Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evli adamla ilişkim var eşi bana manevi tazminat açabilir mi

Konuyu Kilitleyin
Old 11-07-2016, 15:02   #1
Konuk

Varsayılan Evli adamla ilişkim var eşi bana manevi tazminat açabilir mi

Evli 2 çocuk babası bir adamla 11 aydır ilişkim var bitmiş bir evlilik olduğunu bildiğim ve sadece çocuklar için devam ettiğini bildiğim için devam ettim sebep ne olursa olsun yaptığım şeyden utanıyorum. Ben de evlenip ayrıldım 1 tane çocuğum var eşi bizi 7 aydır biliyo.kadın beni arayıp görüştüğün adam seninle ilgili hiç iyi şeyler konuşmuyor kötü konuşuyor seninle gönül eğlendiriomus dedi bazı şeyler de anlattı ben de sinirle kullanılmışlık hissi ile eşine mesaj kayıtlarımizi whatsaptan eşiyle konuştuğumuz şeylerin ekran fotoğrafını çekip madem kötü konuşuyordu da de bana niye bunları yazıyor.inkar ediyor söylemedim öyle şeyler diyor hala beni bırakma diye bana yalvarıyor diye sinirle tüm kayıtları yolladım ve yaşanmış ne varsa hırs ile anlattım.ve ondan silmesini istedim tüm gönderdiklerimi silmemiş kayıtları yüz yüze de görüşüp eşini sevdiğim ve çocuklar için devam ettiğini söylediği için devam ettim bunları duyduktan sonra da artık bittiğini söyledim ve kadına beni affet dedim Şimdi kadın ailesinin yanına döndü çocukları alıp ve gönderdiğim kayıtları mahkemede kullancagni söylemiş görüştüğm adama ve bana 100bin tl tazminat davası açacağını söylemiş hala kadının eşi beni arıyo ve barışalım evlenelm benim onunla evliliğim bitti bosancz diyor ama açılmış bir dava yok şu an whatsaptan bizi görmüş ikimiz de çevrim içiyız siz hala görüsuyorsunuz sizinle mahkeme de görüşecegz demiş ben çok seviyorum onu ama ona her fırsatta olmayacağını onu affetmiceqimi Bosanip bana öyle gelmesini söylüyorum kadın da hala ilişkiye devam ettiğimizi iddia ediyor elinde ki kayıtları kullanmak gibi bir hakkı var mi mahkeme de kullanırsa geçerliligi olur mu.o mesajlar yüzünden görüştüğüm adama ve bana tazminat davası açabilir mi beni mahkemeye çağırırlar mi evime kağıt gelir mi ailem durumdan habersiz Çünkü . Ve benim çocuğum bu durumdan etkilenir mi velayet konusunda lütfen bana yardım edin çok endişeliym şimdiden teşekkürler
Old 11-07-2016, 19:56   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-Birlikte olduğunuz kişinin eşi boşanma davası açarak yazışmaları delil olarak kullanabilir ve eşinden kusurlu olduğu için maddi ve manevi tazminat isteyebilir. Ancak sizden bir şey isteyemez. Yargıtay yakın zamanda bu konuda görüş değiştirdi. Görüş değiştirmeden önceki süreçte aldatan kişinin partneri evliliği biliyorsa aleyhine manevi tazminat hükmediliyordu ancak dediğim gibi şu anda yargıtay bu görüşte değil.

- Bu olaylardan dolayı çocuğunuzun velayetini sizden almak için eski eşiniz dava açarsa hakim uzman psikologların görüşlerine başvuracaktır. Psikologların raporları doğrultusunda hakim velayet hakkında bir karar verecektir. Olayların detayları bilinmediğinden bu aşamada bu konuda bir şey söylemek zordur.

-Hakkınızda dava açılırsa bir avukattan hukuki yardım almanız menfaatinize olacaktır.

Kolay gelsin..
Old 14-07-2016, 13:32   #3
Konuk

Kayıtları ben gönderdiğim ve doğru bir şey yapmadığım için Belki dikkate alınmaz diye düşündüm.ben görüştgm kişinin benim yüzümden zarar görmesini istemiyorum.yaptığım doğru değil pişmanlığını yaşıyorum bu durumu nasıl toparlayablrm.Bundan sonra yapmam gereken nedir yardımlarınız için çok teşekkür ederim Murat bey
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi