Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Siddet var ama yetiskin sahit yok

Konuyu Kilitleyin
Old 03-01-2019, 23:33   #1
Konuk

Varsayılan Siddet var ama yetiskin sahit yok

Merhaba,
Ortada 2cocuk var 3-5yaslarinda lar, esim oldum olasi hep agresif,gergin ve siddete meyilliydi fakat ben ona herdaim bir kilif,bir iyi niyet ile örtps ettim (kendimi kandirdim) hamilelikte,lohusayken ve sonralari ciddi saldirarina ugradim,cocuklarinsa sahit oldugu birkac kez oldu fakat onlar daha kücük oldugundan oyun yaptik,sakaciktan oldu gibi aciklamalarda bulundum hep,son5aydir 5yil annelikten sonra is hayatina geri döndüm ve esim sanirim hazmedemedi, zaten maddi sikintimiz hic bitmedi,ve calismak istedigimi belirttigimde benden para cikmaz bakici-kres icin diyip zirvaladi. Kendin yaptim ve buldum hepsini maasimin 95i gidiyor ama ben ayaklarimin üzerinde duruyorum.neyse ise basladigimdan beri; cocuklari ihmal ediyosun,gec geliyorsun,bakici bir ise yaramiyor,gibi gibi sonrasinda da sen beni kocan yerine koymuyosun,ilgilenkiyorsunlara kadar geldi.esim hep küfür ederdi,ama artik bir kadin olarak insan onca zahmetlere girip yillardir sabrettikten sonra patlama yasiyor ve artik beklenildigi gibi susmuyorz bircok kez bogazimi sikip bogmaya kalkti yumruklar savurdu vs vs.ne bir rapor ne bir yetiskin sahit,sadece babayla biz oyun yaptik sakaciktan yaptik diye aciklama yaptigim cocuklarim var birebir sahit olan. En son olayda benim icin artik geri dönüsü olmayandi,ve cocuklari düsünmeden geri tepki verdim ve tabiikide bende hakaretler savurdum.yine ayni sekil bogazima yapismalar “derini yüzecegim,cinnet gecirteceksin bana,seni diri diri gömecegim,öldürecegim” seni diye cocuklarin yaninda bunu yapinca ve BU sefer cocuklar tepkisiz kalinca,bu evliligin cocuklara faydasindan cok zararin olacagini algiladim.sevgim zaten bitmisti ben ise basladigimdan beri köstek olmaya calisio hakaretler etmesi,yine saldiriya gecip aileme ve bana saydirmasi,cocuklarin aglamasindan veyahut ondan oyun oynamasi icin ilgi talep etmesi gibi durumlarda cinnet gecirip beni kum torbasi misali kullaninca bende geriye kalan sevgi de saygifa yitip gitmisti.

Kendisine karsi sevgi duymadigini,artik istemedigimi ve onun bana 8yildir uyguladigi siddetin hem fiziki hem sözlü olarak beni tükettigini belirttim.medenice ayrilalim dedim.sadece büyük cocugumunnokul masrafini karsilaya bilecegini asgari ile gecindigini yazdi bana(yalan,esnaf ama orada personel olarak görünüyor) benim ondan hicbirsey talep etmeyecegim taktirde ve sadece 750tl cocugumuzun masrafini ödeyecegine dair maj atti ozaman anlasmaya varim,aksitaktirde ödeyemem yapamam dedi,bende kendi gelirimle ancak ufak cocugumuzun kres+servis+ ve eve gelen bakiciyi karsilayacagini, kira-faturalari ödemek icin bir paramin olmayacagini belirtim iki cocugumuzun okul masrafini 2000-2500tl ödemesini belirttim. Bu sefer ise kendisi; hayat cok zor cocuklar perisan olacak ben ayrilmak istemiyorum tedavi görecegim gel barisalim,ben o parayi veremem ben gecinemem diye yazmisti. Simdi Kiymetli Avukatlarim, beni aydinlatin. Ben ne bir tedavisine inaniyorum (8yildir ailesi dahil onun bu agresif ve siddet iceriklk davranisini biliyor,herdefasinda paylastim onlarla) nede benim onunla bu son olayimizdan bu yana (3haftadir) ayni evde kaldigim ve tepkisiz oldugum müddetce zarar görmeyecegime, yani 3.cü sayfa haberi olmak istemiyorum(o potansiyel onda var!!!) param benim giderlerimi anca karsiliyor ben nasil bir yol izlemeliyim?!nasil hem kendimi hem cocuklarimi güvenceye almalıyim?ne bir kenarda birikmis param var cünkü 5yildir evhanimiydim. Ben kararim kesin, kesinlikle ondan bosanacagim,aksi taktirde bugün degilse ilerleyen zamanlarda 3.sayfa haberi olacagim ama yaralanma ama ölüm ile. Ben durumun cocuklar acisindan cirkinlessin istemiyorum medeni temiz bir sekilde bitsin istiyorum,ne sikayetci oldum simdiye kadar neden darp raporu aldim ettim. Ama gercekten nasil bir yol izlemeliyim,nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum.
Old 08-01-2019, 15:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eşinizle nafaka miktarı dahil anlaşamaz iseniz anlaşmalı boşanma olmayacaktır.

Eşinizin daha az nafaka ödemesi sizin isteğinize ve hakkaniyete uygun değil ise çekişmeli dava yürütmek durumundasınız.

Bu durumda dava süresince konutun size ve çocuklara tahsisi,yine dava süresince size ve çocuklara tedbir nafakası verilemesini isteyebilirsiniz.

Boşanmaya karar verildiğinde çocuklar için iştirak nafakası( her yıl enflasyon oranında arttırılarak) kendiniz için maddi manevi tazminat isteyebilirsiniz. Çalıştığınız için yoksulluk nafakası verilmesi beklenmez.

Nafaka konusunda sadece resmi belgede gösterilen rakam değil yaşam standardı da araştırılır. Banka kayıtları kredi kart harcamaları araç ve tapu bilgileri gibi.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi