Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Darp Raporu ve Adli Sicil

Konuyu Kilitleyin
Old 21-03-2012, 15:54   #1
Konuk

Varsayılan Darp Raporu ve Adli Sicil

Eşimle boşanma aşamasındayken tartıştığımız bir an da bana vurdu, bende şikayetçi oldum ve hayati tehlikesi olmayan ufak bir sıyrık raporuyla darp raporu aldım. Tekrar barıştık fakat kamu davası açılmış. Aldığı ceza para cezasına çevrildi ve 5 yıl içinde aynı suçu işlediği takdirde hapis cezası alacağını söylemiş hakim. Şimdi size sormak istediğim, eşim yeni bir işe girecek ve işyerinden adli sicil kayıdı istiyorlar. Darp olayı onun siciline geçer mi? Darp duruşmasının üstünden 1 ay geçti, kayda işlenmişmidir? Çok acil yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler....
Old 21-03-2012, 17:20   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşimle boşanma aşamasındayken tartıştığımız bir an da bana vurdu, bende şikayetçi oldum ve hayati tehlikesi olmayan ufak bir sıyrık raporuyla darp raporu aldım. Tekrar barıştık fakat kamu davası açılmış. Aldığı ceza para cezasına çevrildi ve 5 yıl içinde aynı suçu işlediği takdirde hapis cezası alacağını söylemiş hakim. Şimdi size sormak istediğim, eşim yeni bir işe girecek ve işyerinden adli sicil kayıdı istiyorlar. Darp olayı onun siciline geçer mi? Darp duruşmasının üstünden 1 ay geçti, kayda işlenmişmidir? Çok acil yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler....

Sayın konuk,
Eşiniz adliyeye gidip adli sicil kaydı alarak durumu görebilir. Bu yapılmadan sorunuzun yanıtını bilmek için; dosyanın incelenmesi, kararın kesinleşip kesinleşmediğinin ve hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilip verilmediğine bakılması gerekir.
Old 21-03-2012, 17:50   #3
Konuk

Sayın Avukat, yanıtınız için teşekkür ederim. Eşim yeni işyerinde eğitim süresinde şuan ve 1 hafta sonrasındaki izin gününe kadar bu konuyla ilgilenemiyor. Kafasına takıldığı için uyku uyumuyor. İnternette konuya benzer araştırmalarım sonucunda DARP OLAYI kimisinde adli sicile işler deniyor kimisinde işlemiyor deniyor. Hakimin söylediği ile karar şimdi kesinleşmiş mi oluyor? Adli sicile işlerse karar kesinleştikten sonra ne kadar bir sürede işlenir? Bizim bilmek istediğimiz bu soruyu yanıtlarsanız çok rahatlayacağız. Saygılar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi