Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Katil zekasına sahip misiniz?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-03-2008, 21:06   #31
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan İLKİNC
SORU:
Olayımızda bir anne, bu annenın ıkı kızı ve bir adam var.
Birgun kız kardeşlerın anneleri ölür.İki kız kardes annelerine cenazelerine giderle r.Kucuk olan kız kardes,dha once hayatında hıc gormedıgı,ılk defa cenazede gordugu bir adama aşık olur.Yalnız bir dahada hiç görmez.Sonra büyük kız kardeş ölür.Neden?

Koyulaştırdığım bölümü dikkate alırsak, büyük kız kardeş eceliyle ölmüş de olabilir
Old 01-04-2008, 16:15   #32
av.cemile

Konuyu çok geç gördüm, cevaplara da çok güldüm ve eğlendim.Ama ilk başta konuyu ciddiyetle okudum ve soruyu cevaplamaya hazırlandım. Ve de şunu öğrendim ki ben de o potansiyel hiiiiç yok. Aklıma ilk ve son gelen hastalıktan öldüğü idi. Annesi ölüyor ama üzüntüden ölebileceği bile aklıma gelmiyor.
Old 05-09-2008, 08:54   #34
Gülümse

Mesela ileride suç psikolojisi ciddi ilermeler gösterecekmiş ve katil olma kapasitesi olanlar bu testlere göre sınıflandırılacak, böylece büyük ve geniş bir şüpeli listesi oluşturulacak, suçluluların bulunması daha kolaylaşacak...

Tabi herşeyde olduğu gibi bu testlerinde yanılma payları ve bu yüzden hayatları kararan masum insan hikayeleri çıkacak... Resmen kabus gibi bir şey

Bu soruyu nasıl oldu da atlamışım...
Old 07-09-2008, 04:12   #35
Nur Deniz

Büyük kızkardeşin ölüm nedenini aramızda bilen kimse yok ki hemen küçüğü katil olarak damgalayalım. Ya tamamen doğal nedenlerden öldüyse? Bence önce büyük olanın ölüm nedeni araştırıldıktan sonra cinayet mi değil mi düşünülmeli. Daha sonra ise o adamın bu olayda ki yeri önemli. Yani büyükle küçük arasında bir bağ olacak noktada olmalı. Ondan sonra çözülür zaten. Katil mezarlık görevliside olabilir. Belki o da küçük kızı annesinin cenazesinde görüp aşık olmuş olabilir ve cenazeye gelmesi ihtimali ile de öldürmüş olabilir.

Katil değil de dedektif içgüdüsü gördüm kendimde.
Old 07-09-2008, 07:11   #36
Envanter

Alıntı:
Yazan avukatim
Benim anlamadığım küçük kız adamı neden bir daha görmüyor...

Evet neden görmüyor? Görmüyorsa aşk tahminleriniz yanlış demek oluyor. İşte yeni bir boyut daha...
Old 06-11-2010, 15:43   #37
av.sahin67

Bana göre küçük kız kendisi ölüyor yoksa canlı veye ölü ablasını bir şekilde görürdür.Ama kendisi ölürse ablasını hiç göremez.Olaydaki adam ve ablası yanıltma amacıyla erilmiştir
Old 11-04-2011, 15:16   #38
avsevalberber

[quote=İLKİNC]Cevap bu...

İlkinç cevabı 22 numaralı mesajda vermiş zaten arkadaşlar " küçük kız adamı tekrar görmek için ablasını öldürmüş" Doğru cevap buymuş. Benim ise katil potansiyelim yok. Sadece pembe dizi yazma potansiyelim var bu arada da bunu anladım
Old 11-04-2011, 15:22   #39
kezzy

mantıksız bir soru, yahu bu mantıkla hareket eden katiller varsa vay hallerine, daha zekice birşey bekliyordum hayal kırıklığına uğradım
Old 29-03-2012, 16:12   #40
Av. Ali YILMAZKARA

Küçük kız adamı tekrar görebilmek için ablasını öldürmüştür ki adam cenazeye tekrar gelsin çok psikopatik bir cevap oldu sanırım bilemedim ben onu

*** İlk mesajı okuyup cevap vermiştim, baktım ki doğruymuş cevabım eh ne diyim bu çıkarımı bir dedektif ya da anti-katil zekası denilebilir
Old 30-09-2012, 09:34   #41
PROMETHEUS_KAWA

bence cevabın küçük kızkardeşin adamı tekrar görmek için ablasını öldürdüğü olmamalı,çünkü adamın büyük kızı tanıyıp tanımadığı meselesi önemli,tanımıyorsa onun cenazesine gelmeyeceği için bu yola girmesi de pek mantıklı olmaz;adamın kadının yasak aşkı olmadığı ne malum,ayrıca küçük kız kardeş büyüğün cenazesine adam katılır diye ablasını öldürmektense ablasına adamı sorması daha makul bir çözüm olmaz mı,zira kızın cenazesine geleceği düşünülenin aynı zamanda onunla tanışık olması gerektiği/olabilirliği düşünülmeli;herneyse yani katil eğer küçük kızkardeşse hiç zeki değilmiş..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi