Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

THS. DumurculaR-İstasyonU.coM

Yanıt
Konu Notu: 6 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2007, 03:08   #31
Cest la vie

Rumuz: Caresiz Sila Hasreti
Yas: 25
Yer: Yurtdisi

Sevgili Gulsum Abla,

Cok caresizim. Ne yapacagimi bilmedigimden sana bu mektubu yaziyorum.
Ev arkadasimin kedileriyle sorunlarim var. Herbiri birbirinden besili olan 3 tane kediyle beraber yasiyorum. Biri ile disi oldugundan olsa gerek, hic anlasamiyoruz. Sanirim aramizda gizli bir iktidar savasi var. Her ikimiz de kendimizi evin kralicesi saniyoruz ki, peh kediden kralice mi olur! O yuzden ona attigim pis bir bakisla, olmadi bir tislamayla onu bulundugum yerden uzaklastirabiliyorum. Onla sorunum yok, sana yazma sebebim asil ucuncusu.
Diger birisi, beni gordugu her yerde miyavliyor. Aksani biraz farkli oldugu icin onceleri ne dedigini anlamiyordum, ama simdilerde anliyorum ki, yemek yerken sirtinin oksanmasini istiyormus. Kedinin boyle garip bir fantezisi var ve ben ya da ev arkadasim yerine getirene kadar miyav miyav basimizin etini yiyor. Onu bu huyundan nasil vazgeciririm bilmiyorum.
Asil sorunum ise, bunlardan en besilileri olan Eddie ile ilgili. Eddie'yi cok seviyorum, o da beni cok seviyor ama bu sevgi artik cekilmez bir hal aldi. Ben gelmeden once insanlardan kacan, cok utangac olan ve tek dil bilen bu kedi, benden sonra yarim yamalak da olsa Turkce'yi ogrendi, icine kapanikligini sona erdirdi, insanlarla iletisim kurmaya, dahasi kendini sevdirmeye basladi. Ama ne baslama! Simdi beni gordugu yerde kendini sevdirmek icin yanima geliyor. Gulsum Abla, onun yuzunde evde ders calisamaz, odev yapamaz oldum. Daha da kotusu, geceleri kapim kapaliysa kapimin onunde ben uyanana kadar miyavliyor, kapiyi tirmaliyor, acmaya calisiyor. Beni uyandirinca da odama dalip yine kafasini uzatiyor sevmem icin. Eger kapim acik uyumus isem, gece yatagima ziplayip, kafasini koluma, ayagima, elime surup miyavlayarak, onu sevmem icin beni uyandiriyor. Git diyorum gitmiyor. Go, diyorum go'muyor. Yani beni ne yaparsam yapayim geceleri mutlaka uyandiriyor. Uykum bolununce de ertesi gun odevlerimi disarda da olsam yapamiyorum. Kendime gelemiyorum butun gun uyukluyorum, eve gidip uyuyayim diyorum ama biliyorum ki Edison kapim kapaliysa odamin kapisinin onunde, aciksa yatagimin ustunde kurulmus beni bekliyor olacak. KAbusum oldu Gulsum Abla. Yardim et ne olur. Canima kiymayi bile dusunuyorum artik, bu hayat cekilmez oldu.
Imza: Caresiz Sila Hasreti

Old 09-04-2007, 08:32   #32
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Ahu
Git diyorum gitmiyor. Go, diyorum go'muyor.
Pist demeyi denediniz mi; veya bir besili "dog" beslemeyi?

Gülsüm Abla'ya vekaleten
Vekaletsiz vekil Mütevekkil
Old 09-04-2007, 08:46   #33
Av.Gülsüm Sezen

Sevgili Sıla Hasreti, Kuzucuğum;
Ah,içim burkuldu derdini okurken..[Sayın Mütevekkil, sağ olsun güzel bir öneride bulunmuş..5 gün boyunca günde 5 öğün bu öneriye uyunuz. ]
Asaleten cevabıma gelirsek;
Yazında ev arkadaşının kedisinin sırnaşmasından muzdarip olduğunu belirtmişsin..Öncelikle şunu sormam gerekiyor:Malum kedinin adı "Siiii" ve ev arkadaşının adı da "Ayşe" mi? Değilse bile bu "Doooo bir külah dondurma"yı Si'ye kadar söyle; "Siii, Ayşe'nin kedisiiiiii" kısmını daha yüksek sesle ve kedinin gözlerinin içine içine bakarak söyle..

Bu işe yaramazsa bana tekrar yaz kuzucuğum; bir hal çaresine bakarız..Öpüyorum ahu gözlerinden...
GÜLSÜM ABLAN
Old 09-04-2007, 15:45   #35
A.Turan

Rumuz: Eski Paşa
Yer: Lololistan dolayları

Sevgili Gulsum Abla,

Çok Çaresizim. Ne yapacagimi bilmedigimden sana bu mektubu yaziyorum.

Abla, benin sorunum leblebi yerken çok su içmemdir. Acaba leblebi yerken çok su içmemin mideme bir zararı olur mu? olursa nasıl olur olmazssa niye olmaz? Bir de abla ben sarı leblebi yiyorum. Ama beyaz leblebilerin hatırı kalıyor diye de için için üzülüyorum. Sence bu konuda ne yapmalıyım? Bir sorunumda bu leblebi yemekten kurtulmanın bir yolu var mı? Varsa bu yol nasıl bir yoldur? Sakın stabilize bir yol olmasın abla çünki sarsıntıya gelemiyorum da. Abla ben bu anlattığım konularda yardım istiyorum. ancak daha önemli bir sorun da arkadaşımın var. Arkadaşım kendini darı sanıyordu. Tavukların kenidisini yiyeceğinden endişe ediyordu.Tedavi oldu olmasına ve artık ben bir darı tanesi değilim diye günde 149 kez tekrar ediyor ama şimdi de diyorki tamam ben bir darı tanesi değilim o halde tavuklar beni yemez ancak benim darı olmadığımı tavuklar biliyor mu? Ya bilmiyorlarsa diye çok çok korkuyor abla. Gerçekten de ben de endişeleniyorum gerçekten tavuklar bilmiyorlarsa bu durumu ne olacak abla. Tavuklar nasıl anlatabiliriz arkadaşım Selaminin bir darı tanesi olmadığını. nolur yardım et çok çaresizim gülsüm abla.

En çaresiz saygılarımla.
Old 09-04-2007, 16:03   #36
Av.Gülsüm Sezen

Sevgili Turan Kardeşim;
Cevabım gecikmiş olabilir, malum, asıl mesleğim KORSAN GÜZİN ABLACILIK olmasına rağmen-neyse ki isim benziyor biraz- ; bu iş hayır işi olduğundan, evde ekmek-süt bekleyen bebelere bakmak için ek iş olarak davalara giriyorum; kusura bakmayın, ancak döndüm Bana kim yardım edeceeeeeeeeeeeekk- arada çıldırırım böyle, alınmayınız

Gelelim sadete, saadete -hep biz gidiyoruz, iade-i ziyaret diye birşey yok zaten bunlarda -... Leblebi yerken su içiyor olmanız faydalıdır efendim., ancak bir şartla: Leb demeden leblebiyi anlıyorsanız..Evet bu şart gerçekleşmiş ise; siz bu kelimeyi duyduğunuzda dahi susarsınız, sus pus, sis olursunuz v.s. Su hayattır efendim. Ne demiş atalarımız: Su için, su içirin..Sudan babam çıksa içerim v.s.

Arkadaşınızın meselesine gelince; dostluk fedakarlık ister efendim. Onu kurtarmak size düşer. Arkadaşınız hayatınızı bir metropolde idame ettiriyorsa; zaten pek sorun yok, tavuk olmaz etrafında; ancak piliçler olabilir, onlar da anlamaz zaten.. Yok, ben karşılaşırım bir şekilde diyorsa; hemen Horozlar Kıraathanesi'ne gidin arkadaşınız için.. Orada kümesler birliği başkan ve yardımcıları bulunur. Burası Türkiye ya, inkar edilse de ata-erkillik söz konusu Onlarla konuşun ilan yapsınlar..Kurtulursunuz..Bu arada ŞUNU BELİRTMEMİŞSİNİZ; TAVUK DİŞİ Mİ, ERKEK Mİ?

DUMURCAKLA KALIN EFENİİİMMM...
Old 09-04-2007, 20:43   #37
Av.Mehmet Saim Dikici

Güzin ablam, arım balım peteğim, bilsem ki öleceğim yine ablama geleceğim.

İstirham etsem benim de falıma bakar mısınız? Benim, bildiğim kadarıyla hiç bir sorunum yok çok şükür. Acaba falımda ne görünüyor? Mübarek ellerinizden öperim.

Hüsnü Hasbelkader
Eski Lololist
Old 09-04-2007, 20:47   #38
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Lakin siz seçimlere hazırlanmıyor musunuz?

Paşam, nasılda haberdar oldunuz?
Ellerinizden öperim.

Hürmetlerimle.

Eski Lololist, hümanist ve
Aklı selim Aday Adayı
Old 09-04-2007, 23:01   #39
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Güzin ablam, arım balım peteğim, bilsem ki öleceğim yine ablama geleceğim.

İstirham etsem benim de falıma bakar mısınız? Benim, bildiğim kadarıyla hiç bir sorunum yok çok şükür. Acaba falımda ne görünüyor? Mübarek ellerinizden öperim.

Hüsnü Hasbelkader
Eski Lololist

Sevgili Kardeşim,
Güzin ablaya şu anda ulaşılmıyor, lütfen daha sonra tekrar denemek yerine, korsanı olan Kuzin Bacıyla idare ediniz.

Hey maaann, senin sorunun ne biliyor musun? -Ah, efenim, kusura bakmayınız, kusursuz sorumluluğa hiç girmeyiniz zatii, az önce bir ecnebi film seyre daldım ondan böyle konuştum herhalde ..- :Böyle bir memlekette yaşayıp da, bildiğim kadarıyla sorunum yok demek..Bakınız Hüsnü Bey kardeşim, SOYadınızdan belli olduğu üzree, hasbelkader ülkeye intikal etmiş bir soydan türemişsiniz. -Ani çıldırış:Amaa,olmaz ki böyle yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaavv - Derin sakinlikle devam: Sorunlarınızla yüzleşiniz, olmadı ellileşiniz, daha olmadı üçleşin.. (Ooof, saçmalayamıyorum bu saatte, zati saç malanmaz, taranır değil mi?-Ayyy,,iğrennçççç)

Falcı değilim, fala inanmam, falsız da kalırım ayrıca..Ben insanların duygularıyla oynamam, dumurlarıyla oynarım ancak. Varsa bir dumur isteğiniz, derhal çalalım efemmm

Dumurcakla kalın...(Ay, eyvah, burası benim başıma kalmasın ya Huuu .. )
Old 09-04-2007, 23:07   #40
A.Turan

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen
Dumurcakla kalın...(Ay, eyvah, burası benim başıma kalmasın ya Huuu .. )

Hayır kalamaz çünki burası benim GAPı gaptırmam
Old 09-04-2007, 23:09   #41
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan A.Turan

Uslu durun, herkese yetecek kadar var! )
Old 09-04-2007, 23:34   #42
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan A.Turan
Old 10-04-2007, 17:33   #43
Av.Turhan Demiroğlu

Kuzin Bacı,
Benim de leblebi yerken dişim kırıldı.
N'apıyım şimdi?
Üstelik ben su da içmedim.
Old 10-04-2007, 20:13   #44
Av.Gülsüm Sezen

Sevgili Demiroğlu Kardeşim;

Size kısaca Fe diyeceğim ( bknz. periyotlar cetveli)

Bulunduğunuz şehir itibarıyla, muhtemelen Çorum leblebesi yerken dişiniz kırılmış...Leblebinin hasını yerseniz, dikenine katlanacaksınız; çare yok ..Ancak Kuzin bacınız, hiçbir sorunu çaresiz bırakmaz : İlk yöntem için; şimdi malzemeler: 1 adet tırnak törpüsü, 1 parça zeytinyağlı pamuk, 1 adet kırık diş, 1 adet kırık dişin kırık parçası, 1 adet japon yapıştırıcısı..Önceden hazırlanmış dişiniziii, önceden hazırlanmış törpünüzle güzelce törpüleyin. Sonra burayı zeytin yağlı pamuk ile temizleyiniz. Elinizdeki caaanım diş parçasına japon yapıştırıcısı sürüp, azıcık 'hoh'layın. Son olarak parçayı asıl dişe yapıştırın..İşte bu kadarrr...Ancak unutmamanız gereken bir husus, bundan sonra ömür billah o dişi fırçalamayınız..
İkinci yol da şudur: Ya hep, ya hiççilerden iseniz; yarım olacaksa hiç olamsın diyorsanız; malum Merzifon'un meşhur canlısının boynuna bir ip takın, ipin bir ucuna da dişinizi bağlayın. Sonra hayvancağızı korkutabildiğinzi kadar korkutun, fırlasın gitsin..

En dumur saygılarımla...

(Ya, ancak bu kadar çıktı, n'apayım )
Old 11-04-2007, 04:05   #45
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Vekaletsiz Vekil Mutevekkil
Pist demeyi denediniz mi; veya bir besili "dog" beslemeyi?

Gülsüm Abla'ya vekaleten
Vekaletsiz vekil Mütevekkil
Pist dedim anlamadi. Sanirim Turkce diye. Ingilizcesine baktim pist'in, onu da bulamadim. Ben pist dedikce o kafasini uzatti, ben pist dedim daha da yaklasti. Cok yuzsuzlesti sayin mutevekkil. Yuzune tukursem yagmur yagdi sanacak, herseyi sevgi sozcugu saniyor!
Hem bu 3 besili kedi 'dog'u aninda etkisiz hale getirirler. Her biri zaten kopek boyutunda, bir de uc tane olunca! Acirim kopege.

Alıntı:
Yazan Gulsum Abla
Malum kedinin adı "Siiii" ve ev arkadaşının adı da "Ayşe" mi? Değilse bile bu "Doooo bir külah dondurma"yı Si'ye kadar söyle; "Siii, Ayşe'nin kedisiiiiii" kısmını daha yüksek sesle ve kedinin gözlerinin içine içine bakarak söyle..

Bu işe yaramazsa bana tekrar yaz kuzucuğum; bir hal çaresine bakarız..
Gulsum Abla,
Caresizligimden sana tekrar yaziyorum. Ev arkadasimin adi Ayse degil, ama tavsiyene uyup bu sarkiyi aynen tarif ettigin sekilde soyledim. Ama UYKUM DAHA BETER KACTI! Gece gece bagirarak sarki soyledigim icin de, ertesi gun komsulardan uyari aldim.
Gulsum Abla, kizamiyorum da Eddie'ye. Hem cok sevdigimden, hem de korktugumdan. Ustunde 20 tane gizli bicak tasiyor, sinirlendigi an onlari cikartiyor ve cirrt! Cok aciyor Gulsum Abla. Ama olsun, sevse de, cirmalasa da ben onu seviyorum. Sadece geceleri uyumak istiyorum kesintisiz. Uykuya hasret kaldim Gulsum Abla. Sanirim canima kiyacam.
Sevgilerimle,
Caresiz Sila Hasreti
Old 11-04-2007, 04:13   #46
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici

İstirham etsem benim de falıma bakar mısınız? Benim, bildiğim kadarıyla hiç bir sorunum yok çok şükür. Acaba falımda ne görünüyor?

At bir 20 yetele, bakayim be falina!

Ooo, falinda kismetler gorurum be ya! Kalabalik bir yerde bulunacaksindir, onemli kararlar verip, paraciklarini say say bitiremeyeceksindir ha. Basina cok buyuk bir kismet konuyor, sonrasinda evde otursan da otomatik cuzdanin dolacaktir bilesin!
Hemi de bu kismetin gelmesi icin cok da zamana ihtiyacin yohtur haaaa! Ben deyim Agustos, sen de Kasim! Hayatini tamamen degistireceksin be ya!

Gel bak bak baaak, su kaplumbagayi goruyor musun? Kaplumbaganin falda iki anlami vardir abim, biri 'tasinmaya' digeri 'evlenmeye' isarettir! Sen evli degilsen evlenecen, evliysen de bir baska sehire tasinacan be ya guzel abicim!

Su an icinde bir sIkInti var ama bu sIkinti en kisa zamanda temizlenip gidecek be abicim, takmayasin sen onu! Masallah, masallah, tu tu tu tu, cooook guzel bir fincendir bu, hadi gidip yikayasin da cabucak kismetine kavusasin be ya!

Old 11-04-2007, 07:45   #47
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Gülsüm Bacı
Sonra hayvancağızı korkutabildiğiniz kadar korkutun,
Dünden beri uğraşıyorum, inat etti gitmiyor.

Garibim Japones, icatlarını bu işte kullanacağımızı akıl edememişler -çok cahiller canım-, yapıştırıcıları da işe yaramıyor. Ama dilimi damağıma yapıştırdı bak, inkar edemem.
Old 11-04-2007, 07:48   #48
Av.Turhan Demiroğlu

Alıntı:
Yazan Ahu Baci
Masallah, masallah, tu tu tu tu
Yarabbi şükür.
Old 11-04-2007, 08:48   #49
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
At bir 20 yetele, bakayim be falina!

Sende kesinlikle potansiyel var AHUSA'cım.
Öyle insanın hoşuna gidecek şeyler yazmışsın ki değil 20 YTL 2.000 YTL helal olsun.

Çok çok thank you bacım.

En bacımlı saygılarımla.
Old 11-04-2007, 08:51   #50
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ben deyim Agustos, sen de Kasim!

Hangi Ağustos hangi Kasım belirtilmemiş ama yine de ilk Ağustosu ve ilk Kasım'ı bekleyeceğim. Tutarsa elde ettiğim nemanın % 0,001' i senin hakkın. Buradan lan ediyorum.

En yüzdesel saygılarımla.
Old 11-04-2007, 18:05   #51
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan Ahu

Gulsum Abla,
Caresizligimden sana tekrar yaziyorum. Ev arkadasimin adi Ayse degil, ama tavsiyene uyup bu sarkiyi aynen tarif ettigin sekilde soyledim. Ama UYKUM DAHA BETER KACTI! Gece gece bagirarak sarki soyledigim icin de, ertesi gun komsulardan uyari aldim.

Caresiz Sila Hasreti

Sevgili Çaresiz Sıla Hasreti,
Ah biçare kuzucuğum, miniciğim;

Önerme1: Komşu komşunun külüne muhtaçtır.
Önerme2: Külü seven tozuna katlanır.
Sonuç : ŞİMDİ HEMEN GİDİYORSUN, KOMŞULARINA BİRER PORSİYON KÜL DAĞITIP GÖNÜLLERİNİ ALIYORSUN.

Alıntı:
Yazan Ahu
Ustunde 20 tane gizli bicak tasiyor, sinirlendigi an onlari cikartiyor ve cirrt!

Yavrucuğum; malum yaratık Eddie'nin göbek adı Fr mi ki bu kadar bıçağı var? (=FReddie ) Bu durumda yapacak tek şey var: Tırnaklarını çıkardığı anda hemen bir amatör anestezist yardımıyla uyuştur. Çıkmış gizli bıçakları kökünden al.Bakalım o zaman ne çıkaracak şerefsiz hayvancık

Alıntı:
Yazan Ahu
Ama olsun, sevse de, cirmalasa da ben onu seviyorum.

İşte bu nokta beni aşıyor cancağızım. Tıp literatüründe buna mazoşizm (özezerlik) deniyor. Bu durumda uykusuz kalsan da memnunsun halinden..Ne diyelim, Allah bir yastıkta kocatsın..(J.D.de olsun tabi- Anladın sen onu )

En dumur sevgilerimle...Kuzin Bacın
Old 11-04-2007, 22:52   #52
oguzhand0

Bugün kendi ellerimle çektim bu resmi. Kağıdın yapışık olduğu camın diğer tarafındaki dükkan sahibnin bana kötü bakan gözlerine rağmen usanmadım ve sizlere upload ettim.

BUYRUN

Old 11-04-2007, 23:18   #53
Jeanne D'arc

Bir dönem sonra, o cama "tırıbleks" yazarak sizi dumura uğratan garibim vatandaşın durumuna düşmemek için sormak gereği duyuyorum: "Upload" nedir? Nasıl yapılır? Yarın öbür gün bu kelimeyi nasıl yazarsam netice "dumurluktur"?

Saygılarımla.
Old 11-04-2007, 23:42   #54
oguzhand0

Alıntı:
Bir dönem sonra, o cama "tırıbleks" yazarak sizi dumura uğratan garibim vatandaşın durumuna düşmemek için sormak gereği duyuyorum: "Upload" nedir? Nasıl yapılır? Yarın öbür gün bu kelimeyi nasıl yazarsam netice "dumurluktur"?

Sayın Jeanne D'arc

Upload internete dosya göndermektir.dilimize edilebilecek bir şey olarak geçmiş olup upload ettim şeklinde kullanılır.Download ı da anlatıyorum ki eksik bilgi olmasın. Download da internet ortamından dosya indirmektir.aynen upload gibi download da edilebilen bir şeydir.Dilimizde download ettim diyerek kullanılır.

Upload dilimizde "apload", download ise " dovnload" yada "davnload" diye okunur.

Direk olarak dilimize tercüme ettiğimizde; upload yukarıya yüklemek manasına gelir.Burada yukarı olarak; internet ortamı kastedilir.Download da ise tam tersi vardır. Down aşağı demektir. Download ise aşağıya yüklemek manasına gelir.Düşüneceğiniz üzere aşağısı ile bilgisayarımız kastedilmiştir..

Son olarak; herhangi bir ortamda upload'ı "öplööd" "apleed" gibi telaffuzlarla kullanırsanız dumura uğramaz ve ayıplanmazsınız.Çünkü bu kelimeler ülkemizde son 4-5 yılda kullanılmaya başlanan kelimelerdir.

Saygılarımlar
Old 12-04-2007, 10:06   #55
Av.Gülsüm Sezen

_Alt yazıda bahsi geçen örneklerin tamamı, gerçek kişi, kurum veya kuruluşlarla alakalıdır. Dileyen alınabilir_

Peki, hani programı kaldırmak anlamındaki uninstall'u 'yunistol' diyenler de ayıplanmıyor mu?
Ya da knife(nayf) 'a knayt ; ya da write'a wırayt desek; live(liv)'e layv desek? Yoksa tam bilmediğimiz konuda sussak mı kınanırız? Kınanmak fiilinin, kına köküyle alakası var mıdır) En içten dumurlarımla.
Old 12-04-2007, 12:35   #56
oguzhand0

Bence kınanmalıdır .Çünkü inglizce bilmemek ayıp değil ancak ingilizce bilmediği halde ingilizce konuşabiliyormuş gibi yapmak ayıplanabilecek bir durumdur.Takdir edersiniz ki İngilizce dili bu toprağa yüzlerce yıl önce girmiştir.Ancak dediğim gibi uninstall'a yuninstal denirse ayıplanmamalıdır.Çünkü o da bir bilgisayar terimidir ve yeni yeni kullanılmaya başlanılmıştır..
Old 12-04-2007, 15:15   #57
Jeanne D'arc

Öyleyse genel kuralı; " 'kınanabilir olma süresi' beklenmelidir(!?!), tüm bu cari ve işleyen süreler gözönüne alınmadan, yabancı kelimelerin yanlış kullanımları karşısında dumura uğramak veya ayıplamak abestir ve dahi haksızlıktır" şeklinde özetleyebilir miyiz?.

İngilizce bilmediği için ayıplanması gerekmeyen ve ancak bilmeden biliyormuş gibi konuşmaya çalışması halinde ayıplanması elzem şahsın dışında; üçüncü şahsın da bir şiirinin olması mümkün müdür?

Ülkenin tembel-kimliksiz aydını tarafından yerine kaim kelime türetilmeyen ve sürekli olarak "değişiklik kültürü" pompalanan bir halkın mensubu olan yurdum insanı; haniyse bilmediği, anlamını fiilen, üç aşağı beş yukarı öğrendiği bir kelimeyi kullanmaya icbar edilmiş ve ortaya çıkan sonuç da garabetse; garibim vatandaş mı ayıplanmalı yoksa durup bir düşünsek mi?

Bence birazcık daha ilim-irfan görmüş olmamız hasebiyle, dumura uğrama hakkı sadece "tıribleks" yazmak zorunda bırakılan vatandaşta! Ne dersiniz?

Saygılarımla.
Old 12-04-2007, 15:25   #58
Av.Gülsüm Sezen

Ooofff, off Biz dumur fiiline hem etken, hem edilgen yüklem olalım derken yine geldik memleket meselelerine ya. Zaten söz konusu 'dumur' olunca, canım ülkemden pek kaynak çıkar, ondan herhalde..
Old 12-04-2007, 15:34   #59
A.Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc

Ülkenin tembel-kimliksiz aydını tarafından yerine kaim kelime türetilmeyen ve sürekli olarak "değişiklik kültürü" pompalanan bir halkın mensubu olan yurdum insanı; haniyse bilmediği, anlamını fiilen, üç aşağı beş yukarı öğrendiği bir kelimeyi kullanmaya icbar edilmiş ve ortaya çıkan sonuç da garabetse; garibim vatandaş mı ayıplanmalı yoksa durup bir düşünsek mi?
Bence birazcık daha ilim-irfan görmüş olmamız hasebiyle, dumura uğrama hakkı sadece "tıribleks" yazmak zorunda bırakılan vatandaşta! Ne dersiniz?

Ne müthiş bir cümle sayın Darc. Üstüne başka kelam eklemeye gerek yoktur.

En muhteşem saygılarımla.
Old 12-04-2007, 20:18   #60
KaanK

Ya valla anlatmadan geçemicem bugün aklıma geldi yine kendi kendime nasıl güldüm

Ünv 2. sınıftayız .Kampüste bir kuyrukta sıra bekliyoruz ( ya tam olarak ne kuyruğuydu hatırlayamadım neyse işte bizim grup kuyruktayız bizim grubun içinde de çok çekingen sakin kendi halinde çok sevdiğimiz bir arkadaş da var. Bu arkadaş öyle çok sıkışmadıkça mecbur kalmadıkça tanımadıklarıyla diyaloğa girmez hele karşı karşı cinsse imkansız gibi birşey.
Neyse sıradayken iki üç sıra önümüze böyle alımlı güzel bi arkadaş biraz argo olacak ama bodoslama girdi .Tabi bizim grupta milletin bakışlar falan.Herneyse kızın gelmesinden yaklaşık 30 saniye sonra bizim gruptaki çekingen arkadaş kızın yanına gidince tabi biz donakaldık ve aralarında unutamadığımız şu diyalog geçti :
-Pardon herhangi bir işte çalışıyor musunuz?
-Hayır?
-Peki yeni bir işte çalışmak ister misiniz?
-(Kız havaya girmiş şekilde Ne gibi mesela?
-Bizim sanayide kaynakçı arıyolar sizden çok iyi bir kaynakçı olur
-

Tabi o anda bizim girdiğimiz ruh hali kelimelerle ifade edilemez
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04901505 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.