Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

barışma vaadleri ile dava oyalanabilir mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-05-2010, 01:31   #1
Konuk

Varsayılan barışma vaadleri ile dava oyalanabilir mi?

iyi günler,ben severek evlendim,eşim annesinin sözlerini hep bir bir yerine getiren biriydi,bana da annesi yüzünden ilk haftalardan olmak üzere hep kötü davrandı..nitekim bazı olaylar patlak verdi ve evliliğimizin 2. ayında boşanma aşamasına geldik,davayı eşim açtı ve ben de boşanmak istediğimi söyledim fakat kusursuz oldugumu iddia ederek karşı dava açtım,tazminat istedim,davamızda 2. celsenin görülmesine çok az bir süre kaldı ve eşim bana değiştiğini ve tekrar denemek istediğini söyledi,annesi de aynı şeyleri söyledi,ben de tamam dedim,ama biraz zaman ver bana diyor,acaba bu benim davamı etkiler mi?yani beni kandırmaya çalışıyor olabilirler mi?davada şahitlerim çok güçlü ve kanıtlarım da..eğer bu celsede şahitlerim konuşmazlarsa bir sonraki duruşmamı etkiler mi? kafam çok karıştı lütfen bana yardımcı olun..suç bizdeyse neden tekrar barışmayı kabul etti diye bir iddiada bulunabilirler mi?onu sevdiğimi asla inkar etmedim ve bu ayrılık beni çok yıprattı,tekrar denemek istiyorum ama oyun mu diye de korkuyorum..dava sürecini nasıl belirlemeliyim sizce?
Old 02-05-2010, 12:23   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler,ben severek evlendim,eşim annesinin sözlerini hep bir bir yerine getiren biriydi,bana da annesi yüzünden ilk haftalardan olmak üzere hep kötü davrandı..nitekim bazı olaylar patlak verdi ve evliliğimizin 2. ayında boşanma aşamasına geldik,davayı eşim açtı ve ben de boşanmak istediğimi söyledim fakat kusursuz oldugumu iddia ederek karşı dava açtım,tazminat istedim,davamızda 2. celsenin görülmesine çok az bir süre kaldı ve eşim bana değiştiğini ve tekrar denemek istediğini söyledi,annesi de aynı şeyleri söyledi,ben de tamam dedim,ama biraz zaman ver bana diyor,acaba bu benim davamı etkiler mi?yani beni kandırmaya çalışıyor olabilirler mi?davada şahitlerim çok güçlü ve kanıtlarım da..eğer bu celsede şahitlerim konuşmazlarsa bir sonraki duruşmamı etkiler mi? kafam çok karıştı lütfen bana yardımcı olun..suç bizdeyse neden tekrar barışmayı kabul etti diye bir iddiada bulunabilirler mi?onu sevdiğimi asla inkar etmedim ve bu ayrılık beni çok yıprattı,tekrar denemek istiyorum ama oyun mu diye de korkuyorum..dava sürecini nasıl belirlemeliyim sizce?

Yaşadıklarınızı ve evliliğinizi en iyi değerlendirecek olan tabii ki sizsiniz. Biz burada sadece hukuki cevaplar vermek durumundayız.

Alıntı:
eğer bu celsede şahitlerim konuşmazlarsa bir sonraki duruşmamı etkiler mi?

Şahitlerin konuşmaması ne şekilde olacaktır. Duruşmaya mı gelmeyeceklerdir? Eğer böyleyse ve mahkeme kesin süre vermediyse bir sonraki celse dinlenebilir. Eğer, gelip de lehinize tanıklık yapmayacaklarsa(barışma ihtimaliniz nedeniyle) tabii ki açmış olduğunuz davayı ispat etmekte zorlanacaksınız.

Barışırsanız ve davalar ortadan kalkarsa, yeniden boşanma davası açtığınızda artık eski olaylara dayanmanız mümkün olmayacaktır. Çünkü eşinizi hoşgörmüş ve affetmiş sayılacaksınız.

Yaşamınız için kritik bir karar vermeden önce mutlaka bir avukatla yüzyüze konuşup, profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.
Old 03-05-2010, 22:02   #3
Konuk

cevabınız için çok teşekkür ederim..kaale alınmak gerçekten böyle zor bir dönemde ilaç gibi geliyor..tekrar çok sağolun...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi