Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ceza

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-04-2013, 10:23   #1
Konuk

Varsayılan ceza

iyi günler sevgili kahdem üyeleri öncelikle bizlere öyle güzel bir imkan sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum benin sorum ben eşimle resmi nikahlı evliyim eşim bana hakaret ettiği için savcılığa suç duyurusunda bulundum tanık olarakta kızımız dinlendi ve eşime dava açıldı ceza alması ve yargılanması için eşim ne gibi ceza alır ben şikayetimi geri ala bilirmiyim şikayetimi geri alırsam suçlu duruma düşermiyim lütfen bana bu konuyla ilgili yardımcı olurmusunuz bunun için avukat tutmama gerek varmı şimdiden sizlere çok teşekkür ediyorum saygılar.
Old 05-04-2013, 12:44   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler sevgili kahdem üyeleri öncelikle bizlere öyle güzel bir imkan sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum benin sorum ben eşimle resmi nikahlı evliyim eşim bana hakaret ettiği için savcılığa suç duyurusunda bulundum tanık olarakta kızımız dinlendi ve eşime dava açıldı ceza alması ve yargılanması için eşim ne gibi ceza alır ben şikayetimi geri ala bilirmiyim şikayetimi geri alırsam suçlu duruma düşermiyim lütfen bana bu konuyla ilgili yardımcı olurmusunuz bunun için avukat tutmama gerek varmı şimdiden sizlere çok teşekkür ediyorum saygılar.

Hakaret suçu şikayete bağlı olduğu için vazgeçmeniz halinde dava düşecektir. Şikayeti geri almak bir hak olduğu için, suçlu duruma düşmezsiniz. Şikayetten vazgeçmez de eşiniz suçlu bulunursa 3 ay ile 2 yıl arasında bir hapis cezasına çarptırılır.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan destek alınız.
Old 05-04-2013, 13:06   #3
Konuk

Varsayılan Ceza

Ben şikayetimi ne zaman istersem geri çekebilirmiyim yoksa dava günü geldiğinde hakime bunu belirtmemmi gerekiyor nasıl geri çekebilirim ilk duruşmada eşim hakaret etmediğini söyledi ama kızımda şahit olduğu için tanık olarak ifade verdi ben ikinci kez şikayetçi olduğumu belirttim bu durumdada şikayetimi geri alabilirmiyim nereye baş vurmam gerekiyor
Old 07-04-2013, 13:22   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben şikayetimi ne zaman istersem geri çekebilirmiyim yoksa dava günü geldiğinde hakime bunu belirtmemmi gerekiyor nasıl geri çekebilirim ilk duruşmada eşim hakaret etmediğini söyledi ama kızımda şahit olduğu için tanık olarak ifade verdi ben ikinci kez şikayetçi olduğumu belirttim bu durumdada şikayetimi geri alabilirmiyim nereye baş vurmam gerekiyor

İster mahkemeye, duruşma öncesi bir dilekçeyle; isterseniz duruşmada sözlü olarak, şikayetten vazgeçmek her zaman mümkündür.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi