Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Cep telefonum çalınınca Müşteki olarak çağrıldım

Old 25-08-2006, 15:21   #1
Hasan Bahadır Büyükavcı

Varsayılan Cep telefonum çalınınca Müşteki olarak çağrıldım

iyi günler.2 ay önce cep telefonum çalınmıştı ve bugün eve bir kağıt geldi.aynen şöyle yazıyor.sayın.....müşteki sıfatıyla dinlenmenize karar verilmiştir.müşteki ne demektir?ve bu davaya ben girerken avukat tutmam gerekiyormu?saygılar
Old 25-08-2006, 15:33   #2
Av.Selim Balku

hukuk öğrencisi arkadaşım bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp kuralına istinaden ben 1. soruyu es geçip 2. soruna cevap vereyim; bu dava için senin gerçekten bir avukata ihtiyacın var!
Old 25-08-2006, 15:38   #3
medenikal

müşteki şikayetçi yakınan demek;sen telefonun çalındığını savcılığa bildirdiğinden, mahkeme dinleneceksin.sen zarar görensin.

avukata gerek yok
Old 25-08-2006, 18:12   #4
Av.Engin Özoğul

Ben de hukuk fakültesi öğrencisi olman sebebiyle avukata gerek olmadığı düşüncesindeyim. Duruşma günü mahkeme salonunda hazır bulunman yeterlidir. Suçtan zarar gören kişi olman sebebiyle mahkeme sana davaya katılıp katılmak istemediğini soracaktır. İleride mahkeme kararını temyiz hakkı elde etmen için davaya katılmanda fayda var.

Sürece etkin müdahalen söz konusu olmayacağı için davaya katılmanı öneririm. Böylece duruşma safhası hakkında deneyim sahibi olup pratik bir bilgi kazanmış olursun.
Old 25-08-2006, 21:49   #5
Hasan Bahadır Büyükavcı

teşekkürler.selimbalku arkadaşım siz neye dayanarak avukata ihtiyacım olduğunu düşünüyorsunuz?
Old 25-08-2006, 21:59   #6
Av.Selim Balku

Ben üniversite birinci sınıftayken senin durumuna benzer bir sebepten dolayı hakim önüne çıkmıştım, ogün hakimden yemediğim azar kalmamıştı, vay sen nasıl hukuk öğrencisisin diye, birde yetmezmiş gibi beni ayakta sınav yaptı, sorduğu hiçbir soruya cevap verememiştim, rezil oldum çıktım. Şayet ben çok biliyorum edalarıyla gitmektense o salona yanımda bir meslektaşımla gitmiş olsaydım belkide hemen yanımda görerek daha iyi bir deneyime sahip olacaktım.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi