Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

facebook

Yanıt
Old 20-11-2007, 20:49   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan facebook

Facebook hakkında bana özel kurs verecek bir üyeye ben de Kabahatler Kanunu hakkında özel kurs verebilirim.

Saygılarımla
Old 20-11-2007, 20:51   #2
üye18721

Yardımcı olabilirim Sayın KONYALI. Saygılarımla.
Old 20-11-2007, 23:23   #4
Ahmet Turan

bu kurs umuma açık mı acaba? bizde katılsak diyicektim de

birde bu feysbuk çıktı saygılarımla
Old 20-11-2007, 23:37   #5
ecesaka

İlk zamanlarda bana da çok karışık geliyordu ama zamanla insan alışıyor Sn. Konyalı... Biraz daha kurcalamak gerekiyor...
Old 21-11-2007, 00:04   #7
avien

!!!sahibinden satılık facebook üyeliği!!!

Öğretmenden, temiz kullanılmış, sigara dahi içilmemiş facebook üyeliği.vuruğu, çiziği yoktur.şifresi bile hiç çalınmamıştır.Bakımları yeni yapılmıştır.Takas yapılır. (not: sadece ciddi alıcılar arasın.)

Old 21-11-2007, 00:46   #8
oguzhand0

Son 10 gündür beni internette esir eden bir sitedir kendileri. Yani "abi 10-15 yıl önceki arkadaşımı bulup saçını mı çekeceğim ?" diyen ben siteyle tanıştıktan sonra dondum kaldım. Samimi arkadaşlarınızla kaldığınız yerden muhabbete devam ediyorsunuz. Sanki 3 gün önce buluşmuşsunuz da sohbete devam ediyorsunuz. Lakin; en son ilişkiniz belki de bir ebelemece oyunuydu.

Sayın Konyalı ayrıca Firefox tarayıcı modeli için de Facebook'un Türkçe yaması mevcut. Arama motorlarında "Türkçe Facebook" yazdığınızda detaylı bilgi anında önünüzde..

Yani herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Bu arada THS'nin bir fan grubu var. Orada da resmi olmayan bir şekilde örgütlenilmiş yani.

THS grubuna -join-lenmenizi ve üyelerimizi -poke-lemenizi bekleriz. Çağrımı unutmayınız

Not:En baş siteye üye olunuz. Ufakk bir dere3ce ingilizceniz olsa dahi sizi idare edecektir. Yok olmazsa zaten Türkçe Modeli anlattım. Gerisi kolay. Sol sütünda, search bölümünden isim yazıp aramaya başlayabilirsiniz eski arkadaşlarınızı yada grupları, takımları vs. ne isterseniz (:
Old 21-11-2007, 06:54   #9
Ahmet Turan

Pardon bu THS grubuna -join-lenmek nasıl oluyor ışınlanmak gibi bişi mi ve üyelerimizi -poke-lemek ta sanırım sobelemek gibi bişi olmalı

En pokeli saygılarımla
Old 21-11-2007, 07:32   #10
üye18721

Face book hakikaten ilginç bir site,oğlum da üyesi.Özellikle de 20'lı yaşlarda olan gençlerin büyük bir çoğunluğu sitenin üyesi. Tabi 30 yaş üstünde üyeleri de var! Oğlum bu sitede ilkokul arkadaşlarıyla tekrar karşılaştı.Çocukluklarını bildiğim arkadaşlarının 20'lı yaşlarda ne kadar büyümüş ve değişmiş olduklarını çeşitli üniversitelerde yerleşmiş olduklarını,görünce şaşırıyor ve seviniyorum.Bu arada zamanımızda zayıflayan akrabalıklar da bu site sayesinde! güçleniyor,diğer yönden bu sitede çok rahat verilen kişisel bilgilerin yaratacağı sakıncalar hariç!
Old 21-11-2007, 09:23   #11
Gülümse

Facebook gerçekten hoş ama oraya bıraktığınız resimlere ve paylaşımlara dikkat etmek gerek. Gerçek anlamda facebook u kullananlar tüm özel bilgilerinize girebiliyorlar..

Öncelikle Find Friend bölümüne girip eskiden tanıdığınız insanların isimlerini girip onlar ile irtibat kurmanız mümkün.. Yada okul okul gurupları, sevdiğiniz sanatçıların fan klupleri..
Old 21-11-2007, 09:41   #12
akdevrim

Dikkat

..sahiden dünyaya çok tez gelmişiz....
gençler çok şanslı...
orta yaşlılar yada üzeri için,
ya çeyrek ömür kalmış,
ya seyrek ömür kalmış...
face book ne karemetsin ya.......
Old 21-11-2007, 09:46   #13
Av.Cengiz Aladağ

Ortaokul, lise fotoğraflarını saklamış insanlar ve bu siteye eklemişler. Sınıfı ve sınıftakilerin bazılarını tanıyorum adlarını tam anımsayamasam da; ama fotoğraflarda kendimi bir türlü bulamıyorum. Çok yaşlanmışız, çok
Old 21-11-2007, 13:21   #14
Gülümse

Sayın Konyalı,

Bir soru sordunuz biz hemen kendi anılarımıza anlatmaya başladık eğer karşılaştığınız sorunları soru haline çevirirseniz daha rahat cevap alabilir, bu arada bizde cevaplardan faydalanırız..

Saygı ile
Gülümseyin..
Old 21-11-2007, 16:33   #15
Armağan Konyalı

Henüz sadece MERAK aşamasındaydım. Amacın ne olduğunu anlamaya çalışıyordum. Şimdi hala anlamış değilim ama sizlerin yazdığı olumlu izlenimler üzerine ben de facebook kullanacağım. Zaten üye olmuştum. Şimdi aktif üye olacağım.

Bu aşamada sorunla karşılaşırsam sorunu somut olarak soracağım.

İlginize teşekkür ederim.

Saygılarımla
Old 21-11-2007, 17:30   #16
Gülümse

O zaman biraz durumu özelleştireyim dostum, önceleri talebelerimin çağrıları sayesinde facebooka üye oldum.

O zaman fark ettim ki mail olarak fotoğraf yollamak yerine oraya yüklemeleri ve sizin o resimleri oradan almanız daha kolay oluyor.. Bu hoş taraflarından sadece biri..

Mail gibi size bırakılan mesajları cevaplıyabiliyor, onların üye oldukları grupları görebiliyorsunuz.. Size mail olarak gonderilmeye alıştığınız resim ve filmleri wall paper'a ilave edildigi icin bilgisayarınizda agirlaşmıyor..

Ama ismini soyadını hatırladığınız dostlarınızı face bookta aramak onları listenize ilave etmek ayrı bir zevk..

Ben kendimce tanımadığım insanları liseye ilave etmek yerine silmeyi tercih ediyorum ama bazı üyeler sırf arkadaş sayılarını kabartmak adına tanımadıkları insanları da arkadaş listelerine ilave edebiliyorlar..
Old 21-11-2007, 21:21   #17
üye18721

Face book'u ilk önce basından öğrendim.Merak edip üye oldum.Bir de ne göreyim!Benden başka herkez çoktan üye olmuş! Oğlum,yeğenim,kuzenlerim."En son anneler duyar" misali oğlumu bu sitede;hiç görmediğim fotoğrafları,ilgi alanları,v.s ile görünce küçük bir şok yaşadım! Sonra bir baktım ki; Anadolu yakasında oturmaları nedeniyle sık görüşemediğimiz kuzenlerim bana arkadaşlık teklif ediyor!Tabi davete icabet ettim.Onlarla da arkadaş olduk.Bu sayede; özellikle oğlum neyle ilgileniyor?,arkadaşları kim? gibi merak edip de soramadığım şeyleri artık rahatlıkla öğrenebiliyorum.
Old 21-11-2007, 23:17   #18
oguzhand0

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Face book'u ilk önce basından öğrendim.Merak edip üye oldum.Bir de ne göreyim! Benden başka herkez çoktan üye olmuş!

Ağzımdan almışsınız Sayın Aydınç (:
Old 21-11-2007, 23:54   #19
Gülümse

Yani face booka yükleyeceğiniz resimlere ve bilgilere dikkat. Ama daha nasıl yaptığını çözemedim. Bir dostum bana hediye çicek göndermiş.. Yeşil bir bitki olarak gelen çicek iki üç gün sonra açıyor harika bir çicek haline geliyor..
Old 22-11-2007, 10:43   #20
avseher

yok yok artık üye olmak şart oldu bu kadar reklamdan sonra..
Old 22-11-2007, 11:09   #21
akdevrim

bende olsam mı olmasam mı ..?
karar veremedim devlet sorunu haline geldi...?
Old 22-11-2007, 11:59   #22
Gülümse

Sevgili dostlar,

Uyarmak isterim.. Oraya girdiginiz bütün bilgiler korumasız.. Kendiniz ve aileniz ile fazla detaylara girmemenizi ve kendi özelinizi koruma altında tutmanızı şiddetle tavsiye ederim.. Herkezin rahatlıkla üye olduğu kendinize arkadaş seçtiğiniz arkadaşınızın arkadaşlarında oradan diğer arkadaşlara rahatla görebildiğinizi hep göz önünde bulundurun..

Üstelik eski arkadaşını bulmak ya da beğendiği birini taciz etme konusunda harika olanaklar var görünüyor.. Tamam istemediğiniz insan ile olan irtibatınızı kesebiliriyorsunuz ama tam olarak da kurtulamıyorsunuz..

En azından şu an gördüğüm tehlikelerden bir tanesi bu..

Saygı ile kalın..
Ve Gülümsemeyi unutmayın..
Old 22-11-2007, 14:10   #23
Seyda

Aynı mahallede oturan ve birbirine selam vermeyen bazı insanları bile, eski dostları arama hevesine düşüren bir site..Arkadaşlarım anlatıyor : 'İlkokul arkadaşımı buldum, lise arkadaşlarımla buluşacağım..vs.'' Mezun olurken ilerde görüşebiliriz diye düşünüp bir telefon numarası, bir adres alınmamış (eskiden msn denen şey yoktu tabii), yıllardır arkadaşların adları bile anılmamış; şimdi herkes birbirine ulaşmaya çalışır halde. Üyelerine asla lafım olamaz, amacında kullananlar var eminim ve yine eminim ki bu kadar insan üye olduğuna göre vardır bir faydası..Çözebilenlere selam olsun..
Old 22-11-2007, 14:11   #24
uye8490

Ben bu konuda liseye giden yeğenimden bilgi istedim güldü:Hala ne yapacaksın Facebook'ta o site gençlere hitap ediyor sen çok yaşlısın dedi.Bunun üzerine ben de yaş haddinden yasaklı oldum.
Buradan birşeyler kapabilirsem kullanırım.Yeğenim duymasın...
Old 22-11-2007, 16:13   #25
Gülümse

Sayın Yaren

Siz yeğeninize kulak asmayın.. Face bookta yaş ortalaması diye bir şey yok..

Üstelik sizin yeğeninizden daha genç olduğunuzdan da eminim..

Saygı ile
Gülümseyin..
Old 22-11-2007, 17:28   #26
Envanter

Facebook ta hiçbir tanıdığıma rastlamadım henüz. Aramaya devam edeceğim.
Old 22-11-2007, 18:10   #27
Av.Mehmet Saim Dikici

Bana biraz çöpçatan hattı gibi geldi. Bir gün bir yerde patlayacak bir bomba gibi...

Üye oldum ama silip silmemekte kararsızım!
Old 22-11-2007, 21:55   #28
Gülümse

Varsayılan ilahi dostum :)

Alıntı:
Yazan Saim
Bana biraz çöpçatan hattı gibi geldi. Bir gün bir yerde patlayacak bir bomba gibi...

Üye oldum ama silip silmemekte kararsızım!

Önemli olan sizin hangi niyetle oraya üye oluduğunuz.. Siz izin vermedeğiniz sürece hiç bir çöp size çatamaz

Saygı ile
Gülümseyin..
Old 22-11-2007, 21:59   #29
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ben bir hafta kadar önce sildim. Üstelik ortaokul arkadaşlarıma dek ulaşmıştım... Memnundum ancak, "sitenin" güvenilirliği ile ilgili bir dolu dedikodu dolaşmaktaydı, ben de tedbiren ve şimdilik kaydıyla silmeyi tercih ettim. Silerken dostlarıma da ben kaydımı siliyorum demeyi ihmal ettim. Forumunuz nihayete ulaşırsa, belki yeniden üye olmayı düşünebilirim
Old 22-11-2007, 22:06   #30
üye18721

Net ortamında o kadar çöpçatan! sitesi var ki face book onların yanında oldukça masum kalır.Benim face book hakkındaki gözlemlerim; çok çocuksu bir site olması,katılanların yaşı itibariyle değil, hangi yaşta olursa olsun,üyelerin içindeki o büyümemiş çocuğu ortaya çıkarması nedeniyle.. Katılanlar açısından zararsız bir site gibi gözükse de herkesin ulu orta bütün geçmişini,ilgi alanlarını,zaaflarını,v.s ortaya içtenlikle döktüğü için bu bilgilerin- leh ve aleyhe- çeşitli şirketler tarafından özellikle işe alınmada aranacak kriterler bakımından kullanılabileceğini düşünüyorum.Diyelim ki bir Şirkete eleman alınacak; ve bunun için ilan veriliyor;İlan üzerine şirkete başvuran kişinin cv'sindeki olumlu özellikler(Başarılı bir eğitim yaşamı gibi)ve mülakatta kişi hakkında edinilen olumlu izlenim sonucu kişinin işe alınmasına karar veriliyor. Mezkur şirketin Personel Müdürü, merak üzerine son zamanlarda popüler hale gelen bu sitede bu kişi var mı diye üye kayıtlarına bakıyor ve işe alınma koşulları bakımından son derece olumlu bir portre çizen kişinin; bilgilerine girince son derece olumsuz izlenimler edinebiliyor!Çok ekstrem bir örnek diye mi düşünüyorsunuz?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08023691 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.