Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma, Maddi Manevi Tazminat

Konuyu Kilitleyin
Old 21-04-2014, 13:59   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma, Maddi Manevi Tazminat

Değerli vakitiniz almamak için hemen konuya giriyorum.
Bize soru sorma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Eşim beni aldattı, başka bir evli çocuklu kadına ev açtı,
hem onunla bir hayat sürmüş hem benimle. Benim hiçbir şeyden haberim yoktu, Önce kendi üzerindeki şirketi başkasına devretti,kendisini orda çalışan olarak göstedi, daha sonra bana boşanma davası açtı. Bende bu durumda kendisine karşı dava açtım, boşandık.
Mahkeme 25.000 TL. maddi, 25.000 TL. manevi tazminat 300 TL. aylık nafaka verdi.
Size üç sorum var
* Tüm mal varlığını başkasına devrettiği ben haklı olduğum halde hiçbir şey alamıyorum. (Devrettiği kişide kendi yanında eleman olarak çalışan bir personel)

* Beni aldattığı kadınla boşanır boşanmaz evlendi, bu kadım tanıdık biri ve bizim evli olduğumuzu biliyordu, birde kadın bana internetten seni düğünümüze bekliyoruz diye mail göndermiş, benim ona tazminat açma hakkım var mı?

* Son olarak takılarımı hepsini eşim işinde kullandı, ve yazışmalarımızı maillerde bunu açık açık ifade ediyor, takı davası açmak istiyorum, mailler kanıt sayılır mı? Maillerinde ben zaten mahkemeden sonra sizin tarafın taktığı tüm takıları vereceğim yazıyor, ama vermedi. Bir çok şahidim var, takıları onun alıp kullandığına dair.

Lütfen yardım edin, çok çaresizim.
Old 24-04-2014, 09:44   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Borcun ödemesinden kaçınmak için yapılan hileli/anlaşmalı devirlerin iptali için dava açmanız mümkündür.Bazı durumlarda işlemin iptali yerinde devirden yararlanandan
alacağın tahsili için hukuksal girişimde bulunmak mümkündür.

2-Kişilik haklarınıza yapılan bir saldırı varsa elbette tazminat davası açabilirsiniz.

3-Takılarınız kişisel malınızdır.Aynen veya faizi ile nakten ödenmesi için dava açabilirsiniz.Tanık dahil tüm delillerinizi dosyaya sunmalısınız.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi