Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ne nafaka nede borclari odemiyor.

Konuyu Kilitleyin
Old 20-12-2018, 13:03   #1
Ayse can

Varsayılan Ne nafaka nede borclari odemiyor.

Evliligimiz sirasinda adima şahıs firmasi acmasina izin verdim. Bunun sadece evden ek is imkani saglayacagini ve hic bir maddi manevi zararinin bulunmayacagini soyleyen eski esime genel vekalet verdim. Akabinde is yeri acti sirket telefonlari internet elektrik su vs. Bi cok girişim de bulunmakla birlikte adima kredi cekti. Bunlara baslangicta sesim cikmadi fakat calismayip butun bunlari ustume yapistirip biraktigini insanlari calisir gosterip sigorta yaptigini ogrendikten sonra gecim sikintisi ve iki de bebegimin varligi sebebi ile siddetli gecimsizlige dustugumuz evliligi bitirdik. Bosanma sirasinda protokole eklettigimiz tum borclari hakim karsisinda kabul edip odeyecegini taahut etti. Ilamli karar ile icra davasi actim nafaka ve borçlar odenmiyor. Ustelik nafakayi odemesini istedigimde cesitli hakaretlere magruz kaliyorum iki cocugumla karadebizde yasamaya calisiyorum ancak gelen alicakli avukat telefonlari evraklar. Ve bu borclarin sicilimde yarattigi kara leke sebebi ile calisamiyorum kimse sigortali olarak calistirmak istemiyor. Ustelik borclarin sicilimi hem yillardir yok etmesi hemde yillarca da kara leke gibi hayatimda kalicak olmasi beni kahrediyor. Bu kadar hakli dellilli ispatli olmasina ragmen ben neden hâlâ magdurum. Uzerimde 100.000 in uzerinde borc bulunurken yeniden evlenip bi alileye nasil eklenebilirim. Kendisi evlendi ve tekrar cocuk sahibi oldu buradaki cocuklarini da 3 seneden uzun suredir de tek sefer bile gormeye gelmedi ustelik buna asla engel olmadigim halde. Lutfen bana yardimci olun
Old 21-12-2018, 16:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alacaklarınızın tahsili için icra dosyasının takibi gerekmektedir.

Borcun ödenmemesi sebebi ile haciz istenebilir ve nafaka ödenmemesi sebebi ile icra Mahkemesine şikayet edilebilir.

Bu başvuruları bir avukat aracılığı ile yapmanız yararınızadır. Mali durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baroya başvurarak tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi