Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma velayet

Konuyu Kilitleyin
Old 07-08-2018, 10:12   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma velayet

Temmuz 2017 ayında evlendim.Eşim çalışmadı 7/24 saat evdeydi. Eve genellikle birsey almazdı.Hep televizyonun karşısında kendi istedigi kanalı açardı. Kullandıgım yagın miktarına varıncaya kadar karışırdı.Ailem gönderirdi maddi ve manevi anlamdada yardım ederdi aç kalmim diye bide hamileydim.Bana sürekli,küfür,hakaret,hamilelik kilomla alay etme psikolojik baskı uyguluyordu.son zamanlardada itmeler kolumu sıkmalar göz dagı verme tehtit etme başladı ailemden uzakdaydım diye hep ezdi annemle konuşmamı istemezdi ev sahibi oturmaya çagırdında tavır ederdi. Hep kendi dedigi olsun diye elinden geleni yapar kendime özgüvenimi yitirmemi saglar,beni hem dış dünyaya kapatırdıhemde korktugum şeyler yapardı hamileligim boyunca herşeye kendi karar verirdi.kalsiyum eksikligimden dolayı süt almazdı canım bisey çekse maddiyatı derdi.İstedigini yapmadıgımda yatagı ayırır özür dilememi bekler korku filmi açardı korktugumu bildigi halde. Martta jandarmaya sıgındım ailemin yanına gönderdiler babamı,dayılarımı,dedelerimi arayıp tehtitler yalan yanlış şeyler anlattı. Mart 28 oglumu kucagıma aldım gelip görmedi görse bile ben kendisinden korkuyorum tehtit ederek çocugumu alıp ailesine vermek istiyor. Avukatım tetbir nafakası talep etti onu bile ödiyemem dedi. Kıyafetlerimi aceleden alamadım sadece heran doğum yapabilirim endişesiyle hazır olan bebeğin valizini aldım Şuanda Ailemin yanındayım,eşim olcak adam bana para yok seni gezdiremem demesine rağmen evde yatak olarak benim yatağım olduğu halde evine kendi akrabalarını ve askerlik arkadaşlarını davet etti eşyalarıma zarar gelmesinden korkuyorum avukatıma esyalari stedigimi söyledim bana faturası olursa alınır dedi bazı eşyaları faturası var bazısıda bekarlık kıyafetim ve kendim yaptıgım çeyizim onlarında faturası da yok.0babam elinden geldigince bana ve oglumun ihtiyaclarini karşıliyor ben genede kendi esyalarımı istiyorum.vBide altınlarımı zorla benden alıp bi kısmı sattı bi kısmınıda alyansıma varıncaya kadar sakladı üstelik sucu anneme attı kaynanam aldı diye. Telefondan özel resimleri çalarak onlarla tehtit etti onlarıda mahkemeye sundu savcılıkta birşey yapamayız dedi. Bu durum karşısında ben cok çaresisiz yardımcı olursanız sevinirim.
Old 07-08-2018, 10:43   #2
Av. Hatun Olguner

Hangi konuda yardım istiyorsunuz? Yazmamışsınız... Avukatınız olduğuna göre hukuki sorularınıza en sağlıklı cevapları avukatınız verecektir...
Old 07-08-2018, 12:48   #3
Konuk

Yani eşyaları dava sonuçlandıgında mı alabilirim avukatım faturanız varsa alabiliriz dedi eşyalarımı nasıl alabilirim? Zarar verirse hak talep edebilir miyim?
Sevgiliyken çekilen resimlerle beni tehtit edip mahkemeye sunması suç degil mi? Bide Hamileyken zorla ilişkiye zorladı avukatımda özel ilişkiye girdigi icin onu mahkemeye sunamayız dedi dogru mudur? Bide tedbir nafakasını ödemek zorunda degil mi? Avukatımda herhangi bir bilgi vermiyor
Old 07-08-2018, 13:49   #4
Av. Hatun Olguner

eşyalar için ayrı bir dava açmalısınız... eşyaları tanıklarla da kanıtlayabilirsiniz... eşyalara zarar verirse tazminat isteyebilirsiniz...sevgiliyken çekilen resimlerle tehdit etmesi şantaj suçunu oluşturur. zorla ilişkiye girmesi suçtur. şikayet edebilirsiniz...tedbir nafakasını ödemezse icra ceza mahkemesine hapis alması için başvurabilirsiniz...
Old 07-08-2018, 19:44   #5
Konuk

Avukatım mal paylaşımı ve boşanma diye verdi acaba bu altınlar için mi yoksa eşyalarla beraber altınlarla birlikte mi? Eşyaları ailem aldı zati onlar tanık olabiliyor mu? Tesekkür ederim verdiginiz cevaplar icin.
Old 08-08-2018, 11:23   #6
Av. Hatun Olguner

eşyalar ve altınlar için harç yatırmak gerekir. avukatınızdan bu konuda bilgi alabilirsiniz... harcını yatırdıysa aile bireyleri de eşyalar için tanıklık yapabilir...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi