Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Savcının "s.çt.ğ."nı iddia etmek ve yazmak

Yanıt
Old 20-12-2010, 10:53   #61
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sizce hangi suç ?

Hakaret suçu olsa idi öyle tahmin ediyorum ki Sayın Cengiz Aladağ'ın
Alıntı:
Hakaret suçudur büyük olasılıkla.
yanıtıyla ilgili bir tepki verirdiniz. Hakkınızda başlatılan soruşturmada size isnat edilen suç, acaba avukatlık mesleği kapsamında işlenebilecek suçlardan mıdır?
Old 23-12-2010, 01:23   #62
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Kavili, benim "rüyaya yatarak" sonucu bulmam biraz uzun sürer. Bu nedenle yanıtı sizden bekliyorum.
Hem, bu totoyu tutturacağıma süper lotoyu tuttururum daha iyi.

Sayın Aladağ,

Toto tutturmanız uzun sürse bile bürokrasi sizi bekleyebilir; biz de sizin yanıtınızı veya tahminlerinizi bekliyoruz.

Atış serbest.

Ömer Kavili
Old 23-12-2010, 01:37   #63
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Hakaret suçu olsa idi öyle tahmin ediyorum ki Sayın Cengiz Aladağ'ın yanıtıyla ilgili bir tepki verirdiniz. Hakkınızda başlatılan soruşturmada size isnat edilen suç, acaba avukatlık mesleği kapsamında işlenebilecek suçlardan mıdır?

Sayın Ekici,

Suç türü bulamasanız bile SİZ SUÇ UYDURUNUZ ÇÜNKÜ HASMINIZ AVUKAT !

Ömer Kavili
Şüpheli ( Neyin şüphelisi acaba ? )
Old 23-12-2010, 12:57   #64
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın Aladağ,

Toto tutturmanız uzun sürse bile bürokrasi sizi bekleyebilir; biz de sizin yanıtınızı veya tahminlerinizi bekliyoruz.

Atış serbest.

Ömer Kavili

Neden, bu foruma yazmaya korkuyorum, acaba?
Old 23-12-2010, 13:07   #65
Admin

Sayın Av.Ömer KAVİLİ,
Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sitemiz keşfedilmiş ve sitedeki hukuk tartışmaları soruşturma yazısına eklenmiş ise de "Şikayet Butonu" site üyelerine ait ayrıcalıklı bir seçenektir.
Sizin de belirttiğiniz gibi şikayet butonu site üyelerimize ait ayrıcalıklı bir seçenektir ve bu konuyla ilgili bunu kullanmaya başlamış üyelerimiz de vardır.

Dilerseniz artık "toto oynamayı" bırakıp "hukuki sadede" gelelim. Suç duyurusunun ne ilgili olduğunu konusunda hukuki ayrıntıları belirtirseniz, konu başlığında "hukuk değerlendirme ve tartışma" yapmak mümkün olur ki, sizin de takdir edeceğiniz üzere bu konunun amacı budur (bu değilse de bu olmalıdır).
Old 23-12-2010, 13:30   #66
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Neden, bu foruma yazmaya korkuyorum, acaba?

Bizler neden yazmaya korkmuyoruz acaba?

Meşhur ve veciz hukuki sözler nelerdi?:

1.) "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz!" (Bir apaçi atasözüdür)

2.) "Aklan da gel" (Anonimdir)

Bu iki prensibe uyarsan hiç korkmazsın abi...
Old 23-12-2010, 13:57   #67
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici

Suç konusunu ve detayları, Sayın Kavili yazdıktan sonra cevap verme ve fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutuyorum.
Old 23-12-2010, 14:26   #68
Av.Suat Ergin

Alıntı:

Bu iki prensibe uyarsan hiç korkmazsın abi...:evet:

Saim Bey,

THS'de, "Kavilizmin kurucusu Ömer Kavili'dir" "Kavilist Akım" gibi ifadeleri ilk siz kullanmıştınız, değil mi?

Korkmadan cevap verir misiniz?
Old 23-12-2010, 14:30   #69
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Kavili, benim "rüyaya yatarak" sonucu bulmam biraz uzun sürer. Bu nedenle yanıtı sizden bekliyorum.
Hem, bu totoyu tutturacağıma süper lotoyu tuttururum daha iyi.

Ben tahmin hakkımı kullanayım(korkarak). THS yemeklerinde sıkça şöyle derdim: "Bir gün, bir hakim Ömer Bey'i dövecek" Böyle bir olay olmuştur. Daha sonra ise, "Yargı görevini yapana engel olmak" gibi bir suçtan dolayı, suç duyurusunda bulunulmuştur (korkarak, yazıyorum).
Old 23-12-2010, 15:05   #70
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Saim Bey,

THS'de, "Kavilizmin kurucusu Ömer Kavili'dir" "Kavilist Akım" gibi ifadeleri ilk siz kullanmıştınız, değil mi?

Korkmadan cevap verir misiniz?

Sizin gibi kıymetli öğrencileri hızla artınca, "Kavili okulu" demiştim. Ve artan ilgi nedeniyle de bu akıma "Kavilizm" demiştim.

Yine diyorum ne var bunda? Bir şeyi icra etmek ayrı şeydir, ona isim vermek, tespitte bulunmak ise ayrı şeydir, üstadım.
Old 23-12-2010, 15:07   #71
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Suç konusunu ve detayları, Sayın Kavili yazdıktan sonra cevap verme ve fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutuyorum.

Aza dair bir şey yazmamışsın ki fazlaya dair haklarını saklı tutasın!
Old 23-12-2010, 15:37   #72
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Sizin gibi kıymetli öğrencileri hızla artınca, "Kavili okulu" demiştim. Ve artan ilgi nedeniyle de bu akıma "Kavilizm" demiştim.

Yine diyorum ne var bunda? Bir şeyi icra etmek ayrı şeydir, ona isim vermek, tespitte bulunmak ise ayrı şeydir, üstadım.

Yani suç işlemeye devam ediyorsun. Hakkında hayırlısı olsun.
Old 23-12-2010, 15:41   #73
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Yani suç işlemeye devam ediyorsun. Hakkında hayırlısı olsun.

Suç işlemeye derken? Kaviliye, Kavili demek suç mu?
Old 23-12-2010, 15:51   #74
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Suç işlemeye derken? Kaviliye, Kavili demek suç mu?

Az önce bir örgütten/ideolojiden söz etmedin mi?

Alıntı:
Yazan Muhtemel Sanık
bu akıma "Kavilizm" demiştim

Sen bu yazdığının bazı cevval savcılarımızın gözünden kaçacağını mı, sanıyorsun.
Old 29-12-2010, 12:05   #75
Av. Engin EKİCİ

Sayın KAVİLİ;

Hakkınızdaki soruşturmada size hangi suçun isnat edilmiş olabileceğinin tahmini konusunda sanıyorum beklediğiniz ölçüde bir katılım olmadı. Ancak, suçun ne olduğunu paylaşırsanız, Sayın Admin'in de ifade ettiği üzre hukuksal zeminde bir tartışmaya zemin hazırlayabileceğinizi düşünüyorum. Çünkü ortada sadece sizi değil, THS'nin tüm üyelerini ilgilendiren hassas bir durum mevcut. Yazdıklarımızın hangi durumlarda suç unsuru teşkil edip etmediği, daha doğrusu adli mercilerce nasıl algılandığı noktasında bilgi sahibi olmak hepimizin menfaati gereği. Sizi kobay olarak kullandığımızı da nereden çıkardınız?

Saygılarımla..
Old 02-02-2011, 00:42   #76
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:

Sevgili hücre adayı arkadaşım,

Zift veya katran yağarken "aklanıp gelsem" olur mu ?

Ömer Kavili 15638

" Hak, huk, HUKUK ; gak, guk, GUGUK !!! "

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 02-02-2011, 05:00   #77
Av. Savaş Tunca

Sevgili Ömer Ağabey,

Şarköy 'de bir hapishane varmış. Mahkumu da azmış. Oranın infaz işlerine bakan bir arkadaşım var. Eğer yatmaya buraya gelirsen, sigaran benden demişti. Sigara içmediğim için takas da yapabiliriz. Belki çay bedavaya gelir. Bu bakımdan Şarköy'ü tavsiye ediyorum. Ben zaten firardayım, dönemiyorum...
Old 02-02-2011, 19:25   #78
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sevgili hücre adayı arkadaşım,

Zift veya katran yağarken "aklanıp gelsem" olur mu ?

Ömer Kavili 15638

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF

Sevgili Kavilizm,

Ne desem bilemiyorum. Dünyanın en ilginç davaları listesine bir şekilde girip, Kavilizmi evrenselleştireceksin gibi bir halin var... Allah selamet versin.

Bu arada kafama takıldı: Mısırdaki isyancılar da ayakta savunma yapıyorlar... Ne dersin üstadım, oturarak mı ayaklansalar..?
Old 19-02-2011, 15:23   #79
Av.Ozan Kayahan

Eğer suçun tanımı yapılırsa unsurlarının oluşup oluşmadığı noktasında teşhis yapılabilir. Varsayımlar üzerinden tartışmak verimli olmuyor kanaatindeyim.
Old 20-04-2011, 22:54   #80
Av.Ömer KAVİLİ

Arkadaşlar,

Sultanbeyli Savcılıktan bir yazı geldi ancak hangi konuda şikayet ve inceleme yapıldığı yazılmamış.

"Soruşturma konusu hakkında aydınlatılmayı isteme hakkı" çerçevesinde itiraz edeceğim.

Herkesin ilgi ve bilgisine saygılarımla.

Ömer Kavili 15638
Şüpheli

0532 322 00 23

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Old 21-04-2011, 01:38   #81
Av. Savaş Tunca

Değerli meslektaşım, bana yazı da gönderemedikleri için, adliyede kanser vak'alarında bir artış olacağını öngörüyorum, bilmem siz ne dersiniz?

Gene mi sanıksınız, ben bıkamadım ama siz de bıkamıyorsunuz?

İnanın sizi izlemekten "American Dream"i ağız tadıyla yaşayamıyorum.

Saygılarımı sunarım.
Old 18-05-2011, 05:39   #82
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Av. Savaş Tunca
Değerli meslektaşım, bana yazı da gönderemedikleri için, adliyede kanser vak'alarında bir artış olacağını öngörüyorum, bilmem siz ne dersiniz?

Gene mi sanıksınız, ben bıkamadım ama siz de bıkamıyorsunuz?

İnanın sizi izlemekten "American Dream"i ağız tadıyla yaşayamıyorum.

Saygılarımı sunarım.

Savcılıktan gelen yazıya "açıklama yapılmasını istediğimiz" cevap dilekçemizi verdik.

Bilginize.

Ömer Kavili 15638
Şüpheli
Old 17-05-2012, 02:33   #84
Av. Savaş Tunca

Varsayılan İnanmam

Değerli Meslektaşım,

Bu konuda cevap verirler mi?

Bence unutmanızı ve konunun bu şekilde kapanmasını beklemektedirler. En iyisi hukuki bir şekilde onları tahrik edip, cevap vermelerini tekrardan bir tekid ile hatırlatsanız mı?

Ben de bildiğiniz gibi tam teknik takibe takılıp, açıkça ifade edemiyorum, o meselede yakalanan savcı için ne gibi bir yazayım, yüzlerine vurayım diye düşünüyorum ama, isabet ettirebilir miyim, diye de ayrıca kaygılıyım.

Siz bugüne kadar yüzlerine bir şey vurmayı başarabildiniz mi? Yoksa ne atarsak atalım yüzlerine isabet ettirmeyi başaramaz mıyız?

Selamlar,

Av. Savaş TUNCA
Old 17-05-2012, 08:42   #85
Hassas Terazi

Varsayılan Şüphe -hala- sanık lehine mi?

Sevgili üstad,

bir vatandaş ve izleyiciniz olarak gereksiz bir çıkış yapmışsınız bence.

Dilekçenizde "o kelimeyi" açıkça mı yazdınız kodlayarak mı? Kodladıysanız, savcılık " suçattığını" yazarken, sehven (hep savcılar mı sehven hata yapacak) öyle mi yazdınız, ya da doğru yazdınız ancak düzeltmeler sırasında yanlışlıkla bazı harfler silindi mi?
Old 26-08-2012, 18:10   #86
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Hassas Terazi
Sevgili üstad,

bir vatandaş ve izleyiciniz olarak gereksiz bir çıkış yapmışsınız bence.

Dilekçenizde "o kelimeyi" açıkça mı yazdınız kodlayarak mı? Kodladıysanız, savcılık " suçattığını" yazarken, sehven (hep savcılar mı sehven hata yapacak) öyle mi yazdınız, ya da doğru yazdınız ancak düzeltmeler sırasında yanlışlıkla bazı harfler silindi mi?
Sayın "Hassas Terazi"
O yazının bize ait olduğunu neye dayanarak iddia ettiğiniz açıklanmalıdır.

O yazının bize ait OLMADIĞINI yineleyelim ve o kelime ADALET BAKANLIĞI'nda HAKİM statüsünden olup MÜSTEŞAR YARDIMCISI kadrosunda görevli bir memura aittir.

Ömer Kavili
Old 27-08-2012, 10:00   #87
Hassas Terazi

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Sayın "Hassas Terazi"
O yazının bize ait olduğunu neye dayanarak iddia ettiğiniz açıklanmalıdır.

O yazının bize ait OLMADIĞINI yineleyelim ve o kelime ADALET BAKANLIĞI'nda HAKİM statüsünden olup MÜSTEŞAR YARDIMCISI kadrosunda görevli bir memura aittir.

Ömer Kavili

Sayın Kavili,

bir şey iddia ettiğimiz yok, iddia makamında da değiliz. Dikkat ederseniz soru soruyoruz ve anlamaya çalışıyoruz. Yazınıza gelen karşılıkların önemli bir bölümünde anlaşılma sorunundan söz ediliyor, açıklık talep ediliyor. Ve başka üye de benim anladığım gibi anlamış.

Terazimizin hassaslığından, en azından hassas olma gayreti konusunda sarkazma, tırnak içi ifadelere gerek yok. Kavilizmde sarkazm olduğunu bilmiyordum, tevazu daha çok yakışır. Terazimiz iner, çıkar, sorar, öğrenir, sonunda herkesi doğru tartar, endişeniz olmasın.
Old 01-11-2012, 01:45   #88
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan Hassas Terazi
Sevgili üstad,

...

Alıntı:
Yazan Hassas Terazi
Sayın Kavili,

bir şey iddia ettiğimiz yok, iddia makamında da değiliz. Dikkat ederseniz soru soruyoruz ve anlamaya çalışıyoruz. Yazınıza gelen karşılıkların önemli bir bölümünde anlaşılma sorunundan söz ediliyor, açıklık talep ediliyor. Ve başka üye de benim anladığım gibi anlamış.

Terazimizin hassaslığından, en azından hassas olma gayreti konusunda sarkazma, tırnak içi ifadelere gerek yok. Kavilizmde sarkazm olduğunu bilmiyordum, tevazu daha çok yakışır. Terazimiz iner, çıkar, sorar, öğrenir, sonunda herkesi doğru tartar, endişeniz olmasın.

Sayın "Hassas Terazi",
Sizin iletilerinizde hem benim yazdığımı yazabiliyorsunuz ve hem de "...bizim bir şey iddia ettiğimiz yok..." diyebiliyorsunuz; bu açıklanması gereken bir açık çelişkidir.
Old 01-11-2012, 01:52   #89
Av.Ömer KAVİLİ

Herkese açıkça yeniden belirtmeliyim ki,
başlıktaki sözler
bizim dilekçelerimizin hiçbirinde bizim tarafımızdan yazılmamıştır fakat savunma veren davalı Adalet Bakanlığı memuru tarafından BİZE YÜKLETİLEREK ASILSIZCA YAZILABİLMİŞTİR.

Ömer Kavili 15638
------------------
" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi