Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Kocaelİ Ünİversİtesİ ÖĞrencİlerİ Yardim Edİn

Yanıt
Old 30-08-2007, 10:11   #1
musti2741

Varsayılan Kocaelİ Ünİversİtesİ ÖĞrencİlerİ Yardim Edİn

Herkese selamlar.Ben bu sene kocaeli hukuk fakültesini kazandım ve sizlerden bir kaç şey hakkında yardım almak istiyorum.
Ders kitapları hakkında aklımda çelişkiler var, kimisi 'al bütün hayatın boyunca işine yarar' diyor kimisi 'alma hiç kapağını bile açma ihtiyacı duymazsın' diyor. Ne yapmam gerekli?
Yurtlar konusuna gelince kampüsün içinde hangi yurtlar var?Bunlar devlet yurtları mı?Tavsiye eder misiniz?
Bir de kampüs şehir merkezine ne kadar uzaklıkta?
Biraz fazla gibi oldu ama yardım ederseniz çok sevinirim
Old 30-08-2007, 17:46   #2
Av.Görkem TURGUT

Sevgili TÜRK27;

Öncelikle aramıza daha doğrusu ailemize hoşgeldin Okula başladığın zaman neden aile kelimesini kullandığımı daha iyi anlayacaksın

Ben ders kitaplarını almanı öneririm.Onlar her zaman elinin altında bulunması gereken kaynaklar.Ancak eğer sen bütün derslere devam etmeyi düşünüyorsan ve güzel not tutabileceğine inanıyorsan bazı kitapları almana gerek yok.Kitaplarını almak için acele etme,okulun açılmasını bekle

Kampüsün içinde Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun hem bayan hem erkek öğrenciler için yurtları var(Yavuz Selim Öğrenci Yurdu).Oda penceresinden fakülteye giren çıkanları dahi görebilirsin Odalar 4 kişilik.Tuvalet ve banyo odanın içinde.Ayrıca her odada bilgisayar masası dizaynında,kitaplıklı 2 adet çalışma masası var.Odanda da ders çalışabilirsinBen 2 senedir bu yurtta kalıyorum ve 3.senemde de kalmaya devam edeceğim.Türkiye'deki en güzel devlet yurdu olduğu söyleniyor,yani tavsiye ederim

Kampüsün merkeze uzaklığı otobüsle 20 dk.Ulaşım problemi olmuyor merak etme

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü yapımı hala devam eden bir kampüs.Eksiklerini sende tabiki fark edeceksin.Ama gerek yeni olması dolayısıyla mimarı yapısı,gerek bu güzel mimarı yapıya uygun güzel öğrenci profili ile sende çok kısa zamanda kampüsünü seveceksin

Bunların dışında bir sorun veya problemin olursa bana özel mesaj yoluyla da ulaşabilirsin

Tekrar hayırlı olsun
Old 31-08-2007, 13:38   #3
musti2741

Görkem arkadaşım yardımın için çok sağol.
Kayıtlar için kocaeliye gittik.Yavuzselim yurdunu gördüm ve çok beğendim anlattığın kadar varmış gerçekten.
Ancak yedeklarden 65. sıradayım listelerin asılmasını bekliyorum.Umarım girebilirim bu yurda.
Tekrar yardımın için teşekkür ederim görüşmek dileğiyle.
Old 17-09-2007, 02:04   #4
lawstudent

selam türk27 öncelikle aramıza hoş geldin.görkemm arkadaşım sanırım sordukların sorulara tatminkar cevaplar vermiştir.onun yazdıklarına bir iki şey daha ekleyebilirm belki.yedek sıran seni çok düşündürmesin muhtemelen ilk hafta kötü ihtimalle de 2.hafta sana sıranın geleceğini düşünüyorum ama sen de her hafta kaç tane yedek öğrencinin alındığını yurdun telefonundan takip et ve kayıt haftan geldiği zaman da yurtta olmaya dikkat et.Ben de seni kutlar aramıza hoş geldin dileklerimi iletirim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi