Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Barokart ve sodexo

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-09-2014, 23:11   #1
Levent Karakaya

Varsayılan Barokart ve sodexo

Merhaba Üstadlarım, Barokart'ı sodexo üye işyerinde kullanan var mı ?
Old 27-09-2014, 10:00   #2
Admin

Sodexo işlevini henüz kullanmadım ama Petrol Ofisi ve Yurtiçi kargoda sıkça kullanıyorum. Sorunuz varsa alalım, belki yardımcı olabileceğimiz birşeydir?
Old 27-09-2014, 10:11   #3
Levent Karakaya

Üstadım yurtiçi kargo,petrol ofisi ve şimdi opetlerde bende kullanıyorum lakin sodexo özelliğide varmış denedim bakiye yetersiz dedi ki içinde yeterli bakiye varken bunu merak ettim danışmak istedim ��

http://www.barobirlik.org.tr/Detay.aspx?ID=5975
Old 27-09-2014, 14:58   #4
olgu

Sodexo da bir kere kullanmıştım, ama sodexo ile ödeme yapılınca üye iş yeri fiş fatura vermiyor. üye iş yeri faturayı sodexo ya kesiyor, sodexo da kendi üyesine aylık faatura gönderiyor.

Opet anlaşmasında baro kart bakiyesi ile ödeme yapınca size fatura gönderiliyor mu?
Old 27-09-2014, 15:07   #5
Levent Karakaya

Opet için anahtarlık gönderdiler fakat daha aldığım yakıtlar için fatura gelmedi, anladığım kadarı ile sistem tam oturmamış hala.
Old 27-09-2014, 16:24   #6
Admin

Opet anahtarlığı ile akaryakıt alınca pompaya entegre fiş sisteminden fiş basılmıyor mu? Bu sistemin devre dışı bırakılmasının mümkün olmadığını sanıyordum.
Old 28-09-2014, 12:46   #7
Levent Karakaya

Üstadım,fiş basılıyor ama ben daha hiç almadım fişten ��
Old 17-10-2014, 16:51   #8
Admin

Bugün ilk kez ben de kullandım opet anahtarlığı izlenimimi paylaşmak istedim:

Öncelikle sistem söylendiği gibi işliyor, sadece anahtarlığı görevliye veriyorsunuz, benzini alıyorsunuz ve gidiyorsunuz. Başka hiçbir bürokrasisi yok. Benzin alındıktan sonra pompadaki yazar kasa normal benzin alımlarındaki gibi fiş basıyor ve fişi size veriyorlar. Dolayısıyla serbest avukatsanız ve gideri masraf olarak işliyorsanız bu fişi işleyebilirsiniz. Fiş düzenlendiği için ayrıca bir fatura düzenlemesi olacağını veya olsa bile bunun adresinize geleceğini sanmıyorum. Belki baro kart kontrol paneli içinde fatura görüntüleniyor ve basılıyor olabilir onu bilmiyorum? (Şu ana dek ben de görüntülenen bir fatura da olmadı).

Ben kendi adıma anında fiş verilmesini, sonradan fatura gelmesine zaten tercih ederim o nedenle sistemin bu çalışma şekli benim hoşuma gitti.

Eğer petrol ofisinden barokartla indirimli benzin alıyorsanız, oranın aksine Opet'te pompa fiyatında anında indirim olmadığını hatırlatayım. PO'de kartı pompaya okuttuğunuzda benzinin fiyatı anında iniyor ve siz indirimli olarak alıyorsunuz. Opet'te ise benzini alırken normal fiyattan alıyorsunuz ve barokart bakiyenizden bu fiyat düşüyor ancak daha sonra hemen %5'i barokart bakiyenize iade oluyor. Mesela 50-TL'lik benzin aldıysanız barokart hesap ekstresinde
Alıntı:
- 50-TL opet benzin harcaması
+2.5-TL indirim iadesi
şeklinde görüyorsunuz. İndirim miktarı PO'dakinden de fazla olduğundan daha cazip bir sistem ama PO'da ödemeyi her türlü (nakit, kredi kartı vs.) yapabilme şansınız var, Opet'te bu indirimden yararlanabilmek için mutlaka opet anahtarlığını kullanmanız ve böylece ödemenin barokart bakiyenizden düşülmesini sağlamanız gerekiyor. Opet'in avantajı da ödemeyle uğraşmıyorsunuz, benzini aldıktan sonra imza vs. hiçbir şey de atmıyorsunuz hemen yola devam edebiliyorsunuz.

Ben oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Şu anda izlenimim çok olumlu ancak umarım kullanım arttıktan sonra indirim miktarında azalma olmaz diye de temennimi (ve endişemi) paylaşmalıyım.

Sistemi düşünen ve hayata geçirenlere teşekkürler!
Old 13-12-2014, 12:14   #9
Emin Can

Varsayılan BaroKart ile Opet İstasyonlarında Yakıt Alımı Hakkında

Merhaba,

BaroKart Sisteminin 2004 yılı itibari ile tüm alt yapısını geliştiren ve şu anda 6493 sayılı Kanun kapsamında hizmeti sunan TURK Elektronik Para ve Ödeme Sistemleri A.Ş. adına yazıyorum.

Opet ve Sunpet istasyonlarında BaroKart kullanımı konusundaki sık sorulan Fatura konusunu detaylı açıklayayım.

İstayona gittiğinizde size gönderilen anahtarlık ile BaroKart bakiyenizi aşmayacak şekilde dilediğiniz tutarda yakıt alımı yapabilirsiniz. Bu işlem sonunda çıkan fiş mali değeri olmayan fiştir. Yakıt alımlarınız karşılığında sistem her ayın 16.sı ve ayın son günü faturalama işlemi yapmaktadır. Faturalarınızı https://e-para.barokart.com.tr/UyeGi...a_Liste.a spx adresinden giriş yaparak inceleyebilirsiniz. (Kartım Menüsü altında Faturalarım Menüsü)

Listelenen faturanızın örnek çıktısını pdf olarak sistemden temin edebilirsiniz. Ayrıca 0850 221 0 500 nolu BaroKart Çağrı Merkezi'nde faturanızın adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Şu anda sistem üzerinden elektronik imzalı,e-fatura gönderimi konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Kısa zamanda tamamlanıp bu sisteme geçerek kağıt fatura üretimini ve zaman kaybını engellemek istiyoruz.

BaroKart sistemi ile ilgili sormak istediğiniz her türlü soruyu hızlıca cevaplamaya çalışacağız.

Saygılarımızla,
Old 05-09-2015, 02:16   #10
REİS BEY

peki opet ve po daki bu indirimlerinden tüm yakıt türleri için yararlanılabiliyor mu, lpg de dahil mi mesela?

lpg dahil değilmiş, anahtarlık başvurusunda yakıt türünde lpg çıkmıyor. otogaz dememiş ki zaten.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi