Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ev Satimi Ve PaylaŞimi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-05-2010, 22:11   #1
Konuk

Varsayılan Ev Satimi Ve PaylaŞimi

merhaba ben 06/02/2009 tarihinde kendimden 37 yaş büyük bir beyle evlendim ilk eşimden 11 yaşında bir kızım var.ve evlenmeden önce eşim benim üstüme ev aldı fakat biz hiçbir konuda anlaşamadık bu zamana kadar eşimden sürekli fiziki,ekonomik ve piskolojik şiddet gördüm en sonunda dayanamayıp 6 aylık uzaklaştırma aldım fakat eşim bu seferde evin elektrik,su,dogalgaz vs.hepsini kapattırdı ve benim okula giden bir kızım var çok zorlandık sonra eşim avukata gidip konuşmuş avukat kagıda yazmasını istemiş eşimde 100 tane madde yazmış sonra av.bizi barıştırdı fakat bazı yerlere imza atmamı istedi bende atmadım sonra eşimin yazdıgı 100 maddeyi şans eseri gördüm şaşırdım çünkü yazılanlardan sadece 9 u dogruydu.eşime sordum neden diye öyle yazmam gerekliydi dedi.eşim bana sen çok iyisin sen bana hiç birşey yapmıyorsun ve senin açıgını bulamıyorum diyor.kafayı sadece eve takmış onu almak için elinden geleni yapıyor benim dışarı çıkmam ailemin, arkadaşların,komşularımın bize gelmesi yasak benim onlara gitmem yasak ve ben evlendigimden belli eşimden hiç harçlık olarak 1 tl.bile görmedim.yani altın kafeste bülbül gibiyim.artık canımdan bezdim ölmeyi çok istedim intahara kalkıştım kızıma dayanamadım ve oturdum ene eşimle konuştum benden ne istiyorsun dedim nafaka talep etme evi ver eşyalarıda ben alıyım dedi bende bu şekilde olmaz diyerek anlaşmaya vardık evi yarı yarıya paylaşıyoruz nafaka talep etmiyorum ve anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdik.eşim avukatına gidip protokol hazırlatmış protokolde boşanma diye birşey yok sadec ev,eşya,ve nafaka talebi olmayacagı yazıyor ve imzalamamı istedi bende neden boşanma yazmıyor dedim sen imzala sonra ekleyecegiz dedi bende öyle deyince imzalamadım.ancak eşim daha boşanma dilekçesi vermeden evi tüm emlakçılara vermiş ve degerinin baya altına ve ev 1 saatte satıldı.yarın tapuya gidilip satış yapılacak eşim kendi hakkına düşecek parayı alacak.şimdi benim eşim şimdiye kadar bana yapmadıgını bırakmadı ve elinde evi aldıgına dair bankadan evrakları var kredi çekmedik fondaki parasını çekip almıştık belgesi var ben yarın sabah tapuda parayı verecekler eşim alacak ya almadım derse ben hiçbir şekilde kanıtlayamam ki benim ne yapmam lazım benim eşime kesinlikle güvenim yok alsada almadım der.ve daha sonradanda bişeyler yapmaması için ne yapmam lazım.eşimin elinde bana karşı kullanabilecegi hiçbişey yok sadece hakime sunacagı 7-8 tane fotograf var.onlarda bardakta kalan yarım bardak su,yarım kalan elma mutfak tezgahındaki 3 parça bılaşık ve kızımın odasının kapısındaki kurdale var.şimdi şaşıracaksınız ama benim eşim herşeye karışıyor neden bardakta yarım su kaldı diye dayak bile atıyor.en son dayak nedenimde kızımın odasının kapısını kendisine danışmadan kapatmışım önce eşime gidip ben bu kapıyı kapatabilirmiyim tv.sesi çok geliyor ders çalışamıyoruz diyecekmişim oda tv.sesini kısacakmış genede kapı kapanmayacakmış yani başka bişey demiyorum kızım büyüdü kapısını kapatması benim için en uygun olanıdır ama burası bir aile evi degil sanki belene kampı.neyse ben fazla uzatmayım ben yarın ne yapacagım lütfen acil cevap bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla...
Old 04-05-2010, 09:08   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Evin üzerinize olduğunu belirtmişsiniz, sonra da eşim tarafından satıldı ve bugün tapuda satış yapılacak demişsiniz, sorunuz net değil?

Ev sizin üzerinize ise tapuda satış yapmayın.

Satış yapacaksanız gerçek değerinde satış yapın ve satış parasını da siz alın.

Bence, bugün doğruca bir avukata gidin!..

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi