Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Yeni Bir Forum Özelliği

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-04-2002, 21:43   #1
Admin

Yeni Fikir Yeni Bir Forum Özelliği

Merhaba,

Forumumuzda yeni bir özellik test aşamasında devre girdi: HTML mesajlar..

Biliyorsunuz forumumuz bazı durumlarda size email ile çeşitli haberler gönderiyor: Yeni bir özel mesajınız olduğunda, izlemeye aldığınız(yanıt yazdığınız) bir konuya yeni bir yanıt veren olduğunda vb. Eğer email programınız/hesabınız renkli (HTML) mesajlar okumanıza izin veriyorsa, artık forumun size gönderdiği bu mesajların da HTML formatında (düz metin gibi değil, bir internet sayfası gibi tasarlanmış şekilde) gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Mesajlarınızı bu yeni düzende almak için buraya tıklayınız. Bu yeni mesajları daha kullanışlı bulacağınızı ve daha çok seveceğinizi sanıyorum.

Ancak bu ayarlamayı yaptıktan sonra adresinize ulaşan mesajlar karışık ve okunmaz bir hal alırsa, bu durumda buraya tıklayarak mesaj ayarını eski haline getirebilirsiniz. Eğer eski bir email programı kullanıyorsanız, email hesabınız HTML mesajlara izin vermiyorsa ya da email programınızın ayarları buna göre yapılmadı ise, HTML mesajları okuyamıyor olabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki yeni email programlarının tamamına yakını bu mesajları sorunsuz olarak okumaktadır, o nedenle çekinmeden deneyiniz.

Bu yeni düzeni dener ve tecrübe, öneri ve şikayetlerinizi paylaşırsanız, mesaj alma prosedürünü iyileştirmeme yardımcı olmuş olursunuz.

Saygılarımla,
Old 30-04-2002, 10:18   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Olumlu Güzel olmuş

sn.Admin çok güzel bir işlev katmışsınız.Teşekkürler.
Old 03-05-2002, 15:01   #3
hukukin

Varsayılan Ynt: Güzel olmuş

Forumlarda Html kodlarının açık olması güzel bir özellik olduğu gibi, kötüye de kullanılabilinir, tecrübeli bir admin olarak bu tavsiyemin dikkate alınmasını rica ederim. Kendi sitemde sadece forum kodları kullanıyorum. Html malesef kötüye kullanılabilinir. Çok basit bir örnek; sayfanın başka sayfaya/siteye yönlendirilmesi sağlanabilir. Burada daha fazla açıklama yapmam sakıncalı olduğundan bu kadarı ile yetiniyorum. Saygılar...
Old 03-05-2002, 20:17   #4
Admin

Varsayılan Ynt: Ynt: Güzel olmuş

Merhaba,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: hukukin
Forumlarda Html kodlarının açık olması güzel bir özellik olduğu gibi, kötüye de kullanılabilinir, tecrübeli bir admin olarak bu tavsiyemin dikkate alınmasını rica ederim. Kendi sitemde sadece forum kodları kullanıyorum. Html malesef kötüye kullanılabilinir. Çok basit bir örnek; sayfanın başka sayfaya/siteye yönlendirilmesi sağlanabilir. Burada daha fazla açıklama yapmam sakıncalı olduğundan bu kadarı ile yetiniyorum. Saygılar...

Saptamanız tamamen doğru olmakla birlikte burada bahsedilen konu bu değil.

Forumlarda HTML kodlarının güvenlik açısından doğurduğu sakıncalar malumum ve bu nedenle de bizim forumumuzda da bu kodlar kullanıma kapalıdır (İsterseniz test alanında kullanmayı deneyin, kullanamadığınızı göreceksiniz).

Ancak bu mesajda ifade etmeye çalıştığım özellik çok farklı bir özellik: Bu özellik bu siteden sizin adresinize ulaşan mesajların HTML formatında gönderilmesini sağlıyor ki, gönderici kullanıcılar değil, site (=ben) olduğum için ne sitenin, ne de üyelerin güvenliği açısından hiçbir sakınca yok.

Bu arada belirtmek isterim ki, bu yeni sistemin programlaması tamamen bana aittir ve bizimle aynı forum programını kullanan binlerce sitenin, milyonlarca kullanıcıları arasında Türk Hukuk Sitesi kullanıcıları da bu forum programı ile bu sistemi dünyada ilk kullanan internet kullanıcılarıdır. Yakında bu sistemi forum programının orjinal sitesinde de ücretsiz olarak yayınlayacağım ve oldukça ilgi çekeceğine eminim..

Bunu da güvenlik açısından bir endişeniz olmaması için yazdım..

Saygılarımla,
Old 04-05-2002, 00:55   #5
hukukin

Varsayılan Ynt: Ynt: Ynt: Güzel olmuş

Aydınlatıcı bilginiz için teşekkür ederim. Ben de benzer bir script kullanıyorum. Daha fazla açıklama yapmama gerek yok sanırım. Forum orijinal sitesinde sizin http://www.vbulletin.com/features/index.html scriptinizden bahsediliyor. "Support for smilies, vB Code or HTML in messages (admin configurable)..."...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi