Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kişisel eşyalarımı alamıyorum, maddi açıdan zor durumdayım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-10-2010, 14:19   #1
Konuk

Varsayılan Kişisel eşyalarımı alamıyorum, maddi açıdan zor durumdayım?

eşimden sözlü ve fiziksel siddet gördüğüm için eve girisimi engellemekk istediği için (kilidi değiştirmiş)aile mahkemesinden tedbir kararı aldırmıştım..bu süre zarfındada ailemle yaşamaya devam etmiştim.. ihtiyac duyduğum eşyaları yanıma almıştım.. tedbir süresi doldu kendisi eve dönmüş evde kişisel eşyalarım bulunuyor hala(çocuğumun ve benim).. bunları almak için eve gittiğimde yine kapının kilitli olduğunu gördüm eşyalarıma ulaşmak için ne yapmalıyım?bu zaman zarfında hiçbir şekilde çocuğun ihtiyacları ile ilglenmedi.. bende çalışmıyorum.. maddi açıdanda zor durumdayım ne yapmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim
Old 16-10-2010, 18:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Mahkemeden tespit isteyerek, dökümünü veridğiniz özel eşyalarınıznın size teslim edilmesini isteyebilirsiniz.

Eşinizin şiddete yönelik eylemleri devam ediyorsa tekrar tedbir kararları talep edebilirsiniz.

Ayrıca ayrı yaşamakta haklı olduğunuzu kanıtlayarak, eşinizden çocuğunuz ve kendiniz için nafaka talep etmeniz de mümkündür. Davada, aile mahkemesinin verdiği tedbir kararlarını delil gösterebilir ve tüm akraba ve yakınlarınızı tanık da gösterebilirsiniz. Bu davada ayrıca çocuğunuzun velayetinin de tedbiren tarafınıza verilmesini talep edebilirsiniz.

Haklarınızı korumak için doğrudan avukat yardımı alınız. Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise bunu kanıtlayarak, bulunduğunz yer il barosundan tarafınıza avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi