Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin Ailesinde Küfür Hakaret VS Görüyorum...

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-11-2013, 16:53   #1
ZelihaİST

Varsayılan Eşimin Ailesinde Küfür Hakaret VS Görüyorum...

Eşimin ailesi yalnızca bana karşı değil kendi oğullarına ve akrabalarına karşıda böyle hakaret kavgacı ve menfaatçi davranıyorlar herkes de aynı şeyi söylüyor bana onları şikayet ettiğim zaman akrabalarına...sabah eşimin amcası ile konuştum benim kadrımada hakret ediyordu cevap vermiyordum diyor sabret..muhattap olma. ama ben memur bir aile orta halli bir aile çok sevilerek sevgi dolu bir oratmda büyüdüm..eşim ailesi süreki bana hakret ediyor köpek şeytan kadın değil vs..ben ünüverste mezunu orta üstdüzey bir memurum ekonomik gücümde çok yerinden bana hakret etmelerinin sebei onların deyimiyle birlik yaşamak ve bunu benim istememem.ayrıca zaten hakaretleri bile kötü para konusunda özlelikle evimize geldiklerinde banyo yapmayın su ziyan oluyor siz para tutmayı bilmiyorsunuz suyu çok açtınız vs gibi karışmaları var...kaynanam kapılarımızı dinliyor ertesi gün kocasına söylyor ve kavga ben evde yokken çekmecelerimi karıştırmışlar ilaçlarımı almışlar eczane eczane gezip sormuşlar bana diyorlar bu çokcuk yapmak için bu şeker için sen şker hastasısın çocuğun olmaz bırak oğlumuzu...kaynanam sen kadın değilsin diyor sebebi de kendi gibi cimri olmamam.burası oğlumun lojmnaı eşyalarını al git burdan dediler kaç defa..biz oğlumuza öğrenciyken ayda 100 -1500 milyon gönderdik şimdi de biz karşılığını alacğız diyorlar...daha neler neler ben olmaz diy,ince de hertürlü hakaret küfür kayınbabam tarafından.şimdi ben aile mahkemesini nasıl başvurayım tedbir kararı çıkarmı sadece bana zulmetmek için yanımıza taşınacaklarmış. maddi olarak bizden çok beklenileri var karı koca çalıştığımız için bir türlü bırakmadılar yakamızı.daha önce hep yuvam dağılmasın diye sustum ama susmakla daha çok üstüme geldiler kendilerni temize çıkardıkça çıkardılar.annem bbam yok sen sahipsizlisn diyorlar bana ben bu insanlarla nasıl mücadele edeyim şimdi bebeğimde var o huzursuz bir ortamda yetişcek onun önünde annelerini aşağıladıkları zaman ne olacak
Old 28-11-2013, 14:40   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

1-Eşinizin yakınlarının size yönelik kişilik haklarına saldırıları suçtur.

Ayrıca sizin tıbbi bilgilerinize ulaşmaları ve bunları eczaneden araştırmaları da suçtur.Eczacı da sisteme girerek sizin sağlık verilerinizi karşı tarafla paylaşmış ise suç işlemiştir.Tüm ilgililer hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

2-Aynı gerekçeler ile en yakın Aile Mahkemesine başvurarak eşinizin aile yakınları hakkında önleyici koruyucu karar verilmesini isteyebilirsiniz.Bu karar verildiğinde ihlalinde şikayet ederseniz ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilecektir.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi