Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Niye "Adam Gibi Adam" Ya Da "Kadın Gibi Kadın" Bulamıyoruz?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-09-2007, 12:43   #31
Ayşegül Kanat

Sayın Turan "Hâlâ parlak bir kısmet" olduğunuzu ve 18 yaşındaki bir kızla evlenebileceğinizi söylesem yeter mi?

Gerçek tanımı ise kesinlikle söylemem.Saygılar :=))
Old 20-09-2007, 20:33   #32
halit pamuk

mesele mükemmel olmak, kusursuz olanı bulmak değil;

önemli olan birbirileri için en mükemmeli olup olmadığıdır.

O nedenle Sayın hykayar tarafından yayınlanan yazının çokta doğru olmadığını düşünüyorum. yani dünyada ne kadar kadın yaşıyorsa, erkek içinde o kadar alternatif var, demektir.Aynı şekilde kadın içinde.Bu da inanılmaz bir oranı oluşturuyor.
Old 20-09-2007, 20:42   #33
dilay

adam gibi adam yada kadın gibi kadın bulmak istiyorsanız önce kendinizi öyle yapın bunu ne oranda başarabiliyorsanız o zaman aramaya devam belki buluruz
Old 20-09-2007, 22:00   #34
massall

aşk varsa akıl tatile çıkarmış yani adam gibi olmayan adamlar, adam gibi, kadın gibi olmayan kadınlar da kadın gibi görünebilirmişşherşey aşkın aldatmacasıı...
Old 21-09-2007, 08:59   #35
Av. BNK

Kimse mükemmel olmadığına göre kusurlarımızı bizi seven insanların görmesini engelleyen tek şey aşk. Ne kadar adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olmaya çalışın mutlaka bir kusurunuz bulunur. Bunu sizi seven insana göstermeyen ya da görmezlikten gelmesini sağlayan aşkın kendisidir. O yüzden bu konuda daha fazla bir şey yazılabileceğini sanmıyorum. Herkes aşkın büyüsünde hem fikir olacaktır.

Ayrıca aşk konusu ne kadar duygularla ilgili olduğu zannedilse de bilim adamları bunun bir kimyasal olay olduğunu ispatladılar. Hatta yeni bir buluş daha var. Yaşanamamış aşkın en ağır uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden bile daha fazla beyne zarar verdiği bulundu. Yani sevdiğiniz insanla bir aşk yaşayamazsanız size çok büyük zararı dokunuyor. Karşınızdaki insanın fenomenleri sizi etkiledikten sonra adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olmasa da siz o insanla her türlü mutluluk hayali kurabilirsiniz. Bunu engellemeniz mümkün değil.

Ancak daha öncede yazdığım gibi mükemmeli aramak için bir yığın ölçüt koyar sonrada bu ölçütlere uygun olmayanları yanınıza yanaştırmaz o insanın fenomenlerinin sizi etkilemesine izin vermezseniz evde kalırsınız. Bunu anladığınız da ise bir çok fırsatı kaçırdığınızdan geriye dönüşünüz de olmaz. Bu geriye dönüş ile ilgi bir hikayeyi de daha sonra buraya yazacam.
Old 22-09-2007, 09:20   #36
Av. BNK

Genç bir adam güzel bir kıza aşık olmuş. Kıza aşkını ilan etmiş ama kız parasının olmadığını, işinin olmadığını, evinin olmadığını ve hatta aradığı kadar da yakışıklı, sosyal ve espirili biri olmadığını söyleyip teklifi geri çevirmiş.

Reddedilen genç adam bu durumu gurur meselesi yapıp çok para kazanmaya, malını mülkünü edindikten sonra her türlü sosyal faaliyete katılarak kendini yetiştirmeye ve bundan sonra kızın karşısına çıkıp yeniden evlenme teklifinde bulunmaya karar vermiş.

Aradan yıllar geçmiş genç adam uzun yıllar sonra bu amacına ulaşabilmiş. Kızın yaşadığı şehre geri gelip sevdiği kızı aramaya başlamış. Sorduğu insanlar kızın yaşlı biriyle evlendiğini ve yolun sonunda ki bir evde oturduğunu söylemişler. Kızın evlendiğini duyan genç adam çok üzülmüş ama niçin yaşlı biriyle evlendiğini bir türlü anlayamamış. Kendisi gibi genç birini beğenmeyen biri nasıl olurda yaşlı biriyle evlenir bunu öğrenmek için kızı ziyarete gitmeyi karar vermiş.

Kızın evinin bahçe kapısına gelmiş, her iki tarafı çiçeklerle bezenmiş bir bahçe yolundan geçerek evin kapısına ulaşmış ve kapıyı çalmış. Kapıyı kız açmış. Görür görmez genç adamı tanımış ve niçin geldiğini sormuş. Genç adam kendi hayatından ve kız hakkında duyduklarından bahsedip niçin yaşılı biriyle evlendiğini sormuş. Artık yaşı ilerlemiş olan kız bahçe kapısına kadar geri git yolda beğendiğin bir çiçeği kopartıp bana getir ama asla daha iyisi için geri dönme ben de sorduğun sorunun cevabını vereyim demiş.

Adam kızın dediğini yapmış. Bahçe kapısına kadar gitmiş sağına soluna bakarak güzel bir çiçek aramış ancak eve doğru yaklaştıkça her gördüğü çiçek öncekilerden daha kötüymüş. Geri dönmemesi söylendiği için geri de bıraktığı çiçeklere dokunamamış. Sonunda eve yakın bir yerden bir çiçek kopartıp kıza getirmiş. Çiçeği verirken "kusura bakma daha iyisini kopartabilirdim ama sana söz verdiğim için geri dönemedim" deyince kız "Bende bu yüzden bu yaşlı adamla evlendim her defasında daha iyisini aradım ama hiç biri öncekinden daha iyi değildi hep daha kötüsü ile karşılaştım. Ben de buna razı olmak zorunda kaldım" cevabını vermiş.

Kıssadan hisse: Adam gibi adam ya da kadın gibi kadın aramayın
Old 01-03-2008, 22:14   #37
Av.Selim HARTAVİ

Aşk her zaman kusursuz ve imkansız olandır, İdeal olandır, insanoğlu hayatının her dönemlerinde kendince idealler yaratacaktır ve yaratmalıdır da ve her daim bu ideallerin en mükemmelini kusursuz olanını arayacaktır. Kim ne derse desin bu "adam gibi adam veya kadın gibi kadın" tabirine uyan birilerini dilimizden düşürmeyeceğiz. Bu kriterinde bir ölçütü asla olmayacaktır. Zira her birimiz yaradılış ve yaşam biçimi itibariyle farklı düşünce ve kültürlere sahibiz işte bu noktada taşıdığımız düşüncemiz ve yaşam biçimimiz adam gibi adam veya kadın gibi kadın kriterlerinde cok büyük bir etken olarak karşımıza çıkıyor.
Old 01-03-2008, 23:53   #38
imge_nil

Hep düşünmüşümdür, Kadınlar ,kendilerine evde kalmak gibi bir kurtuluş kanıtı getirebilirlerken erkekler için bu durum hep imkansızdır. Çünkü onların biz şanslı bayanlar gibi evde kalma hakları bile yoktur. Belli bir yaşa gelen, eh hali vakti de yerinde bir erkeğin neden evlenemediği sorgulayan beyinler, aynı eforu evde kalmış bir bayanlar için sarfetmezler .Çünkü onun adı evde kalmıştır.Ama ya erkek nedir, evelenemedi mi vay haline..Kesin köklü mü köklü bir problem vardır , artık düşünceler üretmek çevresindekilerin yaratıcıklık katsayılarına bağlı.
Sayın Habibe Hanım'ın verilerine güvenim sonsuz.Evet erkek sayısı fazla, ama adam sayısı az.Dürüstlük mevzusu ise artık kelime anlamını yitiriyor.Biraz klişeleşmiş bir söz vardır ya, her şey imzayı atana kadar.
Acaba hala benim gibi filmlerde aşkı arayanlar var mı? İçinde bulunduğumuz neslin biraz iyimser tarafını oluşturuyorum galiba, ama filmlerde aşkı yaşamak için iyimser, umutlu olup denemeye değer bence.
Old 04-04-2008, 12:01   #39
abdullah altınel

"Adam gibi adam"in kabaca tarifi, yakışıklı, zeki, üniversite mezunu, kültürlü, iş güç sahibi, dürüst, kibar, duyarlı ve elbette bekar olarak yapılabilir"Diyelim bu tanımlama doğru. Genç, güzel ve zeki bayanların yanında çoğunlukla orta yaş üzeri kafasında saç kalmamış hafif göbekli hemde evli erkekler görüyoruz? Acaba adam gibi adam bulamadıkları için mi, yoksa adam gibi adam kavramı farklı oldukları için mi, bu adamlarmı çok zeki yoksa o genç bayanlar mı... Amsaann kafam karıştı arayan bulur nasılsa 35 tane kalsa bile...
Old 05-04-2008, 12:46   #40
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Anlaşılamamak bunun altında yatan sebepler.İki tarafta birbirlerini seviyor dürüstler ama ne yazık ki bu devirde aşklar hızlı yaşanıp hızlı bitiyor acı çekmekten korkan erkekler varaşktan kaçanlar sana aşık oluyorum bitmeli bu aşk diyenleri duyduk.Şunu da demek isterim ki her şeyin fazlası aşkı da öldürüyor çok dürüst olmak çok ilgi falan filan....bunları fazlaca sıralayabiliriz...Ama ne yazık ki doğru kişiler bulunuyor neden bulunmasın ki sadece oan işte karamsarlık içinde ya da karışıklık sandığımız o aşk heyecanıyla kaybediyoruz kaybedilince de geri kazanılmıyor..Geri dönüş olmaz ya da geri dönen eskisi kadar tatlı olmaz..(kovduğun hizmetçiyle,boşadığın eşi geri almamalısın....)Yani suç yine bizde yine biz de
Old 14-04-2008, 08:43   #41
Kemal Yıldırım

Neşeli İdeal kadın nasıl olmalı?

Alıntı:
1- Erkeklerin gözüyle 'ideal kadın'ın özellikleri bir listede toplandı. Bu listeye göre ideal bir kadının okuma alışkanlığı olmalı. Erkekler gazetelerin sadece ilk ve son sayfalarını okuyan ve gündemi takip etmeyen kadınları sohbet arkadaşı olarak görmüyorlar.

2-Telefonla gerektiği kadar konuşmalı. Kadınların telefon konuşmalarını saatlerce uzatmaları erkeklerin sinirlerini bozuyor.

3- Ağır makyaj yapmaktan, aşırı parfüm ve çok çarpıcı ojeler kullanmaktan kaçınmalı. Böyle görünen kadınlar daha çok ilgi çekse de erkeklerin tercihi doğal ve masum güzellikten yana oluyor.

4- Televizyon dizilerine bağımlı olmamalı. Yaşamını bu dizilere göre programlayan ve bu saatlerde dünyadan kopan kadınları anlayamayan erkekler, doğal olarak onlardan uzaklaşıyorlar.

5- Lüks tutkunu olmamalı, alışveriş sırasında da mantığını koruyabilmeli. Taksit imkanı var diye eve gereksiz eşyalarla dolu paketler taşımamalı.

6- Alkol ve sigaradan uzak durmalı. Beğendikleri kadınları aynı zamanda birer anne adayı olarak gören erkekler kötü alışkanlıkları olan kadınlardan içgüdüsel olarak uzaklaşabiliyorlar.

7- Formuna dikkat etmeli. Ama her yemeğe ‘diyetteyim’ diye başlamamalı. Çünkü bu erkekleri en çok sıkan kelimelerden biri…

8- Evi ya da odasını oyuncaklarla doldurmamalı. Sadece görüntüsü güzel diye evi hiçbir işe yaramayan eşya kalabalığına boğmamalı.

9- Türkçe’yi kötü kullanmamalı. Bol bol yani, filan, şey gibi kelimeler kullanan ve argo konuşan kadınlar yerine etkili ve tane tane bir konuşma her zaman daha çekici geliyor.

10- Sadece kızlarla değil erkeklerle de arkadaş olabilen kadınlar, erkeklere daha çekici geliyor. Böyle kadınlarla daha kolay ve iyi iletişim kurabiliyorlar.

11- Çocuk taklidi yaparken itici olmamalı. Kadınların şirin olmak adına yaptıkları küçük çocuk taklitleri yerinde ve dozunda olmadığında erkeklerde ters tepki yaratabiliyor.

12- Kıskanç olmamalı. Sevgilisini sürekli sorgulayan ve takip eden kadınlar, kendilerine güvenmedikleri mesajını vererek çekiciliklerini kaybedebilirler.

13- Erkeğin her şeyiyle ilgilenmemeli. Bazen annesinden daha ileriye geçerek, erkeğin her işiyle ilgilenen kadınlar, aradaki büyünün bozulmasına ve erkeğin kaçmasına neden oluyorlar.

14- İç dünyasında huzurlu olabilmeli. Geçmişte yaşadığı psikolojik sorunları ve ailesel problemleri çözümleyememiş kadınların, erkeklerin gelecek planlarına girmeleri zorlaşıyor.

15- Kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Hiçbir işlerini bir erkeğin yardımı olmadan yapamayacağını düşünen kadınlar, erkeklerde önceleri bir koruma duygusu yaratsa da bir süre sonra bu duygu sıkılmaya dönüşüyor. www.milliyet.com.tr

İlanen Duyurulur

Saygılarımla..
Old 14-04-2008, 08:49   #42
ozlemdurucan

sayın Kemal Yıldırım.
bunların hepsi aynı kadında mı bulunacak yoksa birkaç tanesimi?
zira hepsi zor... ama imkansız değil
Old 14-04-2008, 08:56   #43
Kemal Yıldırım

Bana soracak olursanız ideal kadın için yukarıdaki en az 7-8 özelliğin bir arada olması gerekir. Bir başkası için bu sayı 5 olabilir, ya da bir başkası tamamının olmasını isteyebilir. Her neyse..

Evet sizin de dediğiniz gibi zor ama imkanasız değil. Zira yukarıdaki 15 özellikten 10' unun tek kişide gördüğümü de burada itiraf ederek, imkansız olmadığını tekrar edeyim..

Saygılarımla..
Old 14-04-2008, 08:59   #44
ozlemdurucan

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Bana soracak olursanız ideal kadın için yukarıdaki en az 7-8 özelliğin bir arada olması gerekir. Bir başkası için bu sayı 5 olabilir, yada bir başkası tamamının olmasının isteyebilir. Her neyse..

Evet sizin de dediğiniz gibi zor ama imkanasız değil. Zira yukarıdaki 15 özellikten 10' unun tek kişide gördüğümü de buradan itiraf ederek, imkansız olmadığını tekrar edeyim..

Saygılarımla..

alışveriş çılgınlığını saymaz isek yukarda sayılan özellikleri kendime yakın hissettiğimi açıkça söyleyebilirim. ama illaki eksi yönlerimizde vardır yani..
Old 14-04-2008, 10:16   #45
Atahun

"Niye adam gibi adam" ya da " kadın gibi kadın" bulamıyoruz? şeklindeki bir soruyu kime sorarsanız sorun, alacağınız cevap bellidir. "aa, benim neyim eskik."
Old 22-04-2008, 11:24   #46
av.gunnursancak

Adam gibi adam kavramına uyanlar tabiki var ama evlenmişler ve her fırsatta mutlu değiliz, eşimle bir alakam kalmadı, ama çocuklarım için evliliğim devam ediyor hikayeleriyle birilerine koşuyorlar.. Kadın gibi kadınlara da, onlardan kaçmak ve kendilerine yetmeyi öğrenmek kalıyor
Old 22-04-2008, 14:14   #47
suat s

hayata bakışı, içindeki insan sevgisi ve özüne olan inancı olmayan kendisini çözümleyememiş insanlardır aslında adam gibi adam olmıyan vede kadın gibi kadın olmıyanlar; eger karşımızdaki insanlarında en az bizim kadar zeki hatta bizden daha zeki oldukları varsayımı ile insan ilişkilerine önem verirsek alacagımız tepkiler her zaman olumlu olacaktır , aslında bence mesele adam veya kadın meselesi degil kişilik ve kendini çözümleme meselesidir.
Old 22-04-2008, 23:37   #48
slide

Alıntı:
Yazan av.gunnursancak
Adam gibi adam kavramına uyanlar tabiki var ama evlenmişler ve her fırsatta mutlu değiliz, eşimle bir alakam kalmadı, ama çocuklarım için evliliğim devam ediyor hikayeleriyle birilerine koşuyorlar Kadın gibi kadınlara da, onlardan kaçmak ve kendilerine yetmeyi öğrenmek kalıyor
bayıldımçok güzel yazmışsınız...gerçek bu maaleseff
Old 22-04-2008, 23:49   #49
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Ne yazık ki durum apaçık ortada güzel açıklamalar yapılıyor hepsine katılıyorum...
Old 10-04-2009, 17:35   #50
Av.Murat Serezli

Issız adamlar ve kadınlar çoğalmakta...Bunun sebebini kimisi kendine kimisi de topluma veya karşısına çıkanlara yüklüyor....Ama ne olursa olsun sonuç yukarıda yazıldığı gibi.....
Old 10-04-2009, 22:08   #51
Av.Cengiz Aladağ

"Adam gibi adam" ya da "kadın gibi kadın" bulamamanız, onların varolmadıklarını değil, sizin onların ilgisini çekebilecek "adam gibi adam" ya da "kadın gibi kadın" olmadığınızı gösterir.
Old 10-04-2009, 23:29   #52
Nalan Nagehan ALTUĞ

Bu hep böyledir ayna hep kırıktır söz söyleyene. Nedense..
not: aenea, asukkak.=seni seviyorum demektir aenea sen demek...
Old 11-04-2009, 12:40   #53
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
aenea

karşılıklı birbirine bakan iki insan gibi, ya da aynadan yansıma gibi..

harflerin dizilişi anlamlı...
Old 12-04-2009, 14:22   #54
minee.mine

Sanırım asıl önemli olan, adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olmak istiyormuyuz?
Yaşadığımız hayatın yoğunluğu, iş güç peşinde koşmak bizi biraz bencilliğe mi itiyor? belkide çoğumuz artık daha çok kendimiz için bir şeyler yapmak kendi istek arzu ve mutluluğumuzu yaşamak istiyoruz
Adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olmak da bence mutlu bir aile olma kararlılığına bağlı. Duyguları sürekli taze tutup beslemek,her zaman arkadaş olabilmek, bencil olmayıp karşımızdaki kişiyle empati kurabilmek çünkü kimse kendisini düşünen,destekleyen birine karşı olumsuz duygu beslemez.En başta hissedilen güzel duygular kişiler istediği sürece tazelenebilir belki ortak mutlu anları hatırlamak, tekrar yaşamak için fırsat yaratmak ve yine özünde onun için bir şeyler yapmak adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olmak için üniversite mezunu olmaktan daha önemli
Old 02-09-2009, 10:45   #55
SPARTACUS

İKİNCİ MEKTUP

Aramak...

Ömür boyunca aramak...
Yalnız seni aramak...

Paslı teneke kutularda,
Küf kokan dolaplarda,
Çerçevelerde, tenhalarda, ağaç diplerinde,
Sonra vapurlarda, trenlerde hep seni aramak.
Belki bu şehirde değilsin.

Ne çıkar? Seni arıyorum ya.
Belki de ayni sokakta evlerimiz,

Sabahları beni görüyorsun işime giderken.
Sonra akşamı bekliyorsun, alacakaranlığı...
Beni bekliyorsun ya da bir başkasını, bir başkasını...

Hiç gel demiyeceğim sana.

Aramak neredeyse ben oradayım.
Ayaklarım ne güne duruyor?
Yok yok birden karşıma çıkma.
Kaç, saklan.

Seni aramak istiyorum.

Git bu şehirden haydi git.

Dağlara çık, o uzak dağlara.
Rüzgârların krallığında hüküm sür.

Baktın ki oraya da geldim, yine kaç.
Başını al, açıl denizlere.
Gemilerin en güzeli, en büyüğü dilediğin limana götürmeli seni,

Dilediğin yere demir atmalı.
Ben küçük bir balıkçı kayığı ile peşinden gelsem yeter.

Seni arıyorum ya !

Bir yıl, beş yıl, on yıl değil;

Beşikten mezara kadar aramalı insan
Ama ne aradığını bilmeli.
Yaklaşıp uzaklaşmalı aradığından.

Okyanus dalgaları üstünde bir küçük tekne gibi alçalıp yükselmeli.
Yalınayak koşmalı yollarda, ayaklarını sivri taşlar kesip kanatmalı. Çöllerden geçmeli yolu, yanmalı kavrulmalı.
Sonra gözün alabildiğine ak, soğuk ülkelere düşmeli.
Buzlar kırılmalı ayaklarının altında,
Üstüne kar yağmalı.

Bir gün bulacaksam bile parça parça bulmalıyım seni.
Ayaklarını Afrika'dan getirip bir kâğıt üzerine yapıştırmalıyım,

Saçların Sibirya'da bir mabudun gözleri olmalı,
Ellerin İtalya'da bir heykelin elleri.
Bulsam da seni parça parça bulmalıyım.

Yine de bir yerin eksik kalmalı.
Yeniden yollara düşmeliyim, onu aramalıyım.
Ve tam seni tamamladığım anda ölmeliyim.

Ümit Yaşar Oğuzcan
Old 02-09-2009, 14:42   #56
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Habibe YILMAZ KAYAR
Niye "adam gibi adam" ya da "kadın gibi kadın" bulamıyoruz? Hesap çok basit.
"Adam gibi adam"in kabaca tarifi, yakışıklı, zeki, üniversite mezunu, kültürlü, iş güç sahibi, dürüst, kibar, duyarlı ve elbette bekar olarak yapılabilir. Bütün olasılıkların bir kişide bulunma ihtimali de olasılıkların birbiriyle çarpışmasıyla bulunur. Buyrun hesaplayalim.;

Türkiye nüfusunun yarisi erkek. Yani 35 milyon kisi. Bunların en fazla yüzde 10'u yakısıklı. Elimizde 3,5 milyon kişi kaldi. Yüzde 10'u üniversite mezunu. Artik 350 bin kişimiz var. Her üniversite mezunu kültürlü olmaz. Yüzde 20'sini kültürlü sayalim. 70 bin kişiye indi. Haydi yarısınıda bekar sayalım, 35 bin kisi kaldi Nüfusumuzun sadece yüzde 10'unun zeki oldugu
biliniyor. Sayi 3500'e indi. Bunlarin yüzde 20'sini kibar ve duyarli kabul edersek 700 kisi kaldi. Yarısını iş güç sahibi saysak elde kalan 350 kisi.
Ya dürüstlük? Bence en fazla yüzde 10'u dürüsttür. Finalde 35 kişiye kaldik yani.

Aynı hesabı kadınlar için yapsak yine ayni sonuca ulasırız. Demek ki şu,"adam gibi adam" ya da "kadın gibi kadın" kriterlerini yeniden degerlendirmek gerekiyor.
Aksi takdirde hayatımızı "ideal yalnızlık" içerisinde geçirmek zorunda kalacagiz.

Kaynak:Anonim

Hesaplamalarda burada rakamları direkt inmektense permütasyon kullanmak lazım sanki Bir kişinin aynı anda tek bir özellik taşıdığı varsayılırsa bu hesaplama doğrudur da aynı anda birden fazla özelliğin taşındığı durumlarda hesaplamalar daha karmaşık olur ancak elimizde daha fazla adam gibi adam ve kadın gibi kadın kalır sanırım..

Şaka bir yana, adam gibi adam ya da kadın gibi kadın idealize edilmiş mükemmel yaratıklar olup günlük yaşamda bunlara rastlamak zor olmalı. Kendimizi göz önünde bulundurup kendimizin de ne kadar adam gibi adam ya da kadın gibi kadın olduğumuzu da göz önünde bulundurmalı..Bir de bu kadar mükemmel değil hayat maalesef. Ve bazı kusurlar sanki insanları daha farklı ve belki de çekici kılabiliyor. Hele hele yakışıklılık, güzellik bu ise tamamen izafi bir kavram. Birine göre yakışıklı olan size çok çekici gelmeyebilir mesela.

Yalnız şu bir gerçek ki, yaş ilerledikçe seçici olma olasılığı gerçekten de yükseliyor ve insanlar yalnızlaşıyor. Tek kişilik yaşama çok fazla alışmış arkadaşlarımız gerçekten aradıkları özellikleri birinde bulduklarını zannettiklerinde de bu sefer kendileri için kurdukları o düzenli ve sistematik yaşam döngüsünü bozmaktan çekiniyorlar..

Yaş ilerledikçe karar vermek daha zorlaşıyor ve bir de şu tabii,Murpy Kanunlarına göre; bütün iyi olanlar kapılmıştır
Old 02-09-2009, 16:02   #57
kordelya

Aşk bir insanın nasıl olduğuna ne kadar 'ideal' olduğuna bakmıyor başınıza bir kere geldi mi adam gibi adam yada kadın gibi kadın kavramı kalkıyor ortadan,çünkü aşk gözlerini bağlayıp aklını tutsak etmektir yaşadığımız en güzel mantıksızlık o yüzden herkes aradığı insana değil de aşık olduğu insana mükemmel diyor,arada aşk olmayınca da ince eleyip sık dokuyoruz ve nihayet 'evde kalıyoruz'
Old 02-09-2009, 16:20   #58
Av.Selim HARTAVİ

Aşk; otogarda el salladığım bir çift kömür gözdü, yandı gitti...
Old 08-09-2009, 18:43   #60
üye18721

Bulmak istemiyoruz da ondan,işin kolayına kaçıyoruz galiba..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi