Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Avusturya için yardım

Konuyu Kilitleyin
Old 25-09-2018, 14:28   #1
Avusturyadan Konuk

Varsayılan Avusturya için yardım

Merhabalar. Sitenizi kadın haklarını araştırırken keşfettim.
Bana yardımcı olabilecek ve sorularıma cevap bulabileceğinizi düşünüyorum.
Avusturya da bir yabancıyla 5 aydır evliyim. Beni buraya birçok vaatle getirdi. 1 yıllık oturum aldım. Fakat oturumumun gelmesi uzun sürdüğü için bir kursa ve işe başlayamadım. Ama gelmeden önce Tr’de bir kursa gitmiştim ve A1 belgesi almıştım. Almanca anlıyorum fakat konuşma da problemler var. Eşimle ingilizce anlaşıyoruz. Eşim sürekli başka kadınlarla münasip konular konuşup mesajlaşıyor. Ve bana sinirlendiğinde şiddet uyguluyor. Her vurduğunda morluklarımın ve yaralarımın fotoğraflarını çektim tarihli olarak. Konuştuğu kadınlarla mesajlarının ekran görüntüleri de ben de var. Şimdi beni tehdit ediyor boşanmaya zorluyor. Eğer boşanmazsam beni sokağa atarlarmış, Avusturya hükümeti beni ciddiye almazmış kendi halkının hakları daha öncelikli olurmuş öyle diyor. Beni dövdüğüne kimse inanmazmış ve eğer işleri zorlarsam buraya onun parası için geldiğimi ve onu kullandığım gibi bir takım yalanlar söyleyecekmiş.
Benim sorum ben tabi ki boşanırım ama ülkeme dönmek istemiyorum ve eşim yüzünden her türlü zarara uğradım bunun bir bedeli benim bir hakkım olmalı. Bu haklarım nelerdir ben nasıl bir yol izlemeliyim. Burada ailem, arkadaşım kimsem yok. Evden bile çıkamıyorum.
Old 08-10-2018, 17:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşandığınızda bulunduğunuz ülkede kalma koşulları konusunda haklarınızı eşinizin caydırıcı söyleyişlerinden değil,bulunduğunuz ülke yasalarını bilen bir avukattan veya bu konuda çalışan kurum ve kuruluşlardan öğrenmeniz yararınızadır.

Şiddete maruz kalan insanlar aşağıda belirtilen numaralara günün 24 saati ulaşılabilir acil durum merkezlerine başvurabilirler.

Polis
Telefon: 133
24-Saat-Kadın Acil Hattı / 24-Stunden Frauennotruf (Almanca)
Telefon: +43 1 71 71 9
Viyana Kadın Sığınma Evleri / Verein Frauenhäuser Wien (Almanca)
Telefon: +43 5 77 22
Şiddete Karşı Kadınlara Yardım Hattı - Türkçe bilgi: 117 KB PDF (Türkçe) / Frauenhelpline gegen Gewalt (Almanca)
Telefon: +43 800 222 555 (ücretsiz)

https://www.wien.gv.at/tr/kadinlar/siddet-yardim.htm

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi