Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

hayatinizda ne icin 6 senenizi verirdiniz?

Yanıt
Old 18-06-2007, 16:39   #1
meyralkan

Soru hayatinizda ne icin 6 senenizi verirdiniz?

selamlar...
tartismaya acmak istedigim konu cok kisa ve oz .. katilimlarinizi bekliyorum...
hayatinizda ne icin 6 senenizi verirdiniz.. daha acikcasi neye kavusmak icin 6 sene beklemeyi goze alirdiniz...

burdaki sormak istedigim sey okul is hayati falan degil onlar icin zaten bekliyoruz . sizin icin beklemesi zor olan ama beklemeye degecek olan sey nedir.. yada bu kadar sure beklemeye degmezmi

tesekkurler
Old 19-06-2007, 09:30   #2
Av.Turhan Demiroğlu

"Ebedi kurtuluş" için altı sene değil, tüm ömür verilebilir. Başka hiçbir şey için -veya dünyevi hiçbir şey için- değmez diyorum.
Yanlış mı düşünüyorum?
Old 19-06-2007, 10:53   #3
Armağan Konyalı

Kaç altı yıl geçti; hala Milli Piyango'dan altı rakam çıkıp gelmedi. Ama beklemeye değer.

Umut yoksunluğun tatlı meyvesidir.

Saygılarımla
Old 19-06-2007, 10:56   #4
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

6 rakam Milli Piyangodan mı çıkıyor, sayısal lotodan mı? Yoksa Milli Piyango biletlerinin rakamlarında indirim mi yaptılar?
Old 19-06-2007, 10:59   #5
ParanoidAndroid

Ben aslında neden 5 ya da 13 yıl demeyip de 6 yılı secmis olmanızı anlamaya çalışıyorum Ne için 6 yılımı verirdim: okumak istedigim o kadar cok kitap var ki, çalışma derdim olmasa, 6 senemi sadece okumak istedigim kitapları okumaya adardım.
Ne için 6 sene beklemeyi göze alırdınız diye soruyorsunuz aslında; ben istedigim gibi yorumladım sorunuzu, affınıza sıgınarak.. Hiç kimse, neyi ne kadar bekleyebilecegini bilemez; sadece bir şeyleri bekler...bekler...bekler...ay geçer,bekler...yıl geçer,bekler...farkında olmadan bekler...bilinçli bekler...onu bekler..bunu bekler..sadece bekler.

Beklemek bizim yaşamımız
Vapur beklemek
Gün beklemek
İnsan beklemek
Çiçeklerin açmasını
Gecenin geçmesini
Sayfaların dolmasını beklemek
Beklemek sayrılığa dönüşmesin
Yönetmesin bizi beklemek
Kardeşleri var çok güçlü
Ümit etmek ve ertelemek
Gelişini beklemek
Uyanmanı beklemek
Çözülmeni beklemek
Başka bir yerde yaşamayı beklemek
Anlaşılmayı beklemek
On beşinde beklemek
Kırkında beklemek
Beklemek mi bizim yaşamımız
Beklemek bizim yaşamımız.

Bülent Ortaçgil
Old 19-06-2007, 11:15   #6
Veysel

Alıntı:
Yazan osmaniye
6 rakam Milli Piyangodan mı çıkıyor, sayısal lotodan mı? Yoksa Milli Piyango biletlerinin rakamlarında indirim mi yaptılar?

Osmaniye hanım ; Dağıtılacak para arttıkça rakam da artıyor. 7 rakamlı biletler sanıyorum sadece yılbaşında piyasaya çıkıyor. Diğer zamanlarda dediğiniz gibi indirimli, yani 6 ...

Saatlerdir düşünüyorum, 6 yıl beklemeyi göze alabileceğim ne olabilir diye? Üzgünüm ....
Old 19-06-2007, 11:35   #7
meyralkan

içimden 6 sene geçti sadece 13 veya 5i düşünmedim amasorum galiba net anlaşılmamış..
öyle birşey düşününki bu beklemek sıradan bekleyiş olmasın sonunda size bir mutluluk verecek bişey.. ve bu bekleyiş sıradan bekleyiş değil onun için belkide ugraşmanız gerekecek yada ne bileyim biraz çabanız falan..
Old 19-06-2007, 11:36   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan meyralkan
hayatinizda ne icin 6 senenizi verirdiniz.. daha acikcasi neye kavusmak icin 6 sene beklemeyi goze alirdiniz...

30 yaşına dönmek için 6 sene bekleyebilirim.
Old 19-06-2007, 11:37   #9
meyralkan

turhan bey yazdığınızda haklısınız ama mutlaka dunyevı hayatta da beklentilerimiz var yoksa bu yaşam geçer mi?
Old 19-06-2007, 11:38   #10
meyralkan

değişik bi yaklaşım.....
Old 19-06-2007, 11:51   #11
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Hergün baroya "Zengin olmak isteyen var mı?" sorusuyla giren Ömer'e Milli Piyango biletlerinde kaç rakam olduğunu sormamanın cezası. Hayatımda bilet almadım. İlk kez çıktığında sayısal loto oynamıştım bir kez.Tek kuponda 3 tane 4, 5 tane de 3 yakalayınca sayısal lotodan da vazgeçtim. Neme lazım. Çıkar mıkar; Adamı şaşırtır.

En güzeli emeğinin karşılığıdır.
Old 19-06-2007, 11:52   #12
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Kaç altı yıl geçti; hala Milli Piyango'dan altı rakam çıkıp gelmedi. Ama beklemeye değer.

Sayın Konyalı acaba bilet alarak mı beklemekte ya da bilet almadan mı beklemekte

İlkokula başlarken yaşadığım heyecanı bir daha yaşayabilmek için beklemeye değer diye düşünüyorum
Old 19-06-2007, 13:02   #13
Cest la vie

Bir aralar benim de beklediğim bir şeyi bekliyorsunuz sanırım.

Cevap: Kişisine göre değişir. Ben geçmişe dönsem beklemezdim- ama bu tamamen beklediğinle ilgili..
Old 19-06-2007, 13:33   #14
sultanisik

Daha kendisine doyamadığım babamı birgün daha görüp onun elinden sımsıkı tutmak ve ona sarılıp uyuyabilmek için bir şansım oluduğunu bilsem bekleyebilirdim......

Bekliyorum;
Ölümün soğuk nefesini ensemde hissetmek için......
Old 19-06-2007, 14:07   #15
ecesaka

Hayatta hiçbir şeyin beklenmeye değeceğini sanmıyorum... Hele hiçbir şey yapmadan sadece beklemekse... Bu bana göre değil... Sanırım sadece 6 yıl sonra nerede olacağımı görmek için 6 sene beklerdim
Old 19-06-2007, 14:46   #16
meyralkan

ahu hanim dogrusu neyi bekledinizi merak ettim ozellikle bekledigim bisey yok sadece beklemeyi dusundugum seyler var acaba deger mi diye dusunuyorum da...
beklenen gun gelecekse .ekilen acilar kutsaldir demisler...
Old 19-06-2007, 18:37   #17
diclee

6 yıl ne için beklenir? valla ben 6 aydır bekliyorum umarım 5 yıl 6 ay daha beklemem ama bu hayattta beklerken bile insanı mutlu edecek birçok şey var. beklemeden beklemeye deyip değmeyeceğini bilemeyiz!
Old 20-06-2007, 08:02   #18
cLaW

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni,
Gelme, artık neye yarar?
Old 20-06-2007, 12:57   #19
meyralkan

peki bu beklenen bir kisi olsaydi kimi bekleyebilirdiniz 6 sene... nasil bir insan sizi 6 sene beklemeye mahkum edebilirdi...
soru seklini biraz degistirelim belki farkli yanitlar alabiliriz..
Old 20-06-2007, 13:04   #20
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan meyralkan
peki bu beklenen bir kisi olsaydi kimi bekleyebilirdiniz 6 sene...

Beni 30 yaşına döndürebilecek birisini, 6 sene beklerdim.
Old 20-06-2007, 13:15   #21
meyralkan

Sayin Suat Ergin sanirim 30 yasiniz sizin icin hayatinizda bir donum noktasi.. yada ensevdiginiz yasiniz.. eger sizi 30 yasiniza dondurebilecek bir iksir bulabilirsem hemen size yollayacagim..
Old 20-06-2007, 13:49   #22
Kavaz

6 yılın sonunda,benim istediğimin olacağına inandığım ve emin olduğum konularda beklerdim.Çok daha fazlasına da dayanabilirim.
Old 20-06-2007, 14:38   #23
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İçinde bulunduğunuz bu dakika var ya, o hayatınız boyunca bundan böyle 30 yaşınıza EN yakın olacağınız dakika, tadını çıkarın!.

O dakikayı kaçırdınız mı? Olsun! Şu anda içinde bulunduğunuz dakika da halen bundan böyle 30 yaşınıza hayatınız boyunca en yakın olacağınız dakika.

Siz iyisi mi her dakikanın tadını çıkarın, çünkü her dakikanız 30 yaşınıza en yakın olduğunuz an aslında..
Old 20-06-2007, 15:07   #24
uye8490

Bu foruma defalarca girdim çıktım,yazacak oldum,ama bir türlü bir şeyleri altı yıl bekleme isteğini içimde hissetmedim.
Bence bekleyişlerdir yüreğimizin en nazlı demlerini kanatan.Bekledikçe çünkü içinde bulunulan anı katlediyoruz.
Deminden beri aklıma yazacak bir şeyler gelsin diye bekliyorum.Ekrana çakılıp kaldı bakışlarım.Şöyle şiirsel bir şeyler yazabilmem için kelimelerime yağacak imgeleri bekliyorum.
Karar verdim bekleyince olmuyor.Otuz yaşıma dönmek için altı yıl beklerim ,demiş Sayın Suat Ergin,ama otuzlu yaşlarda olunca da yirmili yaşlara dönebilmeyi istiyor insan.Bekleyişler birer girdap gibidir.Bense girdaplarla boğuşamayacak kadar yorgunum.
Old 20-06-2007, 15:16   #25
ecesaka

Alıntı:
Yazan meyralkan
peki bu beklenen bir kisi olsaydi kimi bekleyebilirdiniz 6 sene... nasil bir insan sizi 6 sene beklemeye mahkum edebilirdi...
soru seklini biraz degistirelim belki farkli yanitlar alabiliriz..

Kişi olarak, dedemi, babaannemi, anneannemi, annemi, babamı ve kardeşlerimi bekleyebilirim sadece demek istesem de, 2 sene önce yapamadığım bir şeyi yapabilmek için 2 sene beklediğimi ve şimdi de devamını getirebilmek ya da yoluma devam edebilmek için bir 4 ay daha bekleyeceğimi fark ettim... Duygusal biri de değilim ama bir şeylerin sonuçsuz kalmasından nefret ediyorum sanırım
Old 20-06-2007, 15:20   #26
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan yaren
ama otuzlu yaşlarda olunca da yirmili yaşlara dönebilmeyi istiyor insan.

Otuzlu yaşlardaysanız ve yirmili yaşlara dönmeyi istiyorsanız; sizi o yaşlara götürecek birisi varsa beklemez misiniz?

Ben hele 30 lu yaşlara bir dönsem; o zaman yine böyle bir soru soran olur nasılsa...20 li yaşlara döndürecek birisi olursa; onu da o zaman düşünürüz.

Saygılarımla
Old 20-06-2007, 15:33   #27
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Otuzlu yaşlardaysanız ve yirmili yaşlara dönmeyi istiyorsanız; sizi o yaşlara götürecek birisi varsa beklemez misiniz?
Yukarıda yazdıklarımı okumadınız varsayın.Beni yirmili yaşlara döndürebilecek biri varsa değil altı sene altmış sene beklerim.Doksan küsur yıl yaşadıktan sonra yeni bir yaşam şansı.Kim "hayır" der ki?
Old 20-06-2007, 16:01   #28
meyralkan

bugünümüz yarını beklemekle yarınımız dünü özlemekle geçiyor sanırım... ne yazık ki bugün yarına özlemle bakarken yarın geldiğinde geçmişe özlemle bakıyoruz... herseyi beklemektedir aslında insan farkında olmasa da...
Old 20-06-2007, 17:36   #29
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan yaren
Doksan küsur yıl yaşadıktan sonra yeni bir yaşam şansı.Kim "hayır" der ki?
Aydın Boysan 'hayır' dedi. Ben duydum.

Mimar olarak pek çok güzel esere imzasını atarak mesleki tatmin ve başarı kazanmış,
Çok güzel arkadaş ortamında çok güzel sohbetlerle çok güzel yaşamış,
Birikimlerini yazarak pek çok kitap sahibi başarılı bir yazar olmuş,
Herkesle barışık ve bir sevgi halesi içinde olan,
Bunca yaşına karşın sağlık sorunu bulunmayan
Aydın Boysan bir tv programında spikerin sorduğu ''Yeniden hayata gelseniz...'' diye başlayan soruya verdiği yanıtta:
- Herşeye yeniden başlamak çok zor geliyor. Hayata yeniden başlamak istemiyorum, demişti.

Ben duydum. Hem söylediğini kulağımla, hem de duygusunu yüreğimle duydum.

Yaşam çok güzel ama çok da zor; bu güzellik hepimize kolay gelsin.

Saygılarımla
Old 02-07-2007, 20:00   #30
Av.Ateş

Mutlu

Alıntı:
Yazan cLaW
Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni,
Gelme, artık neye yarar?

Tek bir haber bile çıkmasa uzaklardan
Saçma da olsa bekleyişin
Yalnız sen olsan bile bekleyen beni
Bekle beni

Bırak beklemekten usanmış dostlarım
Öldüğümü sansınlar benim
.........
Yağmurlar içinde bekle beni
Karlar tozarken bekle
Ortalık ağarırken bekle beni
Kimseler beklemezken bekle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi