Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Siddetli Gecimsizlik,Boşanma,Ayrı Yaşanan Süreçte Başkası İle İlişki Kurma

Konuyu Kilitleyin
Old 04-08-2012, 23:59   #1
Konuk

Önemli Siddetli Gecimsizlik,Boşanma,Ayrı Yaşanan Süreçte Başkası İle İlişki Kurma

Esimle 1 yildir ayriyiz bu sure zarfinda bosanma davasi acilmadi ve benim hayatima biri girdi onunla cok mutluyum esimli bosanma surecimiz nasil gecer bu durumda bu arada en kisa zamanda dava acilacak
Old 06-08-2012, 11:09   #2
uye8490

Sayın konuk,

Olası bir boşanma davasının nasıl seyredeceği,dava taraflarının istemleri,kusurları ,delilleri ,sosyo ekonomik durumları vs.İle yakınen alakalıdır.

Sizin eşinizden ayrı yaşıyor olmanız,evliliğinizin fiiilen sürmüyor olması, başka bir insanla olan ilişkinizin olası bir boşanma davasında aleyhinize bir durum oluşturmasına engel değildir.Daha doğru bir anlatımla ,olası bir boşanma davasında karşı taraf sizin bu ilişkinizi öne sürer ve ilşkiyi de yasal delillerle kanıtlarsa mahkemece kusurlu addedilme olasılığınız yüksek olur.

Açmayı düşündüğünüz veya karşı tarafça açılacak boşanma davasında bir avukattan hukuki yardım almanız,davanın olumlu yönde seyri açısından büyük bir öneme sahiptir.
Old 10-08-2012, 14:41   #3
Konuk

Varsayılan Bosanma suresi

Esim hayatimda biri oldugunu bilmiyor bosanmadan kimseye aciklamak istemedim bu arada iki tane oglumuz var ve annemde kaliyoruz annemin maddi durumu iyi degil cocuklar ve benim alacagimiz nafaka ne kadar olur esimib maasi 1200 ayrica bosanma davasini ben acarsam farkeden birsey olurmu. Maddi durumum yetersiz oldugu icin nerden ve nasil avukat isteyebilirim...
Old 11-08-2012, 13:37   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

Her dosyada toplanan deliller ve hakimin takdiri farklı olmaktadır.Bu nedenle ne kadar nafaka kararı verileceğı tahmin edilemez.

Nafaka tayınınde tarafların gelırı ve ihtiacları dıkkate alınır.

Boşanma sebebi olan herkes dava açabilir.

Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurabilir ve tarafınıza bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 12-08-2012, 01:31   #5
Konuk

Varsayılan velayet

iki tane oglumuz var 3 ve 1.5 yasinda bosaninca velayeti hangi tarafa verilir. Ben sahsen bana verilmesinden yanayim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi