Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Borçluya tebligat yapamıyorum.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2007, 14:31   #1
Av.Günar

Varsayılan Borçluya tebligat yapamıyorum.

Merhaba değerli meslektaşlarım.Ben uyanık ve şanslı bir borçluyla karşı karşıyayım.Borçluya bir türlü tebligat yapamıyorum.Muhtarda kaydı var.Emniyet araştırmasında bila dönen adreste kayınvalidesiyle birlikte oturduğu tespit edildi.İcra müdürü muhtardaki adrese 35 uygulanmayacağını söyleyince,tebligattaki adresin polis marifetiyle tespit edildiği ve muhtarda kaydı olduğunu not düşerek tekrar aynı adrese tebligat çıkarttım.Gidip muhtara bu tebligatı alması gerektiğini de söyledim.Ancak postacı muhtarda kaydı olsada bu adreste başka birr kişinin oturduğu gerekçesiyle tebligatı iade etmiş.Tabi bu arada borçlu eşinden boşanmış.Borçlu telefonlarıma çıkıyor fakat bir türlü büroya getiremedim.Gelse icraya götürüp beyanını alacağım fakat ne mümkün.Ben ne yapacağım arkadaşlar?
Old 09-04-2007, 14:51   #2
tiyerianri

1-Muhtarda kaydı var ise o adreste oturuyor olduğunu kabul etmek gerekir.Dolayısıyla muhtarın tebligatı almaması kanuna aykırıdır.
2- Emniyet araştırmasında o adreste oturduğu tespit edilmişse 35'e göre tebligat yapılması talebinde bulunun icra müdürü talebi reddederse şikayet yoluyla red işleminin kaldırılması yoluna gidin.Mahkeme 35'e göre tebligat yapılacağı yolunda karar verecektir fikrindeyim.
3- Madem borçlunun telefon numarası var ilgili kuruma müzekkere yazdırıp telefon numarasının borçluya ait olup olmadığını aitse kayıtlardaki iletişim adreslerini isteyin.
Ayrıca borçlunun kimlik bilgileri varsa elinizde kimlik bilgilerinden yine kimlik bilgilerinden sorarsanız daha da iyi olur.
4-Ayrıca TK.m35 sondaki belgelerden biri varsa elinizde işiniz daha kolay olacaktır.
Old 09-04-2007, 14:56   #3
Av.Serkan Küçükkuru

Sayın günar borçluyla görüştüğünüz telefon abone şirketinden icra kanalıyla adres isteminde bulunabilirsiniz fakat müzekkereye cevapzaman alıbiliyor.Tabiki tebligat çıkartığınız adresle çakışmıyorsa...
Old 09-04-2007, 15:02   #4
bertrand

Selam,

Hiç kendinizi üzmeyip, SSk, Bağkur, vergi daireleri, kamu bankalarına borçlunun kimlik bilgilerini de içeren bir müzekkere ile kayıtlarında bulunan açık adres bilgisi isteyin, gelen adres daha önce tebligat yolladığınız adres ise doğrudan 35 e göre tebligatınızı yapın. Başka bir adres gelmişse, önce normal, arkasından 35 e göre tebligatınızı yapın.

Saygılar.
Old 09-04-2007, 15:40   #5
Av.Coşkun Kurtbek

İnternetten "" www.ysk.gov.tr"" adresine girerekseçmen sorgulama bölümünden bilgileri girdikten sonra borçlunun hangi muhtarlıkta kaydı olduğuna dair çıktıyı aldıktan sonra buna göre daha kolayca tebligat yapabilirsiniz sanıyorum. saygılar
Old 09-04-2007, 15:57   #6
AV.SANEM

Telefon numarasına göre sadece adres tespit edebilirsiniz, telekom resmi kurum olmadığı için buradan verilen yanıta göre 35 talep edemezsiniz
Old 10-04-2007, 11:38   #7
Av.Günar

Cevaplarınız için teşekkürler.Borçlunun telefon numarasını belirterek kaydın kim adına olduğunu ilgili yerden sordum fakat başkası adına çıkıyor.Önerilerinizi değerlendireceğim.Azmettim bu dosyayı yıllarcada sürse tahsil edeceğim.Hepinize iyi çalışmalar arkadaşlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi