Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

annem ile babamın boşanma durumu ne olur?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-08-2009, 21:26   #1
Konuk

Varsayılan annem ile babamın boşanma durumu ne olur?

annem ile babamın boşanma ile ilgili sorum olacaktı
Annem ve babam 28 yıllk evli.Bundan yaklaşık 10 yıl önce annemle ilgili çevrede başkasıyla dedikodusu olmuştu bizde şüpelendik ama sonra babamla anlastılar böyle bişiy yok dediler konu kapanmıştı.Babam uzun süredir diyabet hastası cinsel hayatlarında sorunlar oldugunu iki tarafta söylüyordu 3 yıl önce annem hamile kaldı babam çocuk benden diyil dedi kabul etmedi annem aldırdı bebegi.Uzun süredir geçimsizlik vardı aralarında babam emekli çalışmıyor annem çalısıyor zaman zaman geç gelmeleri ve kendine ait arkadaşlarıyla gezmesi babamı şüpheye düşürdü gün geçtikçe ve 6 7 ay önce annem cep telefonunda daha önce ilişkisi oldugu iddia edilen kişinin telefon numaralarını buldu babam şimdi davaları var bu ay sonunda ikinci celse olacak annem suçlamaları kabul etmiyor ve evlilik süresinde alınan evden hak ve babamın maaşından nafaka talep ediyor.Benim sizden asıl yardım etmenizi istedigim konu babam beni ve kardeşimi mahkemede şahit göstermiş ama biz şahitlik yapmak istemiyoruz.Bize bu konuda hukuki bir zorunluluk getirilir mi? Birde babam bu buldugu telefon nuralarını delil olarak kullanıp kullanılan numaraları inceletip bir şey elde edebilir mi?Eger ihanet gerçekse annem hak talep edemez mi? Lütfen banap yardım edin sizlerden cevap bekliyorum.
Old 15-08-2009, 23:42   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Boşanma davasında tanık olarak gösterilmiş olabilirsiniz eğer tanıklık yapmak istemiyorsanız bunu, mahkemeye gelerek mahkeme yargıcına bildirmeniz gerekir.Tanıklık yapmaya zorlanamazsınız.

Boşanma davasının gelişimi konsundaki sorularınıza ise genel hatları ile yanıtlamak gerekirse; babanız annenizin sadakat yükümlülügğünü yerine getirmediğini tanık dahil her tür delil ile ispatlayabilir. Gsm şirketinden ilgili hattın telefon dökümü istenebilir, fatura detayları, anılan numara ile yapılan sık ve anormal saatlerdeki görüşmeler tespit edilebilir.

Ev 2002 yılından önce edinilmiş de olsa ve annenizin evin alımına, korunmasına, iyileştirilmesine yönelik somut katıkısı oldu ise bunu da değer artış payı alacağı olarak dava ve talep etme hakkı vardır.Evililik birliği içinde alınan ev 2002 yılından sonra edinilmiş ise, annenizin bu evde tasfiye payı alacağı da bulunmaktadır.

Zina sebebi ile boşanma halinde, hakim kusurlu eşin artık değer üzerindeki tasfiye payı alacağını kaldırabılır ya da azaltabilir.

Sayın Katılımcı;

Dava dosyasını ve ayrıntıları incelemeden verdiğimiz bilgilerle davayı yönlendirmeyiniz.

Gerek anneniz gerekse babanız haklarını en etkin ve eksiksiz biçimde savunabilmek ve haklarına kavuşabilmek için bir avukatın DOĞRUDAN desteğini almalıdırlar.

Aksi halde, gereksiz masraf ve zaman kaybına da uğrayacaklardır.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi