Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Zina da velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-03-2016, 12:54   #1
Aysen

Önemli Zina da velayet

Merhaba.. Ben 22 yaşındayım.* 4 sene önce evlendim. İki buçuk yaşında bir oğlum var ama eşimle birtakım problemlerimiz vardı.. Bir süreden sonra birbirimize katlanmak zor geldi fakat aile baskısından dolayı boşanmaya yanaşmadı.* Aynı evde ayrı olarak yaşamaya başladık hiçbir ortak paylaşımımız* yoktu sadece çevreye karşı evliydik.* Bu arada ikimizinde farklı ilişkileri oldu..** Ama daha sonra şiddete başvurdu..* Kendisi ve ailesine dair darp ve tehdit hakkında savcılığa şikayet de bulundum uzaklaştırma aldılar* artık ayrı yaşamaya başladık..* Ama tehditler bitmedi..* O arada psikolojik olarak bunalıma girdim ve oğlumu bırakıp onlardan kaçmak için farklı bir şehire yerleştim..* Oğlum şuan babasında. Ve bana boşanma davası açmış..* Davayı aile temelinin bozulması diye çekişmeli olarak açmış fakat çocuk konusunda velayeti vermeye yanaşmıyor..** Ben şimdi boşanma davasını anlaşmalı olarak dilekçe versem mahkeme çocuğumun velayetini bana verir mi?* Zina yapmış olmam durumları değiştirir mi?* Bi de zina yaptığıma dair bir delil yok ellinde ama kullandığım hat onun üzerineydi.* Hakim konuşma mesajlaşma kayıtlarını isteyebilir mi?* Bana bi bilgi verirseniz gerçekten çok memnun olurum..*
Old 14-03-2016, 18:14   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Eşiniz çekişmeli boşanma davası açmıştır.Yapmanız gereken şey davaya yasal süre içinde cevap vermeniz ve delillerinizi sunmanızdır.

2-Anlaşmalı boşanma için karşı tarafla , boşanma,velayet,nafaka ve tazminat konusunda anlaşmış olmanız gerekir.Bu anlaşma olmaz ise dava çekişmeli olarak devam edecektir.

3-Zina eşe karşı bir kusurdur.Çocuğun bakımında çocuğa zarar verici bir eyleminiz yoksa velayet yasağı yoktur.Fakat çocuğu eşinize bırakarak gitmeniz ve çocuğun baba yanında kalması,bu ortama alışması aleyhinize değerlendirmeye yol açabilir.

4-Çocuğun yaşının anne şefkat ve bakımına ihtiyaç duyacak yaşta olduğu ve zorunlu sebeplerle evden ayrıldığınızı da açıklayarak yargılama süresi de dahil olmak üzere önce tedbiren sonra sürekli olarak velayetin tarafınıza verilmesini talep edebilirsiniz. Mahkemece uzman görüşü de alınarak(taraflarla da görüşülerek) karar verilecektir.

5-Davada talep halinde tarafların kullanımında olan tel kayıtlarının HTS kaydı istenebilir.Bu gelen evrakta sadece arama ve mesajların tarihi vardır.İçerik yoktur.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi