Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayata yeniden gelseniz..

Yanıt
Old 17-01-2007, 18:54   #31
v.o.

king kong olmak isterdim ama kesinlikle gökdelenin tepesine çıkmazdım
Old 18-01-2007, 17:50   #32
Eflal

Yine kendim olmak isterdim ama bu kadar iyi niyetli ve her şeyi çok kafaya takan biri,çabuk sinirlenen biri olmak istemezdim.
Old 18-01-2007, 22:03   #33
ayşin şenkılıç

Varsayılan haklısınız

Alıntı:
Yazan funda.0633
hayata yeniden gelsydim yine hakim olmak isterdim ve olmazdım.Affetmek insanların tekrar hata yapabileceğini göze almaktır çünkü...tekrar hayata gelme şansımız olmadığına göre adımlbunun için mücadele ederdim yine.Hayata tekrar gelme şansım olsaydı affediciarı daha temkinli atmakta fayda vardır.Mutluluk mantıkta başlar..selamlar

merhaba ben ayşin istanbul üniversitesi adalet meslek yüksek okulunda okuyorum. ve sanırım gitmem gereken .çok yol var mesajınızı gerçekten çok beğendim. şimdiye kadar hiç böyle bakmamıştım hayata.. teşekkürler
Old 19-01-2007, 00:14   #34
cesur_yürek

Hayata yeniden gelinmez.Ha Diyelim ki yeniden gelindi tekrar burda bir başlık açılırdı hayata yeniden gelseniz diye başlardı
Old 20-01-2007, 15:27   #35
yağmurdamlası

Hayata yeniden gelmek bir hayal biz de hayalle avunanlarız bakmayın ne yapalım ki hayalsiz yaşanmıyor yaşanmıyor...
Old 23-01-2007, 17:44   #36
cesur_yürek

Olabilecek hayaller var olmayacak hayaller var.Olmayacak hayalleri hayal etmenin bir anlamını görmüyorum.
Old 23-01-2007, 22:50   #37
Armağan Konyalı

Sayın cesur yürek

1- Olabilecek hayal olmaz; olabilecek düşünceye İSTEK denir; eğer bu istek hesaba kitaba geliyorsa PROJE denir.

Örneğin, bir tekne alıp dünya turu yapmayı düşünebilirsiniz.

Eğer tekne almaya bütçeniz elveriyorsa ve yeterli denizcilik bilgisine sahipseniz bu bir PROJE'dir.

Eğer tekne almaya bütçeniz elvermiyorsa bu düşünce bir İSTEK olarak geleceğe ötelenir.

Eğer denizcilik kültürüne sahip değilseniz, düşüncenize işte ancak o zaman HAYAL denir.

2- Hatta bazı hayaller istemediğimiz konularda kurulur: Bir maceraya atılmaya gerçek yaşamda hiç niyetimiz olmadığı halde, hayallerimizde maceradan maceraya koşarız. Bu da aslında olmayacak bir şeyin hayal edilmesidir. ( Eğer hayal edilen şey gerçekten de isteniyorsa, bakınız 1.madde )

SONUÇ : Olmayacak şeyleri hayal etmekle insan yaşamını zenginleştirir. Hatta bazıları yaşamın bu zenginlikten ibaret olduğunu düşünürler:

''İnsan bu alemde hayal ettiği müddetçe yaşar.'' (Yahya Kemal)

Saygılarımla
Old 24-01-2007, 03:07   #38
cesur_yürek

Sayın Konyalı zahmet edip kavram dersi vermişsiniz ama ben hayal kelimesini altını çizme maksadıyla kullandım.Dünyaya tekrar gelmeyi hayal etmenin insana sağlayacağı fayda nedir sorusuna cevap aramanızı öneriyorum.Ayrıca tartışılan konuyla ilgili ( dünyaya yeniden gelme) kurduğunuz hayaller sonucu yaşamınıza ne gibi zenginlikler kazandırdığını anlatırsanız yazınızı desteklemiş olursunuz. Saygılarımla
Old 24-01-2007, 11:51   #39
yağmurdamlası

Varsayılan tamam gereksiz kabul edelimm...

Ben burada hayata yeniden geleceğiz gibi ya da yeniden gelmek gibi bir durumun olduğunu söylemiyorum.Sadece insanların bazı uhteleri vardır ya da geçmiş zamanda yapamadıkları eğer cevapları bir okursanız insanların yeniden gelmek isiiyorum dediği yok herkes kendinden memnun sadece yaşadıklarında bazı değişikliklerin olmasını ya da yaptıkları yanlışlıkları anlatan yazıları var...Yani imkansızı da biliriz imkanlıyı da....Benim hayal dünyam renkli sizi böyle gereksiz sorularla yormak istemezdim ama siz de cevap vermezsini olur biter....
Old 24-01-2007, 13:02   #40
üye8180

Hayata yeniden gelseydim bir insanla karşılaşmayı bir süreliğine öne almak isterdim. Sadece bunu isterdim.
Old 24-01-2007, 19:57   #41
Armağan Konyalı

Alıntı:
mesaj no.38 : Sayın Konyalı, kurduğunuz hayaller sonucu yaşamınıza ne gibi zenginlikler kazandırdığını anlatırsanız yazınızı desteklemiş olursunuz.
Sayın cesur yürek

Yahya Kemal bile anlatamamışsa ben hiç anlatamam. (Bakınız mesaj no: 37 son satır )
Old 02-02-2007, 11:21   #42
sevalce_85

Varsayılan heralde bütün dünyanın gözü önünde olan,her yaptığı takdire şayan

takdire şayan görülen,adaletli,iyiliksever ve merhametli bir galler prensesi olmak isterdim.ve dünyaya adaletle hükmetmek isterdim.ne olur şimdi:bakmayın.bu da kendini iiiyilik perisi sanıyor.deyip.nilin şarkısını söylemeyin.ama ne olarak bu dünyaya gelmek istediğim sorulsaydı.heralde böyle olmak isterdim.sorunuz için teşekkürler.ama biraz hayali bir soru tıpkı cevabımgibi
Old 02-02-2007, 15:24   #43
dozger

her zaman öğrenci olmak isterim.ama hukuk fakültesi öğrencisi...
Old 22-02-2007, 20:20   #44
advocateiy

hayata yeniden gelmek istemezdim.eğer bi seçme şansım olsaydı hayatta hiç gelmemeyi tercih ederdim
Old 24-02-2007, 15:57   #45
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Hayatta yaşanacak bir şeyler vardır elbet.Yaşam insanoğlu başta olmak üzere tüm canlılara bir şeyler katar,yaşatır,alır,verir. Yaşamayı bilen ya da bilmeyen insanlar olarak ayrılıyor muyuz acaba?Gülümsemeyi mi unuttuk yoksa ağlamak mı güzel olan?
Old 26-02-2007, 11:54   #46
sevalce_85

sanırım gülümsemeyi unutacak kadar uzun yaşadık hayatta,ya da onu bilemeyecek kadar kısa.yine de yaşam .
hem de inadına...hem de hak aşkına...
Old 04-03-2007, 14:31   #47
Envanter

bir anket yapılmıştı. bu ankete dört yüz elli kişi içinden bir tek ben diğer ankete katılanların tam tersi bir cevap vermişim. bayağı ünlü olmuştum o zamanlar.
şimdi ise tekrar bir hayat yaşamak ihtimalinin bile mümkün olmadığını hatırlatırım sizlere. gücenenler olabilir. belkide hayallerinizi yıktım ama kusura bakmayın. dünya üç gün değil iki gündür. dünyanın üç gün olduğunu binlerce milyonlarca kişi söylüyordur. hayır dünya iki gündür. ispatı ise dün yaşadık bugünü yaşıyoruz varolanlar bunlar. gelecek ise yoktur böyle bir şey yoktur. bunu ispat edemezsiniz.
eğer insanlar tekrar tekrar yaratılmış olsaydılar "önceki hayatımda kraldım yuh be şimdiki hayatımda ise bir kamyon şoförüyüm" diyebilir. kendi hayatından memnun olmayanlar bir takım mutsuzluklar zincirinde umutsuz bir şekilde böyle düşüncelere dalarlar. bu tür ikinci hayat gibi bir düşünce belirmesin kafanızda. gerek görürseniz psikiyatriste gitmenizi öneririm eğer yaptığınız meslekte yada evliliğinizde yada kendi hayatınızda mutlu ve çoşkulu bir yaşam yoksa. saygılar sunarım.
Old 06-03-2007, 13:51   #48
yağmurdamlası

Sevgili envanter09,
Sizin gibi u olayın imkansızlığını biliyoruz.Sayın cesur_yürekle de bunu tartışmıştık elbette haklı olduğunuz şeyler vardı ama belki hayat 3 gün değil 2 gün ona bakarsak yaşadığımız bugün yarım kalabilir bugünde ölebiliriz.Ben sadece insanların düşüncelerinde ne kadar doğru karar vermişler bulunduklarında ya da sahipolduklarından memnun mu?Ben kendim olmak isterdim diye yazanların yazılarını okuyunca duyduğum keyfi size kelimelerle anlatamam.Neyse bu konuyu fazla da uzatmak istemem bu sorumu cevaplandıran cevaplandırır cevaplandırmayan cevaplandırmaz.Fazlalık olarak görülseydi bu zamana kadar silinirdi heralde.
Saygılarımla,
Herkes farklı olmak ister ama şunu unutuyoruz zaten herkes farklıdır....
Old 06-03-2007, 14:15   #49
Envanter

her konu tartışılmaya değerdir. aksine böyle bir konu açmanız beni memnun etti. bir şekilde cevaplamay değer bulduğum için yorum yazdım. gereksiz bir konu gibi göstermek istemedim. yine aksine toplumumuzda çok konuşulan bir konu bu hayallerimizi güçlendiren ne olmak ne olmamak konusunda bir fikir verir böyle bir konu hayatta nerede olduğumuza bakmamıza yardımcı olur. ben yine ben olmak isterdim açıkçası.
Old 06-03-2007, 14:56   #50
NAZ80

Tekrar bu dünyaya gelmeyi istemezdim herhalde ....Hiç kimse için sonsuz bir mutluluk yok...
Old 16-03-2007, 03:48   #52
nihal cindioglu

tek bı soru bır cok cvp ben hayata tekrar gelsem ılk ısım unıversıtedekı tecıhı mı degıstırmek olurdu turkıyenın her hangı unıversıtesınde hukuk fakultesınde okumak olurdu
Old 16-03-2007, 12:22   #53
yağmurdamlası

Varsayılan hayaller...

Hayalerimizde hep bir şeyler eksik kalacak ya da hep birşeyleri yeniden ekleyeceğiz.Sevgili envanter09 yazdıklarınız için teşekkürler ama ilk yorumunuzda ben biraz olumsuzluklar sezinlediğim için öyle bir yorum yapmak istedim.Neyse zaman var umarım yarım kalan şeylerimiz hayatımızda çoğalmaz...
Old 27-03-2007, 22:17   #54
mehmet emin sezen

Hayata yeniden gelseydim eşimle beraber havayi adalarında olmak isterdim.
Old 28-03-2007, 14:19   #55
seymen

hawai de olmak için hayata yeniden gelmenize gerek yok mehmet bey yine gidersiniz
Old 28-03-2007, 18:49   #56
mehmet emin sezen

Teşekkür ederim temeniniz için neden olmasın.
Old 29-03-2007, 11:22   #57
haklaw

Hayata yeniden gelseydim; 1500'lü yıllarda bir anadolu köyünde kendi toprağını işleyen tek sıkıntısı nafakasını çıkarmak olan saf bir köylü olmak isterdim.
Old 29-03-2007, 14:11   #58
yağmurdamlası

Hayat çok zorlaştı sayın haklaw ne yazık ki...
Old 29-03-2007, 14:40   #59
Av.Günar

Her gün hayata yeniden geliyoruz.Her gün hayal ettiğimiz gibi biri olmak için yeni bir gündür.Olmak istediklerimizi veya istemediklerimizi gerçekleştirmek için hayata cenin olarak başlamak gerekmiyor.Bu halimizle her an yeniden doğabiliriz.
Old 29-03-2007, 14:46   #60
yağmurdamlası

Sayın av.günar,
Evet haklısınız her güna aslında başka bir doğuş başka bir yaşam biçimini getiriyor bize.Kendimizde çevremizde her sabah yeni bir uyanış yeni bir nefes alış yeni adımlar yeni hayaller demek bizim için.Ama her uyanışı istediğimiz gibi kapatmak elimizde oluyor olmuyor gerçekleştirmek güç mü kolay mı bilemem ama hayatta olmak istedeğimiz ya da yaşamak istediğimiz çok şey var...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi