Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Tahliye Ve Sonrası

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-01-2005, 15:49   #1
tarlak

Varsayılan Tahliye Ve Sonrası

Kira sözleşmesi sırasında bilmeden imzaladığım tahliye taahhüdü ile ilgili açılan tahliye davasını, aksini ispat edemediğim için kaybettim. Yargıtaya yaptığım başvuruda 4 yıldır bu evde oturduğumu, kiramı düzenli olarak ödediğimi, boş olarak bana imzalattırılan bu taahhüdün üzerindeki sonradan yazılan yazıların bana ait olmadığını ve yapılacak bir laboratuvar icelemesinde, imza yaşının tesbit edilebileceğini söyledim. Ama nafile. Yargıtay kararı yerinde buldu ve tahliyeme karar verdi. Karar gereği evi tahliye ettim. Ev sahibimin avukatına bir tutanakla evi eksiksiz ve temiz olarak teslim ettim. Ancak ev sahibim bana evini kiralarken ödediğim depozitomu iade etmedi. Bende tahliye davasından kalan avukatlık takip ücretini vermedim. Bunuda tutanakta belirttik. Şimdi avukat tahliye işlemleri için açılan ve benim sonradan itiraz ederek konuyu mahkemeye taşıdığım icra dosyasına istinaden yeni adresime icraya gelebilirmi. Bu noktada atmam gereken adımlar nedir. Evi Ocak 2005 başında teslim ettim.
Old 27-01-2005, 16:27   #2
Armağan Konyalı

Sayın tarlak,

Ödemelerinizi haricen yaptığınızdan, İcra dosyanızda borcunuzun tamamen ödendiğine ilişkin bir kayıt bulunduğunu sanmıyorum.

Bu durumda dosyada hala borçlu gözüküyorsunuzdur.

İcra müdürlüklerince hesaplanan karşı taraf vekalet ücretleri avukata aittir. Avukatlık ücretleri takas ve mahsup edilemez. Bu nedenle karşı tarafın avukatı aynı icra takibine dayanarak evinize hacze gelebilir.

Hacze gelinmesi ancak avukatı ile avukatlık ücretini sizden takas yoluyla almış sayılan müvekkili arasındaki iletişimsizlikten olabilir. Böyle bir haciz olasılığı düşük de olsa, yapmanız gereken şeylerden en kolayı, karşı tarafın avukatı ile görüşerek, vekalet ücreti alacağı kalmadığına ilişkin bir makbuz istemektir.

Saygılarımla

Bir Dost

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi