Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Adliyeler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-01-2006, 16:52   #1
av.34

Varsayılan Adliyeler

öncelikle böyle bir siteyi yapanlara çok teşekkür ederim,benim bir ricam olucaktı,daha yeni avukatım istanbulda adliyelerin hangısınde hangi mahkemeler var bilemiyorum ve sürekli kaybolup yanlış adliyeye gidiyorm ,eğer bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Old 18-01-2006, 09:45   #2
av.zuhala

Hayırlı olsun sevgili meslektaşım.Emin olun ki İstanbul 'da avukat olmak diğer büyükşehirlere oranla belki 10 kat daha zor.Hergün birşey değişiyor.Size tavsiyem www.İstanbulbarosu.org.tr ye girip adlyelerin telefonlarını almanız ve hangi adliyede işiniz var ise orayı arayıp telefondan bilgi almanız.Ben 10 yıldır İstanbul'da avukatlık yapıyorum .Dün başıma geldi.Bakırköy'de 3.İş Mah. Ceza Mahkemelerinin olduğu adliyeye alınmış.İlk duruşma ve davalıyız.Ben hukuk Mahkemelerinin olduğu adliyeye gitmiştim.Diğer tarafa kıl payı yetiştim. Şimdiden Kolaylıklar dilerim.
Old 18-01-2006, 15:54   #3
Desarac

elimde bir kitapcık var şu an, "yargı çevrelerine göre istanbul rehberi- av. ömer yasa" sanırım kendi imkanlarına göre bastırmış ve çeşitli adliye baro odalarına bırakmış bu meslektaşımız. istanbulda pek çok şey sürekli değişiyor ama genel anlamda bu kitapcık kaybolmanıza mani olacaktır diye düşünüyorum..

iyi şanslar ve başarılar.
Old 18-01-2006, 16:49   #4
av.34

yardımcı olan meslektaslarıma cok teşekkür ederim,umarım en kısa zamanda tüm adliyeler bir bölgede toplanırda biz de biraz olsun rahat ederiz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04226589 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.