Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Adliye'de büyük kavga ; 13 yaralı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-08-2006, 18:00   #1
PINAR YILMAZ

Varsayılan Adliye'de büyük kavga ; 13 yaralı

Mardin Adliye binasında 2 kan davalı aile arasında çıkan taşlı sopalı kavgada, Mardin Emniyet Müdürü İsmet Taşan ile ikisi polis memuru toplam 13 kişi yaralandı.
Mardin Adliye binasında 2 kan davalı aile arasında çıkan taşlı sopalı kavgada, Mardin Emniyet Müdürü İsmet Taşan ile ikisi polis memuru toplam 13 kişi yaralandı.
Adliye bahçesine sıçrayan kavgaya olay yerinden geçen Emniyet Müdürü İsmet Taşan ve korumaları müdahale etti. Müdahale sırasında Taşan'ın parmakları cam parçalarıyla kesildi. Taşan, acil serviste yapılan müdahalenin ardındarn taburcu edildi.

İkisi polis memuru her 2 aileden toplam 12 yaralının ise Mardin Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı. Sarıgül ve Altuğ ailelerinden bazı kişiler hastane çıkışı gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü İsmet Taşan, kavgaya karışan sözkonusu her 2 aile fertlerinden yaralılar dahil yaklaşık 20 kişinin gözaltına alındığını, tahkikatın çok yönlü sürdürüldüğünü söyledi.

Mardin'in Ömerli ilçesi Salihli köyünde daha önce aralarında husumet olan iki ailenin sabah saat 9.30 sıralarında Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Sarıgül ve Altuğ aileleri arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Adliye binası içinde çıkan kavgada Altuğ ailesinden Zeki, Nuriye, Abdullah, Kasım, Ramazan, Mehmet ve Mustafa Altuğ , Sarıgül ailesinden ise Veysi, Mehmet, Abdurrahman ve Ramazan Sarıgül çeşitli yerlerinden yaralandı.

Altuğ ve Sarıgül ailesi arasında 5 yıl önce çıkan kan davasında şu ana kadar her 2 taraftan 10 kişinin öldüğü belirtildi. 9 ay önce 2 aile arasında süren kan davası barışla noktalanmıştı.

Kaynak:www.haber7.com
Old 19-08-2006, 01:06   #2
Av.Suat Ergin

Sayın Pınar Yılmaz,

'Adliye Vakaları' forumuna yazın böyle haberleri...Öyle bir forum yoksa da yazmayın lütfen...

(Sayın Admin, vereceğiniz araba için ilk 3 adayı ben söyleyebilir miyim? Bence fazla mesaj göz çıkarabilir. )

Saygılarımla
Old 19-08-2006, 01:23   #3
Av.Selim Balku

Sayın Ergin, söz konusu haber sizi neden rahatsız etti anlamadım,sayın Yılmaz'ın eklediği haber şahsen ilgimi çeken haberlerdir ve bence haber niteliği taşımaktadır. Bu noktada tartışılması geren mevzu; kan davalarında yetkili mahkemeler veya adliye binalarının güvenliği olabilir...
Old 19-08-2006, 01:38   #4
Gemici

Adli bir haberin/olayın, adliye binasında geçmiş olsa bile, hukuk haberleri ile ne gibi bir ilişkisi olduğunu ben'de çıkaramadım!

Saygılarımla
Old 19-08-2006, 09:20   #5
Admin

Sayın selimbalku'ya katılıyorum. Bir hukuk sitesinde adliyede çıkan bir kavganın haber olması normal değil mi? Adliye güvenliği açısından güzel bir sohbet başlatabilir.

Bir de küçük rica: Hukuk haberleri alanını birkaç aydır canlandırmaya çalışıyoruz ve başta Sn Pınar Yılmaz, Sn.Ayşe.Arslan, Sn.obaykan ve Sn.ahmetsacit'in gayretleriyle bu alan neredeyse dakika dakika hukuk haberlerinin yer aldığı çok güncel bir kaynak olma yolunda ilerliyor. Birkaç haberin seçilişi, başlığı, konusu ya da içeriği çok uygun olmayabilir ama bunu eleştiri konusu yaparak bu haberleri buraya taşımak için mesai harcayan arkadaşların motivasyonunu bozmamak gerektiğini düşünüyorum. Neticede çok ilgisiz bulduğunuz bir haberi pas geçmeniz mümkün. Ancak bu arkadaşlara niye o mesaj burada, niye bunun başlığı böyle, ya şöyle yazın ya hiç yazmayın şeklinde eleştiri de bulunulursa (ve özellikle de eleştirenler bu alana hiçbir haber katkısı sağlamayan üyeler olursa) bunun bu alana olumsuz etki yapacağını düşünüyorum.

Aslında bu konu özel mesajla konuşulacak bir konuydu ancak siz genel alana yazınca benim de genel alanda cevaplama zorunluluğum doğdu.
Old 19-08-2006, 11:11   #6
PINAR YILMAZ

Doğrusu avukat bey mesajımdan niye rahatsız oldu anlayamadım.Bence hukuk sitesinde hukukla ilgili her türlü haber yayınlanabilir.ben bu haberleri okuyorum.Okumuşkende belki katkısı olur diye siteyede ekliyorum.Yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum.Haber sizin için önemsizse okumayın lütfen.Ama benim siteye haber gönderme hakkımı engelleyemezsiniz.Saygılarımla...
Old 21-08-2006, 18:36   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Mesaj sahibi:PINAR YILMAZ

Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------

Doğrusu avukat bey mesajımdan niye rahatsız oldu anlayamadım.Bence hukuk sitesinde hukukla ilgili her türlü haber yayınlanabilir.ben bu haberleri okuyorum.Okumuşkende belki katkısı olur diye siteyede ekliyorum.Yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum.Haber sizin için önemsizse okumayın lütfen.Ama benim siteye haber gönderme hakkımı engelleyemezsiniz.Saygılarımla...

Sayın öğrenci hanım,

Siz de bu sitenin üyesisiniz, ben de... Dolasıyıyla yazdıklarımızdan dolayı birbirimizi eleştirebiliriz.(Hakaret etmeden!)

Forumun adı: Hukuk Haberleri...Ben sizin alıntısını yaptığınız haberde hukuki yan bulamadım. Belki pas geçebilirdim. Ancak aynı gün bayrak ile ilgili popülist bir haber daha yayınlayınca, daha dikkatli davranmanızı istedim. Ama yine aynı gün, adliyeye sedyeyle getirilen müşteki haberini de vermiştiniz. İşte hukuk haberi buydu. Demek ki üç haberden bir tanesi bana göre hukuki imiş.

Okumayın diyemezsiniz. Çünkü ben her gün siteye girmeye çalışıyorum. "Yeni Mesajlar" butonunu tıklıyorum ve ne çıkarsa okuyorum. Dolayısıyla pas geçme şansım yok. Bir yazıyı ancak tümünü okuduktan sonra beğeniyorum ya da beğenmiyorum. Yeni sisteme göre teşekkür etmem gerekiyorsa ediyorum, eleştirmem gerekiyorsa eleştiriyorum. Siz de benim eleştiri hakkımı elimden alamazsınız.

Sayın Admin,

Forumun adı: Hukuk Haberleri... İçeriğinde ise;
Alıntı:
Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]
olacağı yazılmaktadır.

Benim anlayışıma göre sözkonusu haberin hukuki değeri yoktur. Öyle ise, Adana'da çıkan bir yerel gazetede böyle günde en az 10 tane haber vardır. Her yazıyı buraya taşırsak ve biz de okumak zorunda kalırsak(pas geçme şansımın olmadığını yukarıda belirttim.)halimiz nice olur. Tamam motivasyonlarını bozmayalım ama aşırı motivasyonun da zararlı olduğunu bilmekteyiz (Bakınız GS-V.Manisa maçı..)

Bir de seçicilik diye bir olgu var. Ama onlar algıda seçiciliği tercih etmektedir. Yani içinde "adliye" kelimesi geçen her haberi buraya taşıyabilmektedirler.Eğer Adliye Haberleri adı altında bir forum olsaydı ve oraya yazılsaydı inanın hiç bir itirazım olmazdı. Sizin açıklamalarınızdan sonra bu forumda böyle yazıların da olabileceğini öğrendim. Mesele kalmamıştır. Ama ben eleştiri hakkımı kullanmaya devam edeceğim. Bu arada
Alıntı:
(ve özellikle de eleştirenler bu alana hiçbir haber katkısı sağlamayan üyeler olursa)
şeklindeki imanızdan ben alınmayayım. Çünkü mesajı yazdığım ilk gün ve ondan önçeki bir kaç gün BBG de hukuk haberleri yazmıştım zaten..

Sayın selimbalku,

Alıntı:
sayın Yılmaz'ın eklediği haber şahsen ilgimi çeken haberlerdir ve bence haber niteliği taşımaktadır.

Ben de şahsen ilgimi çeken haberleri bu sitede görmek isterim ama site kuralları gereği olamayacağını biliyorum)) Bence de alıntısı yapılan yazı "haber" niteliğindedir. Ama "hukuk haberi" değildir...Adliye haberidir.

Saygılarımla
Old 21-08-2006, 19:04   #8
Admin

Alıntı:
Çünkü ben her gün siteye girmeye çalışıyorum. "Yeni Mesajlar" butonunu tıklıyorum ve ne çıkarsa okuyorum. Dolayısıyla pas geçme şansım yok.
Küçük bir püf noktası vereyim, sanırım bu gibi durumlarda işinize yarayabilir:

Bir forumun içine girdiğinizde (mesela burası) veya "yeni mesajlar" linkine basarak yeni konuları listelediğinizde, bir konunun başlığına fare imlecini getirip, bir-iki saniye hareketsiz kalırsanız, mesajın içeriğinden küçük bir alıntı belirecektir. Böylece konunun içine girmeden de, konu hakkında küçük bir bilgi edinebilir ve ilginize çekmeyen konulara girmeyebilirsiniz.
Old 21-08-2006, 22:18   #9
Av.Ayşe

Haberin hukuksal niteliği olmadığı konusunda ben de Sy.Suat Ergin'e ve Sy.Gemici'ye katılıyorum.Hukuk hayatla o kadar içiçe ki her haberin içinde hukuki bir unsur bulabiliriz ama iyi analiz etmek gerekiyor diye düşünüyorum.Aksi takdirde gazetelerden okuduğumuz her tür haberi buraya eklemek kaçınılmaz olur.Saygılarımla.
Old 21-01-2007, 10:02   #10
Alper Ersan Demirci

Av. AYŞE hanım;

-sizce bu mesajla hukukun bir bağlantısı yok mu?
-bu olay mahkemede çözülmüş olsaydı dışarı taşarmıydı?
-iki tarafında çıkarları dengeli bir şekilde halledilmiş olsaydı bütün bunlar yaşanmazdı.
-bir de bu olay adliye binasının önünde gerçekleşiyor.
yani adaletin en sağlam olarak bulunduğu yerin hemen önünde bana hukukla alakası varmış gibi geliyor
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi