Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Kontrollü Istirahat Raporlari

Yanıt
Old 26-02-2015, 01:38   #1
Konuk

Soru Kontrollü Istirahat Raporlari

bir rahatsızlık sonucu doktor tarafından 3 ay istirahat raporu aldım rapor KONTROL RAPORU idi ben mevzuatı bilmediğim için hastahanede beni uyarmadığı için kontrol tarihinde hastahaneye gitmedim raporun üzerinden 2 ay geçti sgk rapor kontrollü olduğu için ve zamanında muayeneye gitmediğim için rapor parasını alamayacağımı söyledi bu konuda ne yapabilirim geriye dönük işlem yapabilirmiyim rapor parasını nasıl alırım teşekkürler kolay gelsin.
Old 11-03-2015, 17:03   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
bir rahatsızlık sonucu doktor tarafından 3 ay istirahat raporu aldım rapor KONTROL RAPORU idi ben mevzuatı bilmediğim için hastahanede beni uyarmadığı için kontrol tarihinde hastahaneye gitmedim raporun üzerinden 2 ay geçti sgk rapor kontrollü olduğu için ve zamanında muayeneye gitmediğim için rapor parasını alamayacağımı söyledi bu konuda ne yapabilirim geriye dönük işlem yapabilirmiyim rapor parasını nasıl alırım teşekkürler kolay gelsin.
----------------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,

Durumunuzu SGk'ya bir dilekce ile iletebilir,onlardan gelecek yanıta göre işleminizi tamamlayabilirisniz görüşündeyim.
Saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN
Old 13-03-2015, 13:07   #3
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk

İstirahat raporunu elinize teslim etmeleri nedeniyle verilen raporda belli bir gün sonrasına çalışır/istirahatli şeklinde bildirilir. Size kontrol günü verildiğine göre o tarihte kontrole gitmemişseniz geri ödeme yapılamaz. Geriye dönük işlem yapmanız da mümkün değildir. Ancak doktorunuza başvurarak o tarihdeki kontrol işlemini kaldırmasını isteyebilirsiniz. Ancak kontrolü şart bir hastalığa yönelik rapor verilmişse (3 ay süre başka türlü verilemez) hekim kontrolü kaldırmayacaktır.

Geçmiş olsun.
Old 11-01-2016, 19:17   #4
Yüksel aslan

Varsayılan Isdirat rapor

Kasim ayinda biray isdiratim vardi isdirat bitisinde kontrola geldim ikinci kontrola gelmemi soyledi ama tarih ve gun verdimi veemedimi farkinda degilim ogun ayle sorunum oldugundan dolayi doktorumun soyledigini algilayamadim icin ikinci kontrol tarihi farkedemedimden dolayi gelemedim 170 arayarak rapor parasini sordugumda isdiratimin kapanmadigini konturol altinda oldunu soyleyerek odemeyapamadiklarini soylediler bende hastaneye ortopidik doktorlara durumumu anlatim halde bana yardimci olamiycaklarini soylediler bunu nasil cozebiliriz bir yolgozterin yardimci olun allah risasi icin dogru yollu gozterin ben bu ucreti almam lazim isdiratli oldugum gunu calisamadim icin kirami veremedim sorunlar yasiyorum hem ev sahibinden hem isyeride sorunlar yasiyorum ben yardimci olzu sor ve madur durumdayim
Old 21-02-2016, 20:33   #5
Konuk

Varsayılan Bel fitigi ameliyati

Bel fitigindan amelyat oldum memleketimde 2ay istirahatten sonra doktorum is basi yapmami uygun gordu fakat is basi yaptiktan sonra agrilarim devam ediyor ve calisamiyorum gorev yaptigim ildeki hastaneden durumumu anlatarak istirahat almam mumkunmu acaba (askeriyede uzm erbas olarak gorev yapmaktayim)
Old 24-01-2023, 23:18   #6
Konuk

Varsayılan Tuna

Bu kontrollü rapor nasıl oluyor
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi