Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Almanya/Oglumun Durumu

Konuyu Kilitleyin
Old 09-08-2013, 14:03   #1
Konuk

Varsayılan Almanya/Oglumun Durumu

Oncelikle selamlar 7 yildir alman yada yasiyorum 5 yasinda bir oglum var esimin ise daha onceki evliliklerinden biri 17 biri ise 12 olmak uzere iki oglu var ilk yillardan beri esimle gecimsizligimiz var ve sayisiz defa gerekli olmadigi halde aloskanlik haline getirdi esim polislik olduk ve buyuk oglunun yarattigi problemlerden dolayi evimize gelen jugendamtta olaylara dahil oldu surekli esimin polisi aramasi ve polisinde bu durumu oraya aksettirmesi sonucu cocugum alinma tehlikesiyle karsi karsi ya iki yildir bi araya gelmemizi istemiyolardi fakat biz bi muddet sonra dayanamayip ayni evde yasiyorduk fakatson kavgamizda da polislik olunca olay cok ciddi bir boyuta tasindi ve sali gunu terminimiz var size sorum alinma olasiligi nedir yada ne gibi tedbirler alabilirim alincak korkusuyla yasamak beni yipratti yeniden ayrilmamizi ve belirleyecekleri zamanda oglumu gormemi istiyolar bunlara uyarsam dahami iyi olur arti olarak iki yildir bana gore durum degerlendirmesi yapmiyolar ne zaman yakamizi birakirlar bugune kadar iki tane familien hilfe geldi
cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler.
Old 09-08-2013, 22:01   #2
Gemici

Alıntı:
Oncelikle selamlar 7 yildir alman yada yasiyorum 5 yasinda bir oglum var esimin ise daha onceki evliliklerinden biri 17 biri ise 12 olmak uzere iki oglu var ilk yillardan beri esimle gecimsizligimiz var ve sayisiz defa gerekli olmadigi halde aloskanlik haline getirdi esim polislik olduk ve buyuk oglunun yarattigi problemlerden dolayi evimize gelen jugendamtta olaylara dahil oldu surekli esimin polisi aramasi ve polisinde bu durumu oraya aksettirmesi sonucu cocugum alinma tehlikesiyle karsi karsi ya iki yildir bi araya gelmemizi istemiyolardi fakat biz bi muddet sonra dayanamayip ayni evde yasiyorduk fakatson kavgamizda da polislik olunca olay cok ciddi bir boyuta tasindi ve sali gunu terminimiz var size sorum alinma olasiligi nedir yada ne gibi tedbirler alabilirim alincak korkusuyla yasamak beni yipratti yeniden ayrilmamizi ve belirleyecekleri zamanda oglumu gormemi istiyolar bunlara uyarsam dahami iyi olur arti olarak iki yildir bana gore durum degerlendirmesi yapmiyolar ne zaman yakamizi birakirlar bugune kadar iki tane familien hilfe geldi
cevaplarsaniz sevinirim tesekkurler.

Sayın Konuk,
vereceğim cevabın Sizi sevindireceğini zannetmiyorum. Ayrıca mahkemenin ve Jugendamtın yakanızı kolay kolay bırakacağını da zannetmiyorum. Anlattıklarınıza bakınca çocukların Sizden alınıp ya bir bakım evine, ya da bakıcı bir aileye verileceğini düşünüyorum.

Neden yazdıklarınızda açıkça belirtilmiş ama, buna rağmen kısaca belirteyim:
1. Durmadan kavga edip barışıyorsunuz,
2. Eve durmadan polis geliyor,
3. Eşinizin 17 yaşındaki oğlu, çok büyük bir ihtimalle, kavgalarınızdan ve evdeki huzursuzluktan dolayı problemli bir çocuk olmuş,
4. Bu durum 5 yaşındaki oğlunuzu ve eşinizin 12 yaşındaki oğlunu etkiler, çocukların geleceği ve menfaatları bakımından iyi bir gelişme değildir,
5. Çocukların eğitiminde Size yardımcı olsunlar diye iki sefer Familienhilfe(aileye çocuk eğitiminde yardımcı olsunlar diye sosyal pedagog) yardımı yapılmış,
6. Salı günkü mahkeme terminizin aile içi şiddetten mi yoksa çocukların aileden alınması için mi olduğunu bilmiyorum, eğer çocukların Sizden alınması içinse, büyük bir ihtimalle çocuklar Sizden alınır diye düşünüyorum,
7. Eşiniz Size kötü davrandığında evden çıkıp onu şikayet edebilir ve geri dönebilirsiniz. Bu Sizin kendi bileceğiniz bir konu. Bu durum çocukların eğitimine ve geleceğine zararlı oluyorsa 'küserim de geri de dönerim' diyemesiniz. Dediğiniz ve çocukların menfaatine ters düştüğünüz anda devlet gelir.
8. Buna rağmen 'hakkımızı ve çocuklarımızı elimizden alıyorlar' diye düşünüyorsanız bir avukata danışın.

Saygılarımla
Old 11-08-2013, 22:24   #3
Konuk

Varsayılan oglumun durumu

Oncelikle sorumu cevapladiginiz icin tesekkur ederim sali gunku terminimiz mahkemede degil jugendamt ta bana familienhilfe cocugu ne zaman gorebilecegimle ilgili plan yapacaklarini ve bu durumlari konusacagimizi soylediler ancak yinede huzursuzum sizinde dediginiz gibi alinmasi icin butun nedenler ortada insallah allah beni bu aciyla sinamaz
Old 12-08-2013, 01:16   #4
Gemici

Alıntı:
Yazan Konuk
Oncelikle sorumu cevapladiginiz icin tesekkur ederim sali gunku terminimiz mahkemede degil jugendamt ta bana familienhilfe cocugu ne zaman gorebilecegimle ilgili plan yapacaklarini ve bu durumlari konusacagimizi soylediler ancak yinede huzursuzum sizinde dediginiz gibi alinmasi icin butun nedenler ortada insallah allah beni bu aciyla sinamaz

Sayın Konuk,
Şimdiye kadar yazdıklarınızdan çocuğun Sizin yanınızda yaşadığı sonucunu çıkarıyorum.
Böyle olunca da cocugu ne zaman görebilecegimle ilgili plan yapacaklarini ve bu durumlari konusacagimizi söylediler ifadenize bir anlam veremiyorum.
1. Ortada gecikmesi tehlike doğurabilecek acil bir durum yoksa ve çocuğun menfaati tehlikede değilse Jugendamtın çocuğu elinizden alma durumu söz konusu olamaz benim düşünceme göre. Çünkü çocuğun Sizden alınması için genelde mahkeme karar verir. Diğer bir olanak çocuğun Sizden alınması için yapılan bir teklifi imzalamanızdır. Jugendamt Size bu türden bir teklifte bulunursa, imzalamadan önce iyi Almanca bilen, daha doğrusu konudan anlayan birisine danışmanızda fayda var. Jugendamt böyle bir teklifte bulunduğunda imza atmaktan kaçınırsanız, Jugendamt mahkemeye müracaat edip mahkemenin karar vermesini istiyebilir.
2. Plan yapacaklarını demenizden 'Hilfeplangespräch'ı anlıyorum. Hilfeplangespräch(Yardım planı konuşması): Jugendamt, Familienhilfeyi(aile yardımı) üstlenecek kurumun temsilcisi ve Sizin bir araya gelerek hangi türden bir yardım gerektiği konusunda yapacağınız konuşma anlamına geliyor.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi