Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Balık Pişirme Tarifleri

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-10-2008, 23:31   #61
Nur Deniz

Balığa hayır salata ve suya devam.
Old 16-10-2008, 09:14   #62
Atahun

Alıntı:
Yazan Adli Tip
................Balık deyince insanın aklına Ankara gelir mi? Benim aklıma geldi işte, "Tembel Martılar" gibi...

Denize kıyısı olmadığı halde martısı olan ender kentlerdenmiş Ankara.

Tembel martılar Ankara'ya balık götüren kamyonların üzerine tünerlermiş, kolay lokma el altında diye...

İstanbul'a balıksız dönen kamyonla dönemedikleri için de orda kalırlar ve ömürlerinin son günleri Ankara'da geçirirlermiş...

Duygulandırdınız Sayın Adli Tıp. Sakarya caddesinden her geçtiğimde bu hikayeyi hatırlayacağım.

Alıntı:
Yazan Gülümse
Sevgili dostum bana sorarsanız, balık sadece yeşil salata ile yenir o kadar.
Ama bazı balık seven dostlara soracak olursanız, balığa limon bile sıkılmaz.

Aynen katılıyorum. Etek erkeği, limon balığı bozar.

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Balığa hayır salata ve suya devam.

O halde sizi Sıhhiye tarafına alalım.
Old 16-10-2008, 09:58   #63
Av.Ufuk Bozoğlu

Balıktan sonra helva yemeyi unutmayalım, bayılırım

Çayla birlikte helva
Old 16-10-2008, 10:08   #64
Gülümse

Varsayılan Trabzonlu arkadaşımız nerede?

Bence Trabzonlu arkadaşımız bizi daha iyi aydınlatır. Hem balık pişirme konusunda hem de Hamsi nasıl pişirilir. "Trabzon anıları" sayesinde hamsinin sadece hamsi olduğunu, balık denmediğini öğrenmiştik.

Eee hamsi nasıl pişirilir.

Not:Bu akşam balık mı yesem acaba ?

Not2: Balık kokusundan nefret edenlere, balık kızartılırken yanındaki kapta sirke kaynatmalarını tavsiye ederim.
Old 16-10-2008, 10:38   #65
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan av-ufuk
Balıktan sonra helva yemeyi unutmayalım, bayılırım

Çayla birlikte helva

Şekersiz çayla beraber tahin helvası tercihen çikolatalı olandan.

Çok uzun zaman olmuştu eskiye dair bu keyfi yaşamayalı.

Yatılı okulun en güzel hatıralarından biridir benim için.

Balıkla ilgili olan da var. Cezalı olduğumuz için tüm okula pişecek kadar çok balığı 6 arkadaş temizlemek zorunda kalmıştık. Uzun bir süre koku alma duyusu kalmamıştı bizde.

Ama anı olarak değerlendirdiğimizde aldığım en hoş ceza idi.O kafalar koparken neler konuşup ve güldüğümüzü hatırladım, 6 tane genç kız çok eğlenceliydi.
Old 16-10-2008, 12:29   #66
Nur Deniz

İlla ki sohbet illa ki güleryüz . Sofraların en vazgeçilmez unsuru değil midir?
Old 16-10-2008, 12:36   #67
üye8180

Alıntı:
İllaki sohbet illaki güleryüz . Sofraların en vazgeçilmez unsuru değil midir?

Tabi ki, ona ne şüphe.
Old 16-10-2008, 12:52   #68
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
İllaki sohbet illaki güleryüz . Sofraların en vazgeçilmez unsuru değil midir?

İllaki
Old 16-10-2008, 12:53   #69
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
İllaki

illaki )) pek tabiki pilaki diye de gidebilir
Old 16-10-2008, 13:00   #70
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gülümse
Not2: Balık kokusundan nefret edenlere, balık kızartılırken yanındaki kapta sirke kaynatmalarını tavsiye ederim.

Ev balık kokmasın, sirke koksun mu diyorsunuz...
Old 16-10-2008, 13:02   #71
üye8180

Sayın Atahun'u göremedim ben de, ortadan kaybolmuş. Fazla duygulandı duygulandı da bunalıma mı girdi acep ? Sayın S.B.Akyüz ... sizi de aramıza bekliyoruz efendim acilen. Çocuk olsaydım kayıp üyelere ' ...... pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım ' diyecektim ama diyemiyorum.
Old 16-10-2008, 13:09   #72
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ev balık kokmasın, sirke koksun mu diyorsunuz...

Sirkenin içeriği ne olacak elma sirkesi mi, üzüm sirkesi mi ya da başka bir sirke mi? Sulandırılacaksa oranı ne olacak?

Kaynattığımız kap teflon mu olacak, çelik mi, patates tenceresi mi?

Sirkenin ağzı açık mı olacak, kapalı mı?

Hangi gözde kaynatacağız?

Kaynatma işlemine balık eve girer girmez mi başlayacağız yoksa sadece kızartırken mi kaynatacağız.?

Defne yaprağını nereye koyacağız?

Zaten olayı yeterince kaynatmadık mı?

Ha öyle ha böyle.

Balık en kolay pişen yiyecektir, bana göre.Tüm herkesi balık yemeye çağırıyorum, kocaman bir göletimiz var, yakarız mangalı, ya da kim nasıl isterse öyle yapmak koşulu ile tutar tutar yeriz.Canlı canlı...

Extra hiç bir şeye karışmam bilgilniz olsun..Sadece balıkları ben pişireceğim.

Milleti bu zulümden kurtarmak gerekli.
Old 16-10-2008, 13:14   #73
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sayın Atahun'u göremedim ben de, ortadan kaybolmuş. Fazla duygulandı duygulandı da bunalıma mı girdi acep ? Sayın S.B.Akyüz ... sizi de aramıza bekliyoruz efendim acilen. Çocuk olsaydım kayıp üyelere ' ...... pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım ' diyecektim ama diyemiyorum.

Ben eminim ki, böyle bir sese koşacak çok çocuk var aramız da. Hatta ben kapıdan döndüm. Ths nin geneli artık gelişimi tamamlayıp, hayatın tüm evrelerini yaşamış insanlar bence.Çocukluğa dönerlerse kaybedecekleri hiç bir şey olmaz diye düşünüyorum.
Old 16-10-2008, 13:16   #74
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Tüm herkesi balık yemeye çağırıyorum, kocaman bir göletimiz var, yakarız mangalı, ya da kim nasıl isterse öyle yapmak koşulu ile tutar tutar yeriz.Canlı canlı...

"Tüm herkesi" davet ederken bence bir daha düşünün;
THS üye sayısı: 20.106
Old 16-10-2008, 13:17   #75
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sirkenin içeriği ne olacak elma sirkesi mi, üzüm sirkesi mi ya da başka bir sirke mi? Sulandırılacaksa oranı ne olacak?

Kaynattığımız kap teflon mu olacak, çelik mi, patates tenceresi mi?

Sirkenin ağzı açık mı olacak, kapalı mı?

Hangi gözde kaynatacağız?

Kaynatma işlemine balık eve girer girmez mi başlayacağız yoksa sadece kızartırken mi kaynatacağız.?

Defne yaprağını nereye koyacağız?

Zaten olayı yeterince kaynatmadık mı?

Ha öyle ha böyle.

Balık en kolay pişen yiyecektir, bana göre.Tüm herkesi balık yemeye çağırıyorum, kocaman bir göletimiz var, yakarız mangalı, ya da kim nasıl isterse öyle yapmak koşulu ile tutar tutar yeriz.Canlı canlı...

........... bu kadar soru karmaşası yaratmamak için bence balık yemeyin

Canlı balıkları seviyorum
Old 16-10-2008, 13:24   #76
Nur Deniz

Yaşlı ve buruş buruş bir hanım balık tezgahına yaklaşır ve sorar,

-Evladım taze mi bunlar?

-Ne demek taze mi teyze canlı canlı..

-Evladım ben de canlıyım, taze mi diye sormuştum..

Taze balık mı seviyoruz yoksa suyun içinde canlı balık mı?
Old 16-10-2008, 13:29   #77
üye8180

Balıklar da insanlar gibi yaşlanıyorlar mı yani ? Genç balığı nasıl anlayacağız ?
Old 16-10-2008, 13:30   #78
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Balıklar da insanlar gibi yaşlanıyorlar mı yani ? Genç balığı nasıl anlayacağız ?

Gözünün ferinden anlaşılır bence
Old 16-10-2008, 13:32   #79
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Fiziği düzgün olanlar , göz kırpanlar ve oynak olanlar genç ve taze. Balık alırken sigara ile kötü alışkanlığı var mıydı yok muydu diyerek test edebiliriz.
Old 16-10-2008, 13:36   #80
üye8180

Alıntı:
Fiziği düzgün olanlar , göz kırpanlar ve oynak olanlar genç ve taze. Balık alırken sigara ile kötü alışkanlığı var mıydı yok muydu diyerek test edebiliriz

Balık alırken hoş sohbet olanını da tercih edebilir miyiz ? Lezzet bakımından yani?
Old 16-10-2008, 13:37   #81
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Fiziği düzgün olanlar , göz kırpanlar ve oynak olanlar genç ve taze. Balık alırken sigara ile kötü alışkanlığı var mıydı yok muydu diyerek test edebiliriz.

yani bir öpücük testine sokulmadıkları kaldı hayvanların ilahi Nur Deniz abla
Old 16-10-2008, 13:37   #82
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Balık alırken hoş sohbet olanını da tercih edebilir miyiz ? Lezzet bakımından yani?

Kesinlikle en tercih edileni onlardır zaten, konuşuyorsa genç ve neşelidir.Bu da tazeliğinin en büyük ispatıdır.
Old 16-10-2008, 13:44   #83
supernatural

Neşeli

Alıntı:
çocukluğumda yaşadığım hep o kabus anları aklıma geliyor

ilk defa içtiğim balık yağı ve kimsenin bana söylememsi sonucu gaflet anında ağzımdayken çiğneyerek yutmaya çalışmam ve sonrası...

annem bıkmadan usanmadan 3 yıl içirmeye çalıştı her seferinde gördüğümde içim dışıma çıkıyordu ilk birkaç zaman anne korkusundan yutuyordum ama sonrasında kendimce çözüm buldum genelde annem balık yağını içmem için peşimden koşturuyordu annem peşime düştüğün de çiçeklerin yanına gidiyordum tabi onu ağzıma zorla tıkıştırdığında balık yağını korkudan ağzıma alıyordum arkasını döndüğünde çiçeklerin kenarına gömüyordum

işkence gibiydi şimdi yazarken bile tüylerim diken diken oluyor Yıllar sonra annem kılıçların boyunun 1 metreyi geçtiğini söyleyip övünüyordu ama bilmiyordu ki ben onları balık yağıyla besledim öyle büyüdüler

O kadar tiksinmişim ki balık yağından artık balık yemiyorum

balık yağının faydaları adlı konuya yazmıştım....
Old 16-10-2008, 13:47   #84
Nur Deniz

Haklısın Tobaccoexpercim, resmen sana balıkla işkence yapılmış.

Kim işkence aletini görmek ister ki?
Old 16-10-2008, 14:42   #85
üye18332

Ekip buradaymış......Duruşmalarım ancak bitti koşa koşa geldim Neslihan Hanım.....E ancak yani......

Sirke kaynatmaya yokum ama elma veya limon kabuğu atılırsa tavaya kokuyu alır.....
Old 16-10-2008, 16:42   #86
üye8180

Alıntı:
Ekip buradaymış......Duruşmalarım ancak bitti koşa koşa geldim Neslihan Hanım.....E ancak yani......

Hoşgeldiniz efendim. Gözümüz yollarda kaldı. Ben duruşma faslını sabah bitirdim. Rahatım. Yarın da duruşmam yok. Ekip hazır olursa vira bismillah deriz artık. Yalnız hava yarın, bugünkü gibi güzel olursa, bir arkadaşla Piyer Loti'ye çıkmayı düşünüyoruz teleferikle. Piyer Loti'de çay sefası yapacağız da. Tüm ekibi beklerim efendim. Bu arada ne balıkmış. Anlat anlat bitmedi.
Old 16-10-2008, 17:15   #87
Atahun

Bir Cumartesi, Sakarya caddesinde taş heykelin altında ekmek arası balık (yanında ayran ) partisi mi düzenlesek acaba?

Not : Öneren yapmaz.
Old 16-10-2008, 17:20   #88
üye18332

Tüh...Bizde Piyer Loti yok ama adliyenin kafeteryası var...Mahalli seçimler(!) nedeniyle adliye ile sosyal tesisler arasında açık alanda masalarda bol muhabbet ve eğlence var....Hava güzel olursa ben de yarın oraya gitmeyi düşünüyorum
Bugüne kadar neden akıl etmemişler açıkcası onu da anlamış değilim....Ben kararımı verdim bu seçimlerin en iyi yanı masaların dışarıya atılması oldu....Arada bir vuran denizin yosun kokusu neye değişilir ki?.....

(Tobaccoexper umarım yosunların koku saçmalarına ve onları içimize çekmemize itirazın yoktur!!!Merak etme, yosunlar kokuları içe çekilirken acı çekmezler Ne canlısını ne ölmüşünü sevmem.....Canlısı ayağıma dolanır korkarım, ölüsü canlısından beter!!!!!!! )
Old 16-10-2008, 19:35   #89
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Tüh...Bizde Piyer Loti yok ama adliyenin kafeteryası var...Mahalli seçimler(!) nedeniyle adliye ile sosyal tesisler arasında açık alanda masalarda bol muhabbet ve eğlence var....Hava güzel olursa ben de yarın oraya gitmeyi düşünüyorum
Bugüne kadar neden akıl etmemişler açıkcası onu da anlamış değilim....Ben kararımı verdim bu seçimlerin en iyi yanı masaların dışarıya atılması oldu....Arada bir vuran denizin yosun kokusu neye değişilir ki?.....

(Tobaccoexper umarım yosunların koku saçmalarına ve onları içimize çekmemize itirazın yoktur!!!Merak etme, yosunlar kokuları içe çekilirken acı çekmezler Ne canlısını ne ölmüşünü sevmem.....Canlısı ayağıma dolanır korkarım, ölüsü canlısından beter!!!!!!! )

yosuna bir sözüm yok Sayın Akyüz
Old 16-10-2008, 19:46   #90
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Atahun
Bir Cumartesi, Sakarya caddesinde taş heykelin altında ekmek arası balık (yanında ayran ) partisi mi düzenlesek acaba?

Not : Öneren yapmaz.

bana uyar...
cumartesi ordayım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi