Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

GünAydın- İyi geceler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-09-2007, 10:42   #91
Gülümse

Gunaydin sevgili dostlar,

Bugun daha huzurlu bir gun okulla zaten gitmeniz gerekmedigi icin huzur rahatligi ile evde kalabilirsiniz ama unutmayin bu durum pazartesiye kadar gecerli...

Ama illa calisacagim diyenler icin soylenecek bir sey yok onlara dinlenip tembellik ederin gucu verilsin..

Sevgi ile kalin
Ve Gulumsemeyi unutmayin..
Old 29-09-2007, 11:51   #92
_kübra_

Olumsuz

Herkese günaydın..Sevgili Gülümse'nin de söylediği gibi bugün okul yok ve ben çok mutluyum ancak şifayı kaptığım için okul olsaydı da gidemeyecektim ders çalışmam için gerçekten güce ihtiyacım var çünkü çok hastayım Sevgili THS ailesi,tedbirlerinizi alın,kendinize çok dikkat edin ve hain gribe yakalanmayın..!
En hasta saygılarımla...
Old 29-09-2007, 11:53   #93
Gülümse

Sevgili Kubra'cim...

Hemen C vitamini alman gerekiyor.. Ve dinlenmen sart.. Iyi uyku en buyuk ilac.. Sana iyi dinlenmeler diliyorum..

Acil sifalar dilegi ile
Old 30-09-2007, 01:42   #94
Gülümse

Hayirli geceler dilemek icin gec
Hayirli sabahlar dilemek icin de erken..

Postaci Aragon'a siir yazanin degil ihtiyaci olanindir demis..
Sizin ihtiyaciniz ve durumunuza gore bu dileklerden birini kullanabilirsiniz

Saygi ile
Old 30-09-2007, 03:07   #95
cesur_yürek

Bu saatte ,İyi geceler desem sabah olmak üzere...İyi sabahlar desem daha sabah olmadı.İyi seneler iyi seneler ..
Old 01-10-2007, 17:08   #96
Ahmet Turan

THS nin güzide mensupları,
Hepinizin akşamını kutluyorum.

En güzel akşamlar sizin olsun
Old 01-10-2007, 17:24   #97
Gülümse

Turan Pasamizin emirleri ile "En Guzel Aksamlar" dagitilacaktir..

Dagitim bugun saat 7.30 a kadar devam edilecektik..

Lolistan haklina duyrulur..

Gulumse Sultan
Old 01-10-2007, 18:56   #98
_kübra_

Bugün bir kez daha anladım hukuktan kopamayacağımı..hasta ve bitkin halimle bile bütün gün derslere nasıl girdiğimi anlayamadığımı itirf ediyorum..
Her zaman sağlıklı kalmanız dileğimle..
Old 02-10-2007, 04:38   #99
Gülümse

Gunaydin dostlar..

Bugunun falinda gunesli ve biraz yogun bir gun var.. Sabahtan oglen vaktine kadar kosusturmacali gececek.. Ogleden sonra gunun temposu azalmakla birlikte saat 3-4 civarlarinda peynirli pide kebap hayalleri gorulmesi bekleniyor..

5-6 siralarida bas gosteren sussuzluk alemetleri 7 ye dogru tatliya baglanacak.. Gunun yogunlugunun ve tatlinin etkisi ile 8 civari kendisini uyku alemati olarak gosterecek.. Bunu bir kahve ile gectirmeyi basarabilen dostlar bizimle beraber olma sansina erecekler..

Sevgi ile kalin
Ve gulumsemeyi unutmayin..
Cunki gulumsemek bulasicidir..Tipki esnemek gibi
Old 02-10-2007, 11:22   #100
Ahmet Turan

Güzel bir gün olması dileklerimi sunuyorum.
THS nin güzide mensuplarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Old 02-10-2007, 12:38   #101
Gülümse

THS de dostlarin sehirlerini bilmem ama bugun Istanbul gunesli usutmeyecek kadar sicak, bunatmayacak kadar da ilik.. En guzeli bu havadan nasiplenmek

Sevgi ile kalin
Old 03-10-2007, 10:10   #102
Av.Ufuk Bozoğlu

Merhaba arkadaşlar,

Günüm kısa bir yolculukla başladı, şimdi geldim.

Herkese güzel saatler...

Saygılarımla.
Old 03-10-2007, 10:35   #103
Ahmet Turan

Sevgili THS ailesine hayirli ve huzurlu bir gun diliyorum.
Old 03-10-2007, 12:42   #104
Gülümse

Sevgili THS aileme hayirli ve huzurlu bir gun dileyor. Ve hayat kosturmacama geri donuyorum..

Sevgi ve Saygi ile Kalin
Ve Lutfen Gulumsemeyi unutmayin...
Old 03-10-2007, 13:08   #105
Av.Elvan Akkaya

Neşeli günaydın...

bu mesajı günaydın denecek bir saatte yazmıyorum ama, o saatlerde okunduğunda insana enerji veriyor.mail adresime tanımadığım biri tarafından gönderilen bu mesajı paylaşmak istedim.herkese günaydın

Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama
Yarım saat erkene kurulsun saatin
Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin..
Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin
Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin
Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin
Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart
Çek kızarmış ekmek kokusunu içine
Bak güzelim kahvaltının keyfine..
Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis, önce sana güzel gelsin aynadaki siluetin
Çık evinden neşeyle, karşına ilk çıkana gülümse, aydınlık bir gün dile
Sonra koş git işine, dünden, önceki günden, hatta daha da eskiden yarım ne kadar işin varsa hepsini tamamla, ohhh şöyle bir hafifle
Bir güzel kahve ısmarla kendine, seni mutlu eden sesi duymak için alo de
Hiç işin olmasa da öğle üzeri dışarı çık
Yağmur varsa ıslan, güneş varsa ısın, hatta üşü hava soğuksa
Yürü, yürürken sağa sola bak, öylesine değil, görerek bak
Çiçek görürsen kokla, köpek görürsen okşa, çocuk görürsen yanağından makas al..
Sonra, şöyle bir düşün, kimler sana yol açtı, sen çok darda iken kimler seni ferahlattı,
hani kapını kimsenin çalmadığı günlerde kimler kapını tıklattı?
Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?
Hadi hemen uğrayabilirsen uğra, arayabilirsen ara
Hatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor..
Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak, yüzünde güller açtıracak..
Günün güzeldi değil mi? Akşamın da güzel olsun..
Yemeğin ne olursa olsun, masanda illaki kumaş örtü olsun..
Saklama tabakları, bardakları misafire
Sizden ala misafir mi var bu dünyada
Ailecek kurulun sofraya, öyle acele acele değil, vazife yapar gibi hiç değil, şöyle keyfe keyif katar gibi, lezzete lezzet katar gibi, eksik bıraktıklarını tamamlar gibi tadına var akşamının..
Gece evinde, dostların olsun
Sohbet mezen, kahkahan içkin olsun..
Arkadaşım, hayat bu daha ne olsun?

Ama en önce ve illaki sağlık olsun!

.
Old 04-10-2007, 20:41   #106
Gülümse

Bu donemin falinda harika haberler var.. Yarin herkezin rahatlama gunu.. Ogleden sonra biraz yorgunluk yogun olsada daha sonrasini izleyen gunlerin tatil ve tembellik veya eglenme gunleri oldugu animsanacak.. Bu hatirlatma yuzlerin gulmesine ve mutlu olmamiza neden olacak..

O yuzden su andan itibaren yarinin cuma olamasinin alemetleri gostermeye basladi bile.. Tabi isleri yogun olan ve imtahanlari olan arkadaslarimizin huzurlari ve guvenleri yerinde olmadigi gozlensede.. Onlar da yarin oglenden sonra kendilerini toparlayabilecek ve mutluluk, huzur, eglence tablosunda ki yerlerini alacaklar..

Sevgi ile kalin
Ve Gulumsemeyi unutmayin.....
Old 04-10-2007, 22:08   #107
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Fala inanmayın, falsız da kalmayın

Renkli rüyalar
Old 05-10-2007, 08:47   #109
Av.Ufuk Bozoğlu

Merhabalar, herkese benden bir günaydın!

Bu gün akşam TV8 de "komedi dükkanı" adlı mizah programını izleyin lütfen.Saat:21:00

Pişman olmayacaksınız

Erişilebilir bir site olmamız dileği ile

Saygılarımla...
Old 05-10-2007, 09:23   #110
Ahmet Turan

THS nin güzide ve saygıdeğer üyelerine en güzel günler diliyorum.
Old 05-10-2007, 12:51   #111
Av.Mehmet Saim Dikici

Ohhh ohh oh! Ne güzel ne güzell.. Hayırlı günler.
Old 05-10-2007, 14:14   #112
Ahmet Turan

THS liler kalkın ayağa, bu gün oturma günü değil. Bu gün hayatta olduğunuzu fark etme günü.
Old 05-10-2007, 14:52   #113
Av.Nur

En farkettirilmiş saygılarımla,
İyi çalışmalar dilerim efendim.

Bu arada Ths.strese-son..com'da romana katılayım derken,
öyle kapılmışım gitmişim ki,
"ya hu git başımızdan!" ve dahi "neyledin, yıktın perdeyi viran eyledin"
nidalarını şimdiden duyuyorum.
Duymazdan geliyorum, mu acaba?
Bilmiyorum, ay en bilemez saygılarımla!
Old 05-10-2007, 15:57   #114
Av.Ufuk Bozoğlu

Hayır, öyle düşünmeyin sn.Av.Nur; konuyu bağlamaya, karakterleri romana katmaya çalıştım ben

Hepinize iyi akşamlar ve tatiller, pazartesi görüşürüz inşallah...

Akşam "Komedi Dükkanı" na bakmayı unutmayın.

En güzel saygılarımla...
Old 05-10-2007, 17:39   #115
Av.Nur

Ben yukarıdaki yazıyı yazdığımda henüz sizin mesajınız Ths.strese-son..com'da yoktu Sayın av-ufuk.
Yani sadece uzun bir deneme yazı olduğu için bunu kendi kendime bir eleştiri gibi yazdım.
Yine de düşünceli bu mesaja teşekkürler!

Herkese iyi akşamlar!
Old 06-10-2007, 05:00   #116
Gülümse

Sevgili dostlar,

Uyuyanlar icin tatli ruyalar, uyananlar icin gunaydin, uyumaya hazirlananlar icin de iyi geceler dileklerimiz bulunmaktadir..

Dileklerden hangisi durumuza uyuyorsa, istediginiz an ve zamanda izin almaksizin kullanma yetkisinin THS dostlarina verildigini duyurmayi kendime bir borc bilirim..

Sevgi ile
Saygi ile
Gulumseme dilegi ile
Old 07-10-2007, 00:20   #118
Ahmet Turan

Şu şazıyı paylaşmak istedim iyi geceler dilerken saygıdeğer THS mensupları ile;
Taha Kıvanç
'Tık' deyip geçmeyin
Bir bilgisayar vuruşu, bir 'tık' ile başınıza neler açabileceğinizi bir bilseniz...

Bilgisayar başındasınız; bir siz bir de karşınızdaki ruhsuz makine... Takip ettiğiniz internet sitelerinin, ya da bulunduğunuz muhitte panolara asılmış hedef gösterici duyuruların etkisi altındasınız... Açtınız gazetenin internet sayfasını ve hakkında bilendiğiniz yazarın kışkırtanları haklı çıkartan bir yazısını okudunuz...

Şöyle de olabilir: Biriyle ilgili akıl almaz bir iddiayı e-posta olarak almışsınız, internet sapıklarının oluşturduğu sahte görüntüler bilgisayar ekranınızda; ifrit olmuşsunuz...

Sakın ola, internetin sağladığı kolaylığa aldanıp yazara derhal bir küfür-postası göndermeyin; size gönderilmiş asılsız olma ihtimalli iddiayı başkalarına iletmeyin... Başınıza büyük işler açabilirsiniz çünkü...

Hatta arkadaşınıza, eşinize, dostunuza, sevdiğinize, patronunuza göndereceğiniz e-posta konusunda bile olağanüstü dikkatli olun; önce diyeceklerinizi iyice ölçüp biçin, mesajınızı ondan sonra 'tık' ile karşı tarafa yollayın. Tavsiyem, mesajlara verilen cevaplar için de geçerli.

Dün bir gazetede karşıma çıkan haber düşündürdü bu konuyu: Bir devlet büyüğüyle ilgili aslı-astarı olmayan bir iddia seçim öncesinde internette dolaşıp duruyordu; memurun biri kendini tutamayıp iddiayı içeren e-postayı adres listesindeki herkese gönderivermiş... Yağlı-kaymaklı konumunu kaybetmiş o memur bugün; kötü bir yere tayinini çıkarmışlar... Eminim, "Aaa, benim gönderdiğimi nasıl öğrendiler?" merakındadır bugün...

Oysa bilgisayarla yapılan her işlem takip edilebilir. Sizin çok kolay adres alınan bir siteden elde ettiğiniz kullanıcı adı, sandığınız kadar anonim değildir; uzmanı için birkaç dakikalık bir izlemeyle iziniz bulunur. Mesajınızı bir 'internet kafe'den göndermiş olsanız da fark etmez; iki gün sonra ücra köşenizde ensenizde bitiverirler.

Sağa-sola tehdit mesajları gönderdiniz ve hiçbir şey olmadı mı? Siz öyle sanmaya devam edin. Ciddiye alınmayı hak eden bir tehditse gönderdiğiniz, muhatabınızın bağlı olduğu şirketin özel güvenlik birimi veya Emniyet hakkınızda mutlaka bir dosya açmıştır. İnternet sapıklarını takip için oluşturduğu son sistem elektronik cihazlara sahip bir birimi var Emniyet'in... Bir başka ülkede bulunmanız da sizi kurtarmaz; bilgisayar çağında 'Promis' ve benzeri programlarla istihbarat alış-verişi anlığa dönüştü. Hele dinî içerikli ifadeler kullanıyor veya kullandığınız elektronik adres daha önce takibe alınmış bir siteyle irtibatlıysa, ciddi sayılabilecek bir tehdidiniz sonucu o ülkedeki oturum hakkınızı bile kaybedebilirsiniz.

Bir 'tık' demeyin, tıklamadan önce iyice düşünün...

New York Review of Books dergisinde konuyla ilgili bir yazı okudum. E-posta adab-ı muaşeretine dair 'Send' adlı bir kitabın tanıtımıydı yazı. Ofis-içi masum e-posta yazışmalarının bile insanların başına ne dertler açtığının örnekleriyle doluymuş kitap. "Nasıl olsa muhatabımdan başkası okumaz" diye gönderilen mesajlar hiç umulmayan sonuçlar doğurabiliyor.

"İnsanlar mektup yazarken daha kibar ve nazikler, e-posta çıktı durum değişti; koruyucu kalkan kalktı, herkes en rahat halindeyken yazıyor mesajını ve basit bir 'tık' darbesiyle de gönderiyor; ondan sonra ayıkla pirincin taşını..." diyormuş yazarlar.

Çin'de faaliyet gösteren bir Amerikan şirketinin en üst düzey yöneticisi akşam geç saatte odasına döndüğünde kapının kilitli olduğunu görmüş. Odasını kilitlediğini tahmin ettiği sekretere kısa bir mesaj göndermekten kendini alamamış: "Anahtarımı üzerimde taşıyacağımı mı düşündün de odamı kilitledin; bundan sonra bütün amirlerinin binayı terk ettiğinden emin olmadan mesaini bitiremezsin."

Kibarca olmayan mesajın altında kalmamış sekreter ve ofise kısa süre önce hırsız girdiğini hatırlatıp "Amirim de olsanız bana nezaketsiz davranamazsınız; hem anahtarınızı getirmiyorsunuz, hem de kendi hatanız yüzünden başkasını suçluyorsunuz" mesajını –yalnız amirine değil- bütün şirket çalışanlarına göndermiş. Konu Çin basınının da ilgisini çekince, yönetici istifa etmek zorunda kalmış.

'Send' kitabının yazarları bozuk kafayla acele kusulan hisleri yansıtan e-postalardan hemen pişmanlık duyulduğunu tespit etmişler. Bir defa 'tık' demişseniz yapabileceğiniz pek az şey olduğu kanısındalar. "Sakın, üzdüğünüz bir tanıdığa, yine e-postayla özür göndermeyin" uyarısında bulunuyorlar. "En iyisi yüzyüze gelerek, hiç değilse telefon ederek özür dilemek" öğüdünü veriyor yazarlar...

Siz siz olun, içinizdeki canavarı engelleyin; bir 'tık' başınıza büyük işler açabilir çünkü...

Taha Kıvanç ( Yeni Şafak)
Old 07-10-2007, 08:50   #120
Av.Mehmet Saim Dikici

Hayırlı sabahlar hepimize... Sayın Turan Bey, sabah sabah yüreğimizi ağzımıza getirdi... Kimseye mesaj atmıyoruz ama yine de eşe dosta attığımız mesajın izlenmesi de hoş değil... İzlenmek kötü bir şey, kendimizi kötü hissediyoruz paşam.Çıplak hissediyoruz. Bu işe bir el atalım diyorum.

Bundan böyle, kimse kimseyi izlemesin,
Bundan böyle, böyle işte....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi