yurtsa (4 kişilik oda) yıllık en az 1.000-1.500 euro yu gözden çıkarmalısınız. Tabi ev kiralamak isterseniz o da genelde 6 aylık ve ya 1 yıllık peşin alınıyor. Ama değişmeyen tek şey fiyatı, yani en az 250 sterline (yaklaşık 700-750 ytl'ye) ancak ev bulabilirsiniz. Evin servis güzergahında olması da fiyatını artırıyor kuşkusuz. Öğrencinin ev alışverişinin ve kendi özel alışverişinin de (gıda, temizlik malzemeleri vs..) Türkiye'ye oranla daha pahalı olduğu da bir gerçek. Öğrenciyi kısaca yürüyen dolar, euro, sterlin olarak görüyorlar diyebilirim.

Kıbrıs diyip de, hani ülke ve ortam olarak duyduğumuz ve gördüğümüz gibi bir yer olmadığını söylemek isterim. Yani ilk gittiğimde tam bir hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Sehir hatta ülke içinde toplu taşıma '0' sıfır, ayrıca kıbrısa gidecekseniz eğer imkanınız varsa sakın deniz yolunu tercih etmeyin çünkü tam bir facia, kentleşme bozuk, devlet hastanesi acile! gidiyorsunuz sıra bekliyosunuz, tabi trafik soldan olduğu için ona da kazasız belasız alışmanız lazım. Her türlü yapılanma Türkiye'ye göre geride. Tabi herşeyin en lüksü de orda her 10 arabadan biri ya ferrari ya lamborghini, subaru, hummer..... Lüks bir tatil için ideal bir ada...

Okulun eğitimine gelince; kadrosunun gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum, isim vermek gerekirse, Prof Dr Hakan Pekcanıtez, Prof Dr Nevzat Koç, Prof Dr Necmi Yüzbaşıoğlu, Prof Dr Durmuş Tezcan, Prof Dr Polat Soyer, Prof Dr Asuman Turanboy, Prof Dr Bülent Tahiroğlu, Prof Dr Hüseyin Pazarcı, Prof Dr Şükrü Sina Gürel, Prof Dr Asuman Turanboy, Prof Dr Polat Soyer, Prof. Dr. Işıl Özkan, Prof. Dr. Ahmet Kumrulu, Prof. Dr. Eser Köker, Prof. Dr. Ayşe Havutçu........

Gerçekten kaliteli hocalardan eğitim aldığımızı düşünüyorum. Tabi iş öğrencinin isteği ve çabasında bitiyor. Bütün dersler anfilerde görülüyor, bu nedenle fazla kaynaşma ortamı olmadığı için aynı sınıfta olduğunuz arkadaşınızı hiç görmediğiniz olabiliyor. Ders devamlılığı zorunlu değil ve dersler de yıllık görülüyor. Bir dersten bir sene boyunca bir vize ve bir final sınavı oluyor. Bütünlemeler de ücretsiz olarak mevcut.

Sosyal aktivite bakımından ele alırsak bir öğrenciyi fazlasıyla tatmin ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ekstra olarak olimpik yüzme havuzu (henüz hiç girmedim), 3 katlı dev bir kütüphanesi var (bütün günüm orda geçiyor diyebilirim).

Üniversite Yönetimi her sene özellikle hukuk bölümüne yönelik zorluklar çıkarsa da, öğrencilere verilen ders sayıları yönetmeliklerle değiştirilse de, hangi tarihte hangi dersten sınav olacağımız en erken 10 gün önceden belli olsa da, öğrenciler her an yine yeni bir olumsuzluğun çıkabileceğini hissetse de (en azından kendi adıma söyleyebilirim) her ne kadar ümitsiz olsak da 4 yılda mezun olmak için canla başla uğraşıyoruz...

Yani kısaca KKTC de herşey çok güzel, ama herşey çok kötü...
Old 08-02-2007, 21:31   #40
EVRİM

arkadaşlar herkesin okuduğu üniversitenin artılarını eksilerini yazması nelerden memnun olup olmadığını dile getirmesi bunları birbiriyle paylaşması güzel.ama bazı yazılanlar gördümki üniversite kıyaslamasına dönüşmüş.bu kıyaslamalar sonucu ele ne geçecek anlamadım.hukuk birazda kişisel yetenek işidir bunu hepimiz biliyoruz.isterseniz türkiyenin en iyi saydığınız hukuk fakültesinden mezun olun hukuksal düşünme yeteneğini kapamadıysanız ve kişiliğiniz bu mesleği icra etmeye uygun değilse ne yapsanız nafile.onun için gereksiz tartışmalara girip boşuna parmağınızı yormayın.
Old 09-02-2007, 00:51   #41
redmehmet

Varsayılan okullllll

bence de haklı arkadaşımız hepimizin okulu bitirip türkiye ye yararlı hukukçu olması lazım böyle kısır tartışmalar yaparsak bize bir fayda getirmezz bence
Old 09-02-2007, 21:06   #42
yukselayca

ben ist.hukuta okuyorum ve hocalarımdan gayet memnunum.merkez kampüsün tarihi yapısını korumak içinmidir bilmem ama diğer üniversite kampüslerine göre öğrencilerin birlikte oturup tartışabileceği güzel bir mekan yok.çok da büyük olmayan ve -1de olan bir kantinimizden başka bri mekanımız yok maalesef
Old 16-03-2007, 18:36   #43
genchukukcu33

ben kocaeli hukukta okuyorum buraya aglaya aglaya gelmiştim hiç mutlu degildim ama geldikten sonra hersey degişti sınıf sayımızın diger fakiltelere göre daha az olmasından dolayı hocalarımız hepimizi birebir tanıyor cok iyi ve sıcaklar..sınıf arkadaslarımda cok iyi gruplaşma yok denecek kadar az..kampüsümüz merkeze uzakta olsa yinede güzel..kısaca mutluyum..
Old 16-03-2007, 22:37   #44
MUHAMMED YILDIRIM

Sanırım Sayın adalet06 ya katılmamak elde değil. Elit bir kesim oluşturduğuna inanılan hukukçulara bütün toplumun belli bir saygıda olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Ancak bu saygının maalesef bulunulan konum ve kişinin şahsına gösterildiğinede vakıfızdır. Bende hukuk öğrencisi olmayı çok sevenlerdenim ancak arkadaşımızında belittiği gibi insanların adalete olan bakış açılarını duydukça fikirlerimde değişmiyor değil. Yanlış anlaşılmasın bu sadece üzüyor beni. Eğer hukukçular saygın ve değerli olacaklarsa adaleti temsil ettikleri için olmalılar.
Bunun içinde İstanbul, Erzurum, Kültür,Konya gibi üniversite çeşitlerinin bir önemi yok. Öncelikle biz kendimize karşı adaletli olalım sanırım gerisi yavaş yavaşta olsa gelir.
Dicleli olmakta ayrı bir zevk. Kendi bazı düşüncelerimden dolayı bu zevkleri yaşamasamda, kendine göre güzellikleri olduğunuda bir kenara atmıyorum.
Old 18-03-2007, 00:22   #45
erkanaga

Ben ist hukukda okuyorum.Eğitim çok kaliteli oldugunu ve hocaların mükemmel oldugu söyleyebilirim.Ancak sosyal hayat olarak çok iyi oldugunu söyleyemem.Ayrıca anfi sınıflarda ders göemek gerçekten kötü tanıdıgın kişiler sayılı oluyor bu da sınıfta oluşması gereken arkadaslık ortamı maalesef oluşamıyor.Ancak fakültenin girişi ve bahçesi gerçekten çok güzel.İnsanın ordan hiç çıkası gelmiyor
Old 18-03-2007, 15:54   #46
estoes

ben istanbul üniversitesi hukuk fakülyesinde 2.sınıfta okuyorum.okulumdan ve hocalarımdan memnunum;fakat tek sorun okulda üniversite hayatına ilişkin eğlenceli,coşkulu sosyal faaliyetlerin olmayışı..bir de o olsaydı çok iyi olacaktı.ayrıca bizim dönemde tek ve çift no.lu öğrenciler toplam 462 kişi,dersleri yarı yarıya yapıyoruz;fakat bu sayı bile çok fazla..Bunun dışında o görkemli tarihi ana kapısı ve son iki senedir çok bakımlı kocaman bir bahçesi ile beni mutlu eden bir okul..iyi ki İÜHF öğrencisiyim
Old 19-03-2007, 00:11   #47
cordell

ben bilkent hukukta okuyorum ve memnun sayılırım. canımı sıkan noktalar ise burssuz okuyunca insanın üstüne ağır bir yük binmesi ve okunan bölüm hukuk olunca bu yükün daha da ağırlaşması.

güzel taraflar ise kampüsü, olanakları ve her sene transfer ettiği hocalar. hoş, ben değerli hocaların vakıf üniversitelerine toplanmasından hoşlanmasam da yine de iyi bir şey okulda böyle hocalar görmek.
Old 11-04-2007, 14:34   #48
senoz

bende yakin dogu son sinif ogrencisiyim ve okulumdan son derece memnunum aln olarak cok genis bi alan uzerinde ve binalarin fiziksel kosullari cogu universiteden ii durumdda bunu ustune hocalarda en iysi olunca bunan iyisi samda kayisi yani
Old 12-04-2007, 22:38   #49
alibozoglu

Bende İstanbul Universitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim okulumdan hocalarımdan çok memnunum bazı kürsüler rahatsız etsede genel anlamda hocalar kaliteli Üniversitede okuduğumu hissedebiliyorum.
Old 13-04-2007, 14:45   #50
Av.Cihan Nuri

Alıntı:
Yazan senoz
bende yakin dogu son sinif ogrencisiyim ve okulumdan son derece memnunum aln olarak cok genis bi alan uzerinde ve binalarin fiziksel kosullari cogu universiteden ii durumdda bunu ustune hocalarda en iysi olunca bunan iyisi samda kayisi yani

yakındoğu mu cok geniş bir alan üzerine kurulu??

genişlikten kastın?? her acıdan geniş ama alan açısından geniş olduğuna katılmıyorum
Old 19-04-2007, 11:35   #51
Naciye Yazar

Merhabalar Ben De SelÇuk Hukuk ÖĞrencİsİyİm Okulumdan Son Derece Memnunum EĞİtİm YÖnÜnden En İyİ Hukuk FakÜltelerİnden Bİrİsİ OlduĞuna İnaniyorum GÜlen ArkadaŞi Ben De AnlamiŞ Degİlİm Hukuk Tercİh Edecek Olan ArkadaŞlarima FakÜltemİzİ Tavsİye Ederİm Kesİnlİkle PİŞman Olmayacaklardir.
Old 24-04-2007, 17:40   #52
Deniz İpek

bende EMU hukuk fakultesındeyım cook memnunum)))))))))))))
Old 25-04-2007, 17:34   #53
Aysen_deü

Varsayılan İzmir'de Aktif' okumak...

Önemli olanın hukuku içine sindirmek olduğunu,nerede okunduğunun sadece araç olduğunu düşündüğümden ötürü sadece farklı olan kendi okulumda ki sistemden memnun olup olmadığıma değineceğim...

Dokuz Eylül Üniversitesi 3.sınıf öğrencisiyim yani Türkiye'de hukuk fakültelerinde aktif sistemin uygulandığı tek üniversite de okuyorum.Eğitim sadece hocaların dersi anlatmasıyla bitmiyor,sınavlar vize,final yanı sıra birde ayda bir yapılan pdö sınavları ile katlanıyor ve sorularımızda test sorularından oluşuyor.Probleme dayalı öğrenme adıyla (pdö) gerçekleştirilen modüller,oturumlar,ayda bir yapılan pdö sınavları,tüm bunlardan ayrı alıp başını giden dersler bu sistemi ne kadar yoğun yapsada;bu sistemin öğrenciyi sürekli ders çalışmak durumunda bırakması en büyük avantajlarından.Haftada 2 gün yapılan pdö oturumları,20 kişilik sınıflarda gerçekleştiriliyor ve olaylar ortak belirlenen sorular çerçevesinde tartışılıyor.Modüllerde ki konular(olaylar) normal ders müfredatıyla birebir gitmiyor.İlk dönem 2. dönemin konularını , 2.dönem genelde 1.dönemin konularını kapsayabiliyor.Böylelikle dinlemeye dönük olmaktan çok kendi araştıran kendi öğrenen bir öğrenci profilene bürünüyorsunuz.Klasik sistemde sınavlar öncesi yapılan pratik çalışmaları aktif sistemde ki öğrenciler hafta da 2 kez yapmış oluyorlar bu da teori yanında pratik bakış açısıda getiriyor.Pdö'yü tamamlayan yargıtay kararı değerlendirme sınavları,ufak çaplı seminer ödevleri farklı bir uğraşı ve bakış açısı sağlıyor.Tek sıkıntı haftaiçi ve sonu pdö oturumlarına hazırlanılırken normal seyrinde giden derslerin 2. plana itilmesi.E her ikisini birarada götürebilen için bu da sorun değil tabii...

İzmir gerek iklimi gerek tarihsel yapısıyla zaten anlatılmaya gerek kalmadan,yaşanması,tadına az da olsa varılması gereken bir kent..

Tüm öğrenci arkadaşlarıma başarılar...
Old 01-05-2007, 20:14   #54
ncoban

ya istanbul hukuk öğrencileri arkadaşlarım şu sınavlar neden açıklanmıyor bilen var mıııı?
Old 02-05-2007, 12:19   #55
nihal cindioglu

Slm arkadaslar ben dogu akdenız unıvarsıtesı 3.sınıf ogrencısyım oncelerı okulumdan cok memnundum fakat her donem yenı yenı kurallar getırıyorlar mesala gecen ctesı benım ıdare sınavım vardı ve ondan oncekı gun acılen turkıyeye gıtmem gerektı ve bende Idare sınavının make up(telafı)sınavına gırerım dusuncesıyle gıttım ve ogrendım kı make up sınavları ıcın devlet hastanesınden rapor almk gerekıyormus ve bende bunu sonradan ogrendıgım ıcın vıze sınavına gırmemıs 0 almıs sayılıyorum ozel unıversıtede okuyan arkadaslarıma bısey sormak ıstıyorum acaba okudukları unıversıteler de onları dolar olarak gorup ne kadar dersten kalırlarsa o kadar kardır dıye dusunuyolar mı????
Old 03-05-2007, 21:06   #56
elpis

istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde öğrenciyim ve fakültemden çok memnunum hocalarımızın çok iyi olduğunu düşünüyorum ancak biz öğrenciler olarak yeterince araştırıp derslere hazırlanmıyoruz ders içinde diyaloglar geçsin isterdim ancak hocalarımız anlatıyor ve biz de ilk defa karşılaştığımız konuyu anlamaya çalışmaktan öteye geçemiyoruz çok pasif kaldığımızı düşünüyorum
Old 17-05-2007, 23:49   #57
bilal_deu

ben Dokuz Eylül Hukuk 4. sınıf öğrencisiyim. Çok güzel bir 4 yıl geçirdim. Okulum bir numara, gerek eğitim sistemi, gerek hocaların samimiyeti ve kalitesi, gerekse verilen hizmetler çok iyi ve günden güne artıyor. Aktif eğitim sisteminin bir öğrencisi olarak uygulamaya tam olarak hazır hissediyorum kendimi. Bunun da okulumdaki eğitim sistemi ve hocalarım sayesinde olduğunun farkındayım...
Old 22-08-2007, 16:14   #58
Av. Hülya Cengiz

merhaba!gazi üniversitesindenim!
okulumdan memnunum!isteyerek gitmedim ama şimdi okulumu çok seviyorum!
sanırım tercih yapacakların kafasını karıştıran başlıca şeyler siyasal olayların çok yoğun olduğunun düşünülmesi ve adının çok duyulmamış olması(en azından benim öyle olmuştu )
okulda bir senemi tek bir olay görmeden bitirdim,ayrıca okulda herkes çok iyi güvenlik görevlilerinden hocalara kadar!yeri güzel ancak kampüs yok sosyal hayat pek yok çok çalışmak gerekiyor çünkü ders programı dönemlik ve büt yok hatta çoğu zaman yaz okulu da yokmuş bu sene 1. sınıflara açılmadı mesela...ama iyi yanı çalışınca oluyor
sevgilerle!!!
Old 21-09-2007, 12:06   #59
kanunsuzsucolmaz

Herkese merhaba! Ben Çankaya Üniversitesi'nden özlem. 3.sınıftayım. okulumdan o kadar memnunum ki! Hocalarımızın hepsi son derece donanımlı saygıdeğer insanlar. Çoğu Ankara Üniversitesi'nin hocaları. Vakıf üniversitesi olduğundan sınıflar kalabalık değil sıralar, tahta, ses düzeni, oldukça modern. Burslu olmamın da elbette eğitimimi zevkli hale getirdiğini inkar edemem. Küçük bir okul ama hukuk eğitimi için hocalarımız eşsiz ve kusursuzlar bence.
Old 21-09-2007, 13:29   #60
üye18563

Okulun benden memnun olduğu kadar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi